Logistyka - Kraków

Logistyka - Kraków

Logistyka - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

logistyka

Odkryj kierunek logistyka w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Logistyka studia Kraków | woj. małopolskie

Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku logistyka od wielu lat przyciągają bardzo wiele osób chętnych. Być może i ty już nie raz miałeś okazję słyszeć o tym kierunku. Jednak czym właściwie zajmuje się logistyka i czy w istocie opłaca się ją studiować? W najprostszym rozumieniu logistyka to taka dyscyplina, która zajmuje się całym procesem przepływu surowców – od planowania i realizacji aż po kontrolę. Współcześnie niemal każda branża musi korzystać z usług wyspecjalizowanych logistyków tak, by mieć pewność, że przepływ różnego rodzaju surowców będzie przebiegać sprawnie.

Logistycy zajmują się także bezpośrednią obsługą klientów, prognozowanie popytu, czy planowanie usług transportowych. Zatem zakres działań osób, które wykonują ten zawód, jest dość rozbudowany. Jeżeli w takim razie jesteś osobą, która chciałby uzyskać praktyczne wykształcenie wyższe, które będzie przydatne w praktycznie każdej aktywności zawodowej, cechuje cię analityczne myślenie i lubisz pracę z ludźmi, to niewątpliwie jest to kierunek, na którym się odnajdziesz.
 

Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie w Krakowie mają przygotowaną bogatą ofertę studiów logistycznych. Już to pokazuje, jak bardzo popularny jest to kierunek i jak wiele osób rozważa naukę na nim. Swoją przygodę z logistyką możesz rozpocząć na uczelniach takich jak: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Ignatianum, Wyższa Szkoła Biznesu, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy, Krakowska Akademia, czy Społeczna Akademia Nauk. Jak widzisz – możliwości jest bardzo dużo, więc zastanów się, która z tych ofert najbardziej będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Zapewne zastanawiasz się, jakie zagadnienia obejmuje kształcenie na kierunku takim jak logistyka. Logistyka to nauka interdyscyplinarna, która mieści w sobie zagadnienia zarówno ekonomiczne, prawnicze, jak i techniczne. Abiturienci tego kierunku muszą być wykształceni na wielu płaszczyznach, które przydatne są w zarządzaniu przepływem surowców. Zatem na studentów czekają przedmioty z podstaw prawa, ekonomii, matematyki, czy statystyki.
 

Praca po studiach

W kierunki studiów w Krakowie takie jak logistyka wpisany jest interdyscyplinarny charakter kształcenia. W praktyce oznacza to, że abiturienci tego kierunku mogą odnaleźć się właściwie w każdej pracy, w której podstawą jest przepływ surowców oraz współpraca z klientami. Zatem jeżeli zależy ci na otrzymaniu takiego fachowego wykształcenia, to studia te będą dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Po ukończeniu tego kierunku będziesz specjalistą do spraw logistyki i będziesz mógł pracować właściwe w każdym sektorze gospodarczym i przemysłowym. Abiturienci krakowskich uczelni będą planować transport surowców pomiędzy poszczególnymi osobami. To one dbają o prawidłowy rozkład materiałów w magazynach, dbają o to, by dostawy odbywały się na czas. Niejednokrotnie logistycy zajmują bardzo wysokie stanowiska w kadrze zarządzającej, co przekłada się także na ich wysokie zarobki. Zatem praktyczne wykształcenie wyższe po studiach na kierunku logistyka da ci wszystko to, czego potrzebujesz.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE JEST KIERUNEK LOGISTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunku logistyka?

     Jeżeli poważnie myślisz o rozpoczęciu studiów na kierunku logistyka, to swoje przygotowania do egzaminu maturalnego powinieneś zacząć już dziś. Kierunek ten jest interdyscyplinarny, jednak w trakcie całego toku kształcenia największy nacisk kładzie się na aspekty ścisłe i analityczne.

     Oznacza to, że już od kandydatów wymaga się, by podczas rekrutacji zaprezentowali wiedzę właśnie z tych dyscyplin. Zatem w swoich planach maturalnych uwzględnij przede wszystkim jak najlepsze przygotowanie do egzaminu z matematyki. Oprócz tego szczególny nacisk połóż na przedmioty takie jak: język obcy nowożytni, geografia, czy WOS. Wiedza z każdego z tych przedmiotów może ci się przydać w przyszłości.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     POPULARNE KIERUNKI LOGISTYKA I TRANSPORT W KRAKOWIE

     Harmonogram rekrutacji +

     Harmonogram rekrutacji na wybrane kierunki studiów indywidualnie ustalany jest przez poszczególne ośrodki akademickie. Informacje na jego temat znajdziesz na stronach internetowych uczelni. Ważne jest to, byś odpowiednio wcześnie się z nim zapoznał i w przyszłości uniknął rozczarowań. W harmonogramie rekrutacji uwzględnione są terminy rejestracji na studia, zakończenie rekrutacji, czy czas składania podstawowych dokumentów.

     Już na przełomie kwietnia oraz maja odbywa się rekrutacja na studia. Maturzyści mogą rejestrować się na wybrane przez siebie kierunki, nie liczy się kolejność zgłoszeń, lecz liczba uzyskanych punktów. O tym, kto dostał się na studia, kandydaci dowiadują się na ogół w połowie lipca. To również czas składania dokumentów.

     Studia w Krakowie na kierunku logistyka cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich. W praktyce oznacza to, że nie każda osoba ma szansę dostać się na wymarzony kierunek już podczas pierwszego etapu rekrutacji. Uczelnie w Krakowie stają naprzeciw tego wyzwania i na te kierunki studiów, na które nie zostały wypełnione limity miejsc, otwierają nowe etapy rekrutacji. Odbywają się one nie tylko w sierpniu, lecz także we wrześniu.

     Dokumenty rekrutacyjne +

     Pamiętaj, żeby szczegółowo prześledzić, jakie dokumenty dostarczyć w pierwszej kolejności do dziekanatu, gdy znajdziesz się na listach osób przyjętych na studia. Będzie to potwierdzenie, że wciąż chcesz być studentem logistyki. Jeżeli ten etap zostanie przez ciebie zaniedbany, zostaniesz skreślony z listy osób przyjętych. Każda uczelnia indywidualnie ustala, co konkretnie powinno znaleźć się w takim zestawie dokumentów, ich trzon jest jednak bardzo podobny i pośród nich muszą się obligatoryjnie znaleźć:

     • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
     • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);
     • aktualna fotografia;
     • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
     • różnego rodzaju podpisane umowy.

     Pamiętaj, żeby szczegółowych informacji szukać na stronach internetowych konkretnych ośrodków akademickich. Jeżeli dokumenty nie zostaną dostarczone przez ciebie terminowo, zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia.

     Opłaty rekrutacyjne +

     Jeśli chcesz wziąć udział w rekrutacji na studia logistyczne w Krakowie, musisz się liczyć z uiszczeniem opłat rekrutacyjnych. W zależności od kierunku wahają się one od 85 do nawet 150 zł i mogą obejmować jeden lub pulę kierunków. Ważne jest to, byś taką opłatę wykonał odpowiednio wcześnie, ponieważ liczy się czas księgowania przelewu, a nie data uiszczenia tej opłaty. Opłatę rekrutacyjną możesz zrobić za pośrednictwem poczty polskiej lub przy pomocy przelewu oraz płatności elektronicznych (PayU). Pamiętaj, by potwierdzenie przelewu dostarczyć także do dziekanatu wybranej przez siebie uczelni.

     Przedmioty kwalifikacyjne +

     Jeżeli chcesz wziąć udział w rekrutacji na studia logistyczne w Krakowie, musisz dokładnie zorientować się, jakie wymogi obowiązują w przypadku kwalifikacji na ten kierunek. Przedmioty, którym powinieneś poświęcić szczególną uwagę to przede wszystkim matematyka, informatyka, czy geografia. Dodatkowym atutem w procesie rekrutacji będzie zdawanie przez ciebie przedmiotów z dowolnie wybranych języków obcych nowożytnych. Swoje przygotowania zacznij odpowiednio wcześnie, by w przyszłości uniknąć rozczarowań.

     Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

     Uczelