Weterynaria - Wrocław

Studia we Wrocławiu

weterynaria

Odkryj kierunek weterynaria we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

20.02.2023

Weterynaria studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku weterynaria to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5,5 roku (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Studia na kierunku weterynaria w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku weterynaria w mieście Wrocławiu rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Weterynaria Wrocław - terminy rekrutacji >

Uczelnie

We Wrocławiu weterynarię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Wydział Medycyny Weterynaryjnej UPWR).

czytaj dalej wszystko o Weterynaria - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek WETERYNARIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Weterynaria stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek weterynaria?

Jeśli rozważasz studiowanie weterynarii, warto sprawdzić wymagania kwalifikacyjne, które indywidualnie ustalane są przez wrocławskie uczelnie. Chętnych jest wielu, dlatego prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym.

Kandydaci powinni poddać się także odpowiednim badaniom lekarskim, które zweryfikują możliwość podjęcia kształcenia medycznego w tym zakresie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Weterynaria w mieście Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WETERYNARIA WE WROCŁAWIU?

Weterynaria to wręcz unikatowy kierunek, który możesz realizować jedynie na kilku wybranych uczelniach w Polsce. Interdyscyplinarne kształcenie przewiduje realizowanie przedmiotów zarówno ogólnych i podstawowych, jak i kierunkowych oraz fakultatywnych, które umożliwią Ci pogłębianie wiedzy w zakresie najbardziej interesujących Cię treści.

Studia weterynaryjne mają charakter teoretyczny i praktyczny. Studenci odbywają obowiązkowe praktyki i staże kliniczne, dzięki czemu zdobywają potrzebne umiejętności i są przygotowani do wykonywaniu zawodu lekarza weterynarii.

Według specyfiki kierunku zawodową specjalizację możesz kontynuować na studiach doktoranckich i studiach specjalizacyjnych dla lekarzy weterynarii.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Weterynaria możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia we Wrocławiu w zakresie weterynarii realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, które trwają pięć i pół roku, czyli jedenaście semestrów, i kończą się egzaminem magisterskim.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W interdyscyplinarnie skonstruowanym programie kształcenia w ramach kierunku weterynaria we Wrocławiu znajdziesz przedmioty podstawowe, ale czeka Cię także edukacja z nauk przedklinicznych i klinicznych.

Studenci uczęszczają na przykład na anatomię topograficzną, immunologię, diagnostykę kliniczną i laboratoryjną, diagnostykę obrazową, choroby zwierząt gospodarczych.

Będziesz miał/a okazję zapoznać się z higieną żywności, co oznacza, że zapoznasz się z zadaniami inspekcji weterynaryjnej, z ustawodawstwem weterynaryjnym, a także z mikrobiologią i technologią żywności pochodzenia zwierzęcego.

Studenci odbywają obowiązkowe praktyki zawodowe, w których trakcie zapoznają się z działaniami podejmowanymi w ubojniach i zakładach przetwórczych środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU WETERYNARIA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Weterynaria trwają 5,5 roku (studia jednolite magisterskie).

 

Weterynaria w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5,5 roku lekarz weterynarii

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU WETERYNARIA WE WROCŁAWIU?

Absolwenci weterynarii mają bardzo wiele możliwości, jeżeli chodzi o podejmowanie pracy w zawodzie lub działalność naukową. Przede wszystkim mogą oni pracować w charakterze lekarzy wolnej praktyki, którzy zajmują się leczeniem zwierząt gospodarskich, towarzyszących i egzotycznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku weterynaria:

  • lecznice i przychodnie weterynaryjne
  • administracja państwowa
  • państwowa inspekcja weterynaryjna
  • ośrodki i instytuty naukowe
  • laboratoria mikrobiologiczne

Z powodzeniem możesz znaleźć pracę w firmach farmaceutycznych oraz firmach, które zajmują się produkcją pasz dla zwierząt gospodarskich i towarzyszących.

Absolwenci zatrudniani są również w marketingu farmaceutycznym, w ubojniach i zakładach przemysłu przetwórczego, w ośrodkach biotechnologii i biotechniki zwierząt.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek weterynaria we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Weterynaria Wrocław studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Weterynaria Wrocław studia stacjonarne

Kierunki weterynaryjne w mieście Wrocławiu

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia