Business and Technology - Łódź

Business and Technology - Łódź

Business and Technology - Łódź

Studia w Łodzi

business and technology

Odkryj kierunek business and technology w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

10.02.2023

Business and Technology studia Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Business and Technology to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku business and technology w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

 

Uczelnie
W Łodzi business and technology możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Łódzkiej (Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) PŁ, Wydział Organizacji i Zarządzania PŁ).
 

Opis kierunku

Co wyjdzie z połączenia nauk o biznesie, technologii i języka angielskiego? Kierunek Business and Technology! Studia prowadzone są w języku angielskim i łączą w sobie przedmioty techniczne z zajęciami z zakresu zarządzania. Przyszli inżynierowie nie powinni mieć problemu z ocenianiem zaawansowania technologicznego przedsiębiorstwa i proponowaniem innowacyjnych rozwiązań, które poprawiłyby funkcjonowanie różnych procesów.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Studia, łączące w sobie dziedziny biznesu i technologii, dają wiele możliwości rozwoju zawodowego. Absolwenci mogą pracować na stanowiskach specjalistycznych lub kierowniczych w wielu branżach – np. przemyśle, logistyce, czy w firmach audytorskich i doradczych.

czytaj dalej wszystko o Business and Technology - Łódź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Business and Technology?

Kandydaci na studia anglojęzyczne w Łodzi na kierunku Business and Technology muszą spełnić określone wymagania rekrutacyjne. Warto być z nimi na bieżąco, ponieważ są indywidualnie ustalane przez każdą łódzką placówkę akademicką.

Przyszli studenci kierunku inżynierskiego muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu.

W przypadku studiów realizowanych w języku angielskim ważne są predyspozycje językowe. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Business and technology w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS AND TECHNOLOGY W ŁODZI?

Kierunek Business and Technology w Łodzi jest interdyscyplinarną formą kształcenia, która odpowiada na zapotrzebowania aktualnego rynku pracy.

Przygotowuje do działania profesjonalną kadrę inżynierską, doskonale odnajdującą się w życiu gospodarczym i społecznym w dobie gospodarki cyfrowej nastawionej na współpracę o charakterze międzynarodowym.

Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności związane z naukami z zakresu zarządzania i jakości, a także z naukami technicznymi, które zagwarantują Ci zdobycie kompetencji idealnych do oceniania procesów przedsiębiorstwa pod względem zaawansowanej technologii.

Studenci rozwijają także kompetencje językowe, zwłaszcza w zakresie języka angielskiego. Cały program kształcenia realizowany jest na podstawie najnowszych koncepcji, chociażby Problem Based Learning oraz Flipped Education.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Business and Technology możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Prestiżowy i nowoczesny kierunek, którym jest Business and Technology w Łodzi, możesz realizować w ramach pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, trwające cztery lata, czyli osiem semestrów; realizowane są w trybie dziennym.

Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest zajęciami obowiązkowymi i dodatkowymi oraz praktykami zawodowymi, które umożliwiają zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Business and Technology to innowacyjny kierunek, wypełniony odpowiednio dobranymi przedmiotami, które umożliwią Ci zdobycie potrzebnej wiedzy i umiejętności, które obejmują nauki o zarządzaniu i jakości oraz nauki techniczne, umożliwiające ocenę procesów przedsiębiorstwa pod względem zaawansowania technologicznego w dobie Industry 4.0.

Studenci zdobywają kompetencje, by w kreatywny sposób dobierać i projektować metody i narzędzia zarządzania przedsiębiorstwem, by uzyskać odpowiednią zwinność przedsiębiorstwa. Potrafią także wykorzystywać odpowiednie oprogramowanie do zintegrowanego zarządzania procesami oraz świadomie działają w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Kierunek przygotuje Cię do wykonywania zadań menedżerskich w różnych sektorach gospodarki w dobie Przemysłu 4.0, a anglojęzyczne kształcenie da Ci gwarancję dobrej komunikacji z zagranicznymi inwestorami i sprawne poruszanie się po międzynarodowym rynku gospodarczym. 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BUSINESS AND TECHNOLOGY W ŁODZI?

Studia na kierunku Business and Technology trwają 4 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BUSINESS AND TECHNOLOGY W ŁODZI?

Absolwenci kierunku Business and Technology są doskonale przygotowani do działania w obszarze ekonomii, zarządzania i marketingu. Wszelkiego rodzaju kompetencje inżynierskie umożliwiają im swobodną współpracę z konstruktorami, technologami, ekonomistami, informatykami w przedsiębiorstwach.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Business and Technology:

  • przedsiębiorstwa informatyczne
  • agencje rozwoju regionalnego
  • agencje i urzędy publiczne
  • szeroko pojmowana administracja
  • firmy, które prowadzą działalność na arenie międzynarodowej

Absolwenci mogą obejmować stanowiska menedżerskie na różnych szczeblach związanych z zarządzaniem organizacją w skali międzynarodowej. Prowadzą międzynarodowe badania w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości dla potrzeb rozwoju organizacji w erze Przemysłu 4.0. Pracują nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Business and Technology w Łodzi?

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

BUSINESS AND TECHNOLOGY - ważne informacje

business and technology studia

zasady rekrutacji na studia

Kierunki w Łodzi

energetyka
farmacja
geografia
leśnictwo
logistics
logopedia
management
marketing
optometria
położnictwo
taniec
Rozwiń

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia