Logistyka - Kraków
Dodaj do ulubionych

13.02.2023

Logistyka studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Logistyka w Krakowie to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia na kierunku logistyka w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku logistyka w Krakowie rozpocznie się 1 maja 2023 r. i potrwa do 17 września 2023 r. | Logistyka Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie logistykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (UEK), Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (AGH), Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie (PK) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Program nauczania na kierunku logistyka będzie oscylował wokół nauk społecznych, ekonomicznych, ścisłych i technicznych. Studenci nauczą się zarządzania procesami logistycznymi i transportowymi. Ponadto poznają zasady dokonywania zaopatrzenia, dystrybucji towarów oraz produkcji.
Logistyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 11,3 tys. kandydatów (o 1654 więcej niż rok wcześniej).
 
Specjalności
Współczesne studia z logistyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
Studia w Krakowie na kierunku logistyka w roku akademickim 2023/2024 prowadzone są w ramach studiów II stopnia, gdzie podczas rekrutacji decyduje średnia ocen lub wyniki egazminu wstępnego. Z kolei logistykę można również studiować w ramach specjalności na kierunkach studiów I stopnia, wtedy najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka.
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku logistyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić.
 
Praca po studiach
Po zakończeniu nauki można podjąć pracę w centrach logistycznych, firmach transportowych i spedycyjnych. Absolwenci idealnie odnajdą się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich, a także w magazynach, czy jednostkach sektora publicznego. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek LOGISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Logistyka stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Stosunki międzynarodowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku stosunki międzynarodowe

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Inżynieria produkcji i jakości stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria produkcji i jakości

Akademia WSB w Krakowie

Akademia WSB w Krakowie

Inżynieria zarządzania stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria zarządzania

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 4,5 roku • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Pokaż więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunku logistyka?

Jeżeli poważnie myślisz o rozpoczęciu studiów na kierunku logistyka, to swoje przygotowania do egzaminu maturalnego powinieneś zacząć już dziś. Kierunek ten jest interdyscyplinarny, jednak w trakcie całego toku kształcenia największy nacisk kładzie się na aspekty ścisłe i analityczne.

Oznacza to, że już od kandydatów wymaga się, by podczas rekrutacji zaprezentowali wiedzę właśnie z tych dyscyplin. Zatem w swoich planach maturalnych uwzględnij przede wszystkim jak najlepsze przygotowanie do egzaminu z matematyki. Oprócz tego szczególny nacisk połóż na przedmioty takie jak: język obcy nowożytni, geografia, czy WOS. Wiedza z każdego z tych przedmiotów może ci się przydać w przyszłości.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Krakowie

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować logistykę w Krakowie

Studia stacjonarne lub niestacjonarne na kierunku logistyka w Krakowie można podjąć na jednej uczelni publicznej – Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Studenci tej szkoły wyższej mogą studiować logistykę tylko w ramach studiów II stopnia.

Ponadto logistykę jako specjalność na innym kierunku oferują następujące szkoły wyższe:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (zarządzanie)
 • Akademia Górnicz-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (inżynieria produkcji i jakości)
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie (transport)
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie (stosunki międzynarodowe)
 • Akademia WSB w Krakowie (inżynieria zarządzania)

Gdzie studiować logistykę bezpłatnie w Krakowie

Bezpłatne studia na kierunku logistyka w Krakowie można rozpocząć tylko na studiach stacjonarnych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Dotyczy to jedynie studiów II stopnia.

Gdzie studiować logistykę niestacjonarnie w Krakowie

Niestacjonarną naukę na studiach logistycznych w Krakowie można podjąć w jednej uczelni publicznej – Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Studia niestacjonarne wiążą się z określonymi opłatami. Studenci mogą studiować ten ikerunek na tej uczelni tylko w ramach studiów II stopnia.

Ile kosztują studia niestacjonarne na logistyce w Krakowie

Studia niestacjonarne na kierunku logistyka w Krakowie oferuje tylko jedna uczelnia publiczna – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Nauka niestacjonarna jest płatna, a cena za jeden rok akademicki na tym kierunku wynosi 6000 zł. Należy pamiętać o tym, że Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oferuje studentom możliwość nauki na kierunku logistyka tylko w ramach studiów II stopnia.

 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Krakowie studia niestacjonarne na kierunku logistyka są płatne. Bezpłatną naukę na logistyce oferuje tylko jedna uczelnia publiczna (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) w ramach studiów stacjonarnych II stopnia.

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Krakowie?

Studia w Krakowie na kierunku logistyka cieszą się ogromną popularnością, dlatego też oferta tworzona przez poszczególne ośrodki akademickie musi być atrakcyjna. Zatem studia logistyczne możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Ta pierwsza opcja jest najbardziej powszechna i ma postać regularnych spotkań w trakcie trwania tygodnia.

Jeżeli zdecydujesz się na naukę na państwowej uczelni, to nie powinieneś też ponosić opłat za czesne. Z kolei studia zaoczne to świetna opcja dla wszystkich tych osób, które na przykład równolegle chciałby rozwijać swoją karierę zawodową i nie mogą przez to uczęszczać na regularne zajęcia. Studia zaoczne mają zatem charakter weekendowych zjazdów naukowych. Warto jednak pamiętać, że taki tryb kształcenia wiąże się na ogół z uiszczaniem dodatkowych opłat za czesne.

 

 

1. Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku logistyka od wielu lat przyciągają bardzo wiele osób chętnych. Być może i ty już nie raz miałeś okazję słyszeć o tym kierunku. Jednak czym właściwie zajmuje się logistyka i czy w istocie opłaca się ją studiować? W najprostszym rozumieniu logistyka to taka dyscyplina, która zajmuje się całym procesem przepływu surowców – od planowania i realizacji aż po kontrolę. Współcześnie niemal każda branża musi korzystać z usług wyspecjalizowanych logistyków tak, by mieć pewność, że przepływ różnego rodzaju surowców będzie przebiegać sprawnie.

Logistycy zajmują się także bezpośrednią obsługą klientów, prognozowanie popytu, czy planowanie usług transportowych. Zatem zakres działań osób, które wykonują ten zawód, jest dość rozbudowany. Jeżeli w takim razie jesteś osobą, która chciałby uzyskać praktyczne wykształcenie wyższe, które będzie przydatne w praktycznie każdej aktywności zawodowej, cechuje cię analityczne myślenie i lubisz pracę z ludźmi, to niewątpliwie jest to kierunek, na którym się odnajdziesz.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku logistyka w Krakowie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Uczelnie w Krakowie mają przygotowaną bogatą ofertę studiów logistycznych. Już to pokazuje, jak bardzo popularny jest to kierunek i jak wiele osób rozważa naukę na nim. Swoją przygodę z logistyką możesz rozpocząć na uczelniach takich jak: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Ignatianum, Wyższa Szkoła Biznesu, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy, Krakowska Akademia, czy Społeczna Akademia Nauk. Jak widzisz – możliwości jest bardzo dużo, więc zastanów się, która z tych ofert najbardziej będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

 

4. Praca po studiach

kierunki studiów w Krakowie takie jak logistyka wpisany jest interdyscyplinarny charakter kształcenia. W praktyce oznacza to, że absolwenci tego kierunku mogą odnaleźć się właściwie w każdej pracy, w której podstawą jest przepływ surowców oraz współpraca z klientami. Zatem jeżeli zależy ci na otrzymaniu takiego fachowego wykształcenia, to studia te będą dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz specjalistą do spraw logistyki i będziesz mógł pracować właściwe w każdym sektorze gospodarczym i przemysłowym. Absolwenci krakowskich uczelni będą planować transport surowców pomiędzy poszczególnymi osobami. To one dbają o prawidłowy rozkład materiałów w magazynach, dbają o to, by dostawy odbywały się na czas. Niejednokrotnie logistycy zajmują bardzo wysokie stanowiska w kadrze zarządzającej, co przekłada się także na ich wysokie zarobki. Zatem praktyczne wykształcenie wyższe po studiach na kierunku logistyka da ci wszystko to, czego potrzebujesz.

 

5. Program studiów i przedmioty

Przyszli logistycy, aby stanowić konkurencyjną grupę zawodową na rynku pracy, muszą dysponować naprawdę wszechstronnym wykształceniem. Zatem studenci poznają wiele rozbudowanych zagadnień. Część z nich ma charakter przede wszystkim ścisły.

 

W programie studiów na kierunku logistyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • matematyka;
 • analiza;
 • statystyka.

 

Jednak to oczywiście nie wszystko. Te przedmioty stanowią pewien filar edukacji na kierunku logistyka, jednak to tylko część kompletnego wykształcenia logistyka. Znaczna część zajęć dotyczy zagadnień takich jak:

Oprócz tego zaplecze wiedzy profesjonalnego logistyka obejmuje zagadnienia związane z prawem gospodarczym i handlowym, także na arenie międzynarodowej. Zatem jeżeli kiedykolwiek słyszałeś opinie, że studia logistyczne należą do studiów prostych, to już teraz musisz zdać sobie sprawę z tego, że były to opinie nieprawdziwe. Logistyk dysponuje bowiem wszechstronną wiedzą, która będzie stanowić podstawę jego działań praktycznych.

Umiejętności absolwentów tego kierunku muszą obejmować oczywiście takie aspekty jak planowanie, realizację, czy kontrolę przepływu surowców. Jednak warto sobie uświadomić, że specjalista do spraw logistyki musi dysponować szeregiem kompetencji miękkich, ponieważ to zawód ten zakłada nieustanny kontakt z innymi pracownikami oraz klientami.

