Studia weterynaryjne Wrocław

Studia weterynaryjne Wrocław

Studia weterynaryjne Wrocław

Największy wybór studiów

weterynaryjnych we Wrocławiu

Odkryj kierunki weterynaryjne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia weterynaryjne Wrocław | woj. dolnośląskie

Jeśli Twoja empatia do zwierząt nie mija, darzysz czworonogi współczuciem i za każdym razem, gdy widzisz potrzebujące zwierzę, musisz udzielić mu pomocy przez wzgląd na wewnętrzny głos, nie dający Ci spokoju - to nie walcz z powołaniem, zainteresuj się studiami weterynaryjnymi we Wrocławiu. Wybierz jedną z uczelni prowadzących studia weterynaryjne (a to rzadkość - takich uczelni w całej Polsce jest tylko 6) i już dziś przekuj swoje powołanie w karierę zawodową. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę o chorobach zwierzęcych, genetyce ogólnej i weterynaryjnej, dietetyce, patomorfologii, jak i chirurgii ogólnej. Dzięki temu będziesz mógł skutecznie pomagać zwierzakom domowym, jak i hodowlanym.

Studia weterynaryjne we Wrocławiu to możliwość spotkania ponad 100 uznanych specjalistów z dziedzin związanych z weterynarią i realizujących ważne projekty badawcze w porozumieniu z naukowcami z kraju, jak i z zagranicy. Podczas studiów poznasz praktyków i naukowców. Takie połączenie kadry profesorskiej pozwala na bardzo dobre przygotowanie adeptów sztuki weterynaryjnej do pracy. Nie ominą Cię obowiązkowe praktyki i staże, podczas których będziesz trenował swoje umiejętności zawodowe i przygotowywał się do swojej roli.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA WETERYNARYJNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI WETERYNARYJNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

KIERUNKI WETERYNARYJNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rekrutacja i wymagania na studia weterynaryjne we Wrocławiu

Jeśli marzysz, by zostać weterynarzem lub zootechnikiem, to dobrze przygotuj się do matury, bowiem to ona decyduje o tym, czy dostaniesz się na listę studentów i otrzymasz możliwość zdobycia dyplomu lekarza weterynarii. Na studia weterynaryjne we Wrocławiu obowiązuje konkurs świadectw, poprzez który sprawdzani są kandydaci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z wymaganych przedmiotów - takich jak biologia, matematyka, fizyka, czy chemia.

Przed decyzją o wybranym kierunku studiów, powinniście najpierw sprawdzić, jakie przedmioty są cenione najwyżej w rekrutacji, by jak najlepiej dopasować swoje wyniki do oczekiwań komisji rekrutującej kandydatów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA WETERYNARYJNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

Studia weterynaryjne we Wrocławiu możemy podzielić na:

 

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (inżynierskie, jednolite magisterskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Weterynaryjne kierunki studiów we Wrocławiu możesz rozpocząć wybierając propozycję licencjacką pierwszego stopnia lub jednolitą magisterską. Osoby decydujące się na podjęcie zootechniki pierwszego stopnia będą zdobywać wiedzę i umiejętności kierunkowe przez trzy i pół roku. Następnie przystąpią do obrony pracy dyplomowej potwierdzającej uzyskanie wyższego wykształcenia. Inżynierowie mogą podjąć pracę w zawodzie lub zdecydować się na aplikację na półtoraroczne studia magisterskie drugiego stopnia.

Przyszli weterynarze nim rozpoczną swoją zawodową misję polegającą na leczeniu i ratowaniu życia zwierząt, zmierzą się z jedenastoma semestrami nauki, co w praktyce oznacza, że poświęcą kształceniu pięć i pół roku. Najbardziej głodni wiedzy aplikują na studia podyplomowe.

Podczas planowania studiów wyższych, staniesz przed wyborem kształcenia w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Jeżeli zależy ci na poświęceniu większości czasu na naukę przy jednoczesnym uniknięciu opłat za czesne, studiuj dziennie. Jeśli natomiast z jakichś powodów wolałbyś kształcić się weekendowo co dwa lub trzy tygodnie, studia niestacjonarne będą dla ciebie odpowiedniejsze.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

 

Kierunki studiów weterynaryjnych we Wrocławiu

Miłośnicy zwierząt aspirujący do uzyskania kwalifikacji gwarantowanych przez ukończenie studiów wyższych we Wrocławiu będą mieli do wyboru dwie atrakcyjne propozycje kształcenia. Zootechnika jest kierunkiem, którego program skupia się głównie wokół zagadnień związanych z racjonalnym i ekologicznym chowie zwierząt oraz wykorzystywaniu produktów odzwierzęcych. Podczas nauki najprawdopodobniej zetkniesz się z takimi przedmiotami, jak na przykład: genetyka, anatomia, fizjologia oraz ekonomika produkcji zwierzęcej.

Wrocławska weterynaria jest słynna w całej Polsce ze względu na bardzo wysoką jakość kształcenia i możliwość uzyskania wszechstronnej wiedzy przydatnej w wielu obszarach zawodowych oraz w życiu prywatnym. Dzięki tym wyjątkowym studiom poznasz teorię budowy anatomicznej różnych gatunków zwierząt, dowiesz się w jaki sposób wdrażać efektywne metody leczenia w zależności od indywidualnego przypadku, a podczas praktycznych zajęć warsztatowych zyskasz okazję do przećwiczenia weterynaryjnych działań na specjalistycznym sprzęcie i rekwizytach.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów weterynaryjnych

 • Weterynaria

 • Zootechnika

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki weterynaryjne we Wrocławiu?

Osoby wybierające się na studia weterynaryjne do Wrocławia czeka jedna uczelnia wyższa, czyli Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Jest to placówka, która zagwarantuje ci możliwość zdobycia bardzo cennej wiedzy, popartej konkretnymi umiejętnościami praktycznymi. Tamtejszy Wydział Biologii i Ochrony Zwierząt oraz Weterynarii oferują studentom kształcenie w najwyższych standardach, dopasowanych do rynku europejskiego. W praktyce oznacza to, że szczególny nacisk zostanie położony na wyposażenie przyszłych absolwentów w umiejętności praktyczne. Dzięki nim będą oni mogli sprostać wielu wyzwaniom, jakie czekają osoby chcące sprawować piecze nad zdrowiem i życiem zwierząt.

Studenci otrzymają możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi dokonaniami naukowymi w obszarze leczenia i optymalnego chowu zwierząt, zgodnego z zasadami ekologii. Dzięki dobrze wyposażonym salom wykładowym, zyskają oni szanse na poznanie zwierzęcej anatomii dzięki odpowiednio zaprojektowanym manekinom. Wybierając edukację we Wrocławiu, wybierasz najlepsze przygotowanie do wkroczenia na współczesny rynek pracy.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki weterynaryjne we Wrocławiu

 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

Jakie kierunki weterynaryjne we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Czy dobra praca to jedynie wysokie zarobki? Jaką rolę odgrywają wrodzone predyspozycje podczas kształtowania swojej zawodowej przyszłości? Czy posiadanie wyższego wykształcenia wystarczy, aby objąć wysokie stanowiska zgodne z posiadanymi kwalifikacjami? Chociaż pytania te na pierwszy rzut oka wydają się banalne, w rzeczywistości udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na którekolwiek z nich może przysporzyć nie lada problemów. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych cech danej jednostki.

Podczas gdy dla jednych pod definicją dobrej pracy kryje się takie zatrudnienie, które przynosi stabilne i regularne dochody o ponadprzeciętnej wysokości, inni docenią przede wszystkim normowany czas pracy, stabilizację zawodową lub niezależność, którą zagwarantuje im własna działalność gospodarcza. Pieniądze same w sobie rzadko kiedy są źródłem szczęścia, jednak cele, które można dzięki nim zrealizować, zdecydowanie podnoszą jakość naszego życia. Przemyśl, na czym tak naprawdę zależy ci w życiu. Ponadto planując wyższe kształcenie we Wrocławiu powinieneś dobrze zastanowić się, czy wolisz rozwijać kompetencje modne, dzięki którym na pewno zyskasz możliwość dobrze płatnego zatrudnienia, czy też stawiasz przede wszystkim na rozwój zainteresowań i kształtowania wymarzonych umiejętności.

Mimo że współczesny rynek pracy jest dość elastyczny, dzięki czemu niemal każdy absolwent studiów wyższych bez większego trudu znajdzie swoje miejsce zawodowe, warto zapoznać się z aktualnymi potrzebami pracodawców. Coraz częściej doceniają oni unikalne umiejętności i ponadprzeciętne doświadczenie u swoich pracowników. Dlatego jeżeli jesteś ambitny i chcesz zadbać o swoją przyszłość, nie rezygnuj z otaczających cię możliwości. Podczas studiów możesz brać udział w rozmaitych kursach, podejmować rozwijające aktywności zawodowe lub zostać wolontariuszem w lokalnym schronisku – z pewnością przyczyni się to do pogłębienia twoich cennych doświadczeń.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Weterynarz

 • Zootechnik

 • Inspektor weterynaryjny

 • Laborant

 • Pracownik ośrodków badawczo-rozwojowych

 • Pracownik stacji hodowli zwierząt

 • Hodowca zwierząt

 

Absolwenci kierunków weterynaryjnych z powodzeniem pracują we własnych gospodarstwach rolnych, prowadzą działalność laboratoryjną i badawczą, podejmują zatrudnienie w gabinetach i przychodniach weterynaryjnych oraz zostają kontrolerami warunków bytowych zwierząt hodowlanych. Wybierz najlepszą z możliwych opcji.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Chociaż kierunki weterynaryjne we Wrocławiu możesz realizować tylko na jednej uczelni wyższej, zdecydowanie warto dobrze przemyśleć ewentualną aplikację. Nim postarasz się o możliwość ujrzenia swojego nazwiska na liście przyjętych studentów, zapoznaj się z programem kształcenia poszczególnych kierunków weterynaryjnych we Wrocławiu. Następnie upewnij się, czy któryś z nich odpowiada twoim potrzebom i planom na najbliższą przyszłość.

Warto również, abyś zastanowił się, czy lokalizacja wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w pełni ci odpowiada. Wrocław jest bardzo dużym miastem, które w godzinach szczytu korkuje się w strategicznych miejscach. Warto zadbać, aby twoja podróż do i z uczelni nie była męcząca.

Każdego roku Wrocław przyciąga głodnych wiedzy młodych ludzi. Jeśli chcesz, aby twoja edukacja była na bardzo wysokim poziomie, wybierz jeden z tamtejszych kierunków weterynaryjnych, a z pewnością się nie zawiedziesz.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia weterynaryjne we Wrocławiu?

Chociaż zalet płynących z podjęcia kształcenia na studiach wyższych jest bardzo wiele, ogromna liczba absolwentów szkół średnich i maturzystów zastanawia się, czy warto iść na studia. Jeżeli rozważasz rozpoczęcie kształcenia na kierunkach weterynaryjnych powinieneś pamiętać, że do odpowiedzialnego wywiązywania się z obowiązków zawodowych potrzebne jest nie tylko właściwe wykształcenie, ale również takie predyspozycje, jak miłość i szacunek do wszystkich istot żywych, brak strachu przed ewentualnymi zadrapaniami czy ugryzieniami oraz umiejętności interpersonalne, przydatne podczas informowania właścicieli czworonożnych pacjentów o ich stanie zdrowia.

Jeżeli pokusisz się o prześledzenie ofert pojawiających się na popularnych portalach służących do poszukiwania pracowników, zauważysz z pewnością, że zapotrzebowanie na absolwentów zootechniki i weterynarii jest dość duże. Oznacza to, że jako zaangażowany w kształtowanie swoich predyspozycji zawodowych absolwent bez trudu znajdziesz wymarzoną pracę w zawodzie.

Warto wspomnieć również o pozazawodowych korzyściach, płynących z posiadania szerokiej wiedzy na temat funkcjonowania organizmów żywych, ich odpowiedniego leczenia oraz opieki. Obecnie otaczamy się czworonożnymi przyjaciółmi, a więc uzyskane kompetencje weterynaryjne przydadzą ci się podczas codziennego życia z nimi.

Studia wyższe są wybierane przede wszystkim dlatego, że oferują możliwość uzyskania odpowiednich kompetencji zawodowych. Nie warto zapominać o innych korzyściach płynących z edukacji na uczelniach wyższych. Dla studentów jest to czas kształtowania charakteru, odkrywania swoich prawdziwych pasji i zainteresowań, poszerzania grona znajomych i przyjaciół oraz pierwszych doświadczeń zawodowych. Wielu podkreśla, że czas kształcenia wyższego to najlepszy okres w ich życiu. Może więc warto, abyś i ty doświadczył wszystkich korzyści studiowania w tak przyjaznym studentom mieście, jakim jest Wrocław?

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach weterynaryjnych

Po studiach weterynaryjnych możesz szukać zatrudnienia w działających lecznicach, klinikach, jak i schroniskach i przytuliskach, bądź możesz pomyśleć o własnej działalności leczniczej. W Polsce jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi medyczne dla zwierząt. Polacy są świadomi, że troska o zdrowie i życie ich zwierząt domowych, to podstawa wspólnego życia w harmonii.

Dlatego coraz więcej osób, posiadających swojego pupila, podejmuje decyzje o szczepieniu zwierząt, kontrolowaniu stanu zdrowia i prowadzeniu działań profilaktycznych. Oprócz leczenia zwierząt domowych, lekarze weterynarii znajdują zatrudnienia w instytucjach dbających o prawidłową produkcję żywności, sanepidach, czy instytutach badawczych. Liczne organizacje pozarządowe, zajmujące się tematyką dzikich zwierząt chronionych, czy ekologią, także szukają weterynarzy, którzy współpracowali by z nimi na stałe. To niezwykle ważne, by tego typu działania, opierały się na wiedzy lekarzy weterynarii, którzy reagują w odpowiedni sposób, gdy jakiemuś dzikiemu zwierzęciu stanie się krzywda.

Weterynarzy potrzebują władze samorządowe - do projektowania działań na rzecz bezdomnych zwierząt, realizowania projektów adopcyjnych i tym podobnych. Możesz także zostać przedstawicielem firm produkujących leki dla zwierząt i sprzęt medyczny. Jeśli więc zostaniesz lekarzem weterynarii i już jako absolwent stwierdzisz, że widok krwi jest nie dla Ciebie i nie chcesz patrzeć na cierpienie niewinnych zwierząt, to zawsze możesz znaleźć pracę biurową, która pozwoli Ci wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności i jednocześnie pracować w zawodzie.

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU STUDIA WETERYNARYJNE

We Wrocławiu możecie podjąć studia weterynaryjne na Uniwersytecie Przyrodniczym na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Są to studia jednolite, 6-letnie, po których otrzymacie tytuł lekarza weterynarii. Możecie wybrać specjalizację weterynarii:

 • chirurgii weterynaryjnej
 • chorób psów i kotów
 • chorób drobiu oraz ptaków ozdobnych
 • chorób owadów użytkowych
 • rozrodu zwierząt
 • chorób przeżuwaczy
 • epizootiologii i administracji weterynaryjnej
 • higieny zwierząt rzeźnych i produktów pochodzenia zwierzęcego
 • radiologii weterynaryjnej
 • weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej

Pokrewnym kierunkiem, nieco bardziej technicznym, niż medycznym, jest zootechnika, jaką możecie studiować na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt. Ciekawą propozycją Uniwersytetu Przyrodniczego są studia podyplomowe z zakresu hodowli koni i jeździectwa.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej >

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt >

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt UP we Wrocławiu

 

Komentarze (0)