Studia weterynaryjne Wrocław

Studia weterynaryjne Wrocław

Studia weterynaryjne Wrocław

Największy wybór studiów

weterynaryjnych we Wrocławiu

Odkryj kierunki weterynaryjne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia weterynaryjne Wrocław | woj. dolnośląskie

Jeśli Twoja empatia do zwierząt nie mija, darzysz czworonogi współczuciem i za każdym razem, gdy widzisz potrzebujące zwierzę, musisz udzielić mu pomocy przez wzgląd na wewnętrzny głos, nie dający Ci spokoju - to nie walcz z powołaniem, zainteresuj się studiami weterynaryjnymi we Wrocławiu. Wybierz jedną z uczelni prowadzących studia weterynaryjne (a to rzadkość - takich uczelni w całej Polsce jest tylko 6) i już dziś przekuj swoje powołanie w karierę zawodową. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę o chorobach zwierzęcych, genetyce ogólnej i weterynaryjnej, dietetyce, patomorfologii, jak i chirurgii ogólnej. Dzięki temu będziesz mógł skutecznie pomagać zwierzakom domowym, jak i hodowlanym.

Studia weterynaryjne we Wrocławiu to możliwość spotkania ponad 100 uznanych specjalistów z dziedzin związanych z weterynarią i realizujących ważne projekty badawcze w porozumieniu z naukowcami z kraju, jak i z zagranicy. Podczas studiów poznasz praktyków i naukowców. Takie połączenie kadry profesorskiej pozwala na bardzo dobre przygotowanie adeptów sztuki weterynaryjnej do pracy. Nie ominą Cię obowiązkowe praktyki i staże, podczas których będziesz trenował swoje umiejętności zawodowe i przygotowywał się do swojej roli.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA WETERYNARYJNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI WETERYNARYJNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI WETERYNARYJNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rekrutacja i wymagania na studia weterynaryjne we Wrocławiu

Jeśli marzysz, by zostać weterynarzem lub zootechnikiem, to dobrze przygotuj się do matury, bowiem to ona decyduje o tym, czy dostaniesz się na listę studentów i otrzymasz możliwość zdobycia dyplomu lekarza weterynarii. Na studia weterynaryjne we Wrocławiu obowiązuje konkurs świadectw, poprzez który sprawdzani są kandydaci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z wymaganych przedmiotów - takich jak biologia, matematyka, fizyka, czy chemia.

Przed decyzją o wybranym kierunku studiów, powinniście najpierw sprawdzić, jakie przedmioty są cenione najwyżej w rekrutacji, by jak najlepiej dopasować swoje wyniki do oczekiwań komisji rekrutującej kandydatów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA WETERYNARYJNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach weterynaryjnych

Po studiach weterynaryjnych możesz szukać zatrudnienia w działających lecznicach, klinikach, jak i schroniskach i przytuliskach, bądź możesz pomyśleć o własnej działalności leczniczej. W Polsce jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi medyczne dla zwierząt. Polacy są świadomi, że troska o zdrowie i życie ich zwierząt domowych, to podstawa wspólnego życia w harmonii.

Dlatego coraz więcej osób, posiadających swojego pupila, podejmuje decyzje o szczepieniu zwierząt, kontrolowaniu stanu zdrowia i prowadzeniu działań profilaktycznych. Oprócz leczenia zwierząt domowych, lekarze weterynarii znajdują zatrudnienia w instytucjach dbających o prawidłową produkcję żywności, sanepidach, czy instytutach badawczych. Liczne organizacje pozarządowe, zajmujące się tematyką dzikich zwierząt chronionych, czy ekologią, także szukają weterynarzy, którzy współpracowali by z nimi na stałe. To niezwykle ważne, by tego typu działania, opierały się na wiedzy lekarzy weterynarii, którzy reagują w odpowiedni sposób, gdy jakiemuś dzikiemu zwierzęciu stanie się krzywda.

Weterynarzy potrzebują władze samorządowe - do projektowania działań na rzecz bezdomnych zwierząt, realizowania projektów adopcyjnych i tym podobnych. Możesz także zostać przedstawicielem firm produkujących leki dla zwierząt i sprzęt medyczny. Jeśli więc zostaniesz lekarzem weterynarii i już jako absolwent stwierdzisz, że widok krwi jest nie dla Ciebie i nie chcesz patrzeć na cierpienie niewinnych zwierząt, to zawsze możesz znaleźć pracę biurową, która pozwoli Ci wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności i jednocześnie pracować w zawodzie. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU STUDIA WETERYNARYJNE

We Wrocławiu możecie podjąć studia weterynaryjne na Uniwersytecie Przyrodniczym na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Są to studia jednolite, 6-letnie, po których otrzymacie tytuł lekarza weterynarii. Możecie wybrać specjalizację weterynarii:

  • chirurgii weterynaryjnej
  • chorób psów i kotów
  • chorób drobiu oraz ptaków ozdobnych
  • chorób owadów użytkowych
  • rozrodu zwierząt
  • chorób przeżuwaczy
  • epizootiologii i administracji weterynaryjnej
  • higieny zwierząt rzeźnych i produktów pochodzenia zwierzęcego
  • radiologii weterynaryjnej
  • weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej

Pokrewnym kierunkiem, nieco bardziej technicznym, niż medycznym, jest zootechnika, jaką możecie studiować na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt. Ciekawą propozycją Uniwersytetu Przyrodniczego są studia podyplomowe z zakresu hodowli koni i jeździectwa.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej >

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt >

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt UP we Wrocławiu

 

Komentarze (0)