Ile trwają studia na kierunku logistyka?

Ile trwają studia na kierunku logistyka?

Studia na kierunku Logistyka w Krakowie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia logistyczne zaliczają się do bardzo popularnego grona kierunków dwustopniowych. Oznacza to w praktyce, że naukę można podzielić na dwa komplementarne cykle kształcenia. Pierwszy z nich trwa 3 lata i są to studia pierwszego stopnia.

Studenci poznają wtedy niezbędne podstawy, wykorzystywane w zawodzie logistyka. Na zakończenie nauki na tym stopniu, studenci przystępują do obrony pracy dyplomowej i jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, to otrzymują tytuł licencjata. Pozwala on na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych, jednak uprawnienia te nie są jeszcze kompletne.

Studia drugiego stopnia natomiast znacznie poszerzają kwalifikacje licencjatów. Trwają one dwa lata, podczas których studenci uczęszczają na rozwijające ćwiczenia oraz wykłady, a także przygotowują się do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, czyli pracy magisterskiej. Po zakończeniu tego stopnia kształcenia absolwenci mogą w pełni rozwijać się zawodowo.

Logistyka w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 1,5 roku magister
Jaka praca po studiach na kierunku logistyka w Krakowie?

Jaka praca po studiach na kierunku logistyka w Krakowie?

Już samo podjęcie studiów w Krakowie wiąże się z prestiżem. A na wykwalifikowanych logistyków wciąż czeka wiele interesujących i stabilnych ofert pracy. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów logistycznych, to możesz odetchnąć z ulgą. Dziś właściwie żadne przedsiębiorstwo ani żadna firma nie mogą rozwijać się w pełni bez pomocy wykwalifikowanego logistyka. To on bowiem dba o to, by transport surowców odbywał się w zgodzie z obowiązującymi standardami i normami prawnymi, on podejmuje współpracę z klientami oraz prowadzi dogłębne analizy, czy też kontrole związane ze spedycją.

Zakres obowiązków, jakie może wykonywać absolwent tego kierunku, nie pozostawia złudzeń – to jedna z bardziej docenianych grup zawodowych, która może być spokojna o zawodowy rozwój i stabilne wynagrodzenie. Praca logistyka niewątpliwie nie należy do najłatwiejszych, ponieważ to on ponosi odpowiedzialność za wszystkie kwestie związane z transportem surowców, ale właśnie to jego kompetencje i zaangażowanie są tak dobrze wynagradzane. Zatem jeżeli zakładasz, że studia wyższe mają być przede wszystkim gwarantem zatrudnienia w przyszłości, to nie wahaj się przed rozpoczęciem nauki na kierunku logistyka w Krakowie!

Gdzie studiować na kierunku logistyka w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, jako specjalność na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, jako specjalność na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: jako specjalność na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie oraz jako specjalność w Akademii WSB w Krakowie.

W rekrutacji na studia II stopnia na kierunku logistyka, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oferuje bezpłatne studia stacjonarne. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UEK.

 

Logistyka studia w Krakowie - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

 

Logistyka studia stacjonarne - uczelnie w Krakowie
 
Logistyka studia niestacjonarne - uczelnie w Krakowie
 
Logistyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Krakowie

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a o przyjęciu kandydatów decydują ich wyniki uzyskane w postępowaniu kwalifikacyjnym – podczas rekrutacji tworzona jest lista rankingowa, na podstawie której uczelnie wybierają najlepszych kandydatów.

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Osoby, którym zależy na podjęciu bezpłatnej nauki, mogą to zrobić, rozpoczynając studia stacjonarne w uczelni publicznej. Studenci niestacjonarni oraz studenci prywatnych szkół wyższych zazwyczaj za możliwość studiowania muszą zapłacić.

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Uczelnie indywidualnie ustalają termin, w którym publikują wyniki rekrutacji. Kandydaci otrzymują informację o decyzji szkoły w prywatnym profilu w systemie IRK lub ERK. Dzięki temu mogą oni dowiedzieć się, czy dostali się na wybrane kierunki studiów, a także ile punktów zdobyli podczas postępowania kwalifikacyjnego oraz które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 14.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani na studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne osobiście do siedziby wybranej uczelni – niektóre szkoły wyższe pozwalają jednak na dostarczenie dokumentów za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Preferowana forma doręczenia zestawów może różnić się w zależności od decyzji danej szkoły.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Na złożenie dokumentów rekrutacyjnych kandydaci mają zazwyczaj tylko kilka dni od ogłoszenia wyników rekrutacji. Termin na dostarczenie pliku ustalany jest indywidualnie przez daną szkołę wyższą. Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – od 15.07.2022 do 19.07

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Krakowie - kierunek logistyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Metali Nieżelaznych AGH) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Akademia WSB w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (Wydział Inżynierii Lądowej) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UE w Krakowie) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek logistyka w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie starają się przygotować takie oferty kształcenia na kierunku logistyka, które będą wyjątkowo atrakcyjne. Jednak to jeszcze nie oznacza, że są to studia stworzone dla każdego. Przyszli logistycy muszą posiadać szeroką wiedzę i wysoko rozwinięte umiejętności analityczne. Zatem zastanów się, czy jesteś osobą, która:

 • lubi matematykę;
 • potrafi współpracować w grupie;
 • nie boi się działania pod presją czasu;
 • odznacza się analitycznym i logicznym myśleniem.

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odnajdujesz siebie w tej krótkiej sylwetce, to znaczy, że studia na kierunku logistyka są dla ciebie odpowiednie. Jednak na samym początku musisz zadbać o to, by twoje przygotowanie do matury było jak najlepsze. Pula przedmiotów, które możesz uwzględnić w swoich planach jest dość duża, ale zastanów się, które z nich mogą usprawnić twoją naukę w przyszłości. Możesz wybierać spośród przedmiotów takich jak: matematyka, język obcy nowożytni, geografia, WOS, czy nawet historia i język polski. Oczywiście dobrze by było, gdybyś wybrane przez siebie przedmioty zdawał na poziomie rozszerzonym, ponieważ to znacznie zwiększy twoje szanse na zasilenie list osób przyjętych.

Lubisz poszerzać swoją wiedzę? W takim razie zastanów się nad wzięciem udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To idealna propozycja dla ambitnych osób, ponieważ laureaci i finaliści takich konkursów znajdują się na listach kandydatów zakwalifikowanych poza kolejnością. W przypadku studiów na kierunku logistyka weź pod uwagę na przykład:

 • Olimpiadę Matematyczną;
 • czy Olimpiadę Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

 

Ostatni etap rekrutacji to czas składania dokumentów. Zorientuj się zawczasu, co musisz dostarczyć na początku. Na ogół w pierwszej kolejności w dziekanacie musi się znaleźć twoja teczka, w której znajdą się zdjęcia do legitymacji o odpowiednim formacie, skany dowodu oraz świadectwo maturalne.

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Krakowie

studia w Krakowie

 

LOGISTYKA - ważne informacje

logistyka studia

logistyka studia online

studia logistyka i transport w Krakowie

studia logistyka i transport w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Studia na kierunku logistyka Kraków – zaoczne (niestacjonarne)

Studia logistyczne można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia zaoczne przeznaczone są dla studentów, którzy z dowolnych powodów nie mogą sobie pozwolić na studiowanie dzienne, a kwestie finansowe nie są dla nich przeszkodą. W tym przypadku zajęcie odbywają się w wybrane piątki, soboty i niedziele semestru.

Studia w Krakowie charakteryzują się interdyscyplinarnym i ciekawym programem nauczania w pełni dopasowanym do realiów współczesnego świata. Jako student kierunku logistyka w Krakowie będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk ścisłych, społecznych i gospodarczych. Ponadto, zaznajomisz się z kwestami oscylującymi wokół zarządzania produkcją, procesem dystrybucji czy kapitałem ludzkim. Co więcej dostaniesz szansę zapoznania się z najnowszymi technologiami informatycznymi stosowanymi na co dzień w branży logistycznej, które niewątpliwie usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną.

dowiedz się więcej na temat kierunku logistyka studia zaoczne w Krakowie

Jakie są ceny studiów na kierunku logistyka w Krakowie?

Kierunek logistyka w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia zaoczne, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni. Ceny mogą ulec nieznacznej zmianie, na co wpływ mogą mieć zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, niezależne od akademii. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach szeroki wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego i być dużym udogodnieniem dla studentów.

Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Te i wszystkie inne, istotne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku logistyka - ceny w Krakowie

Jakie opinie mają studia na kierunku logistyka w Krakowie?

Studia logistyczne w Krakowie zaliczane są do grona najbardziej obleganych kierunków w Polsce.

Paweł, student trzeciego roku logistyki, mówi:

Od studiów oczekuję czegoś znacznie więcej niż tylko wiedzy. Zdecydowałem się na kształcenie wyższe, ale chcę mieć pewność, że w przyszłości czeka na mnie dobra praca! Studia na kierunku logistyka nie budzą we mnie żadnych wątpliwości, jeżeli chodzi o przyszły zawód. To stabilna opcja dla wszystkich osób, którym zależy na konkretnym i fachowym wykształceniu!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Logistyka Kraków studia stacjonarne

Logistyka Kraków studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku logistyka w Krakowie

Studia II stopnia

Popularne kierunki logistyka i transport w Krakowie

Kierunki logistyka i transport w Krakowie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Krakowie

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK LOGISTYKA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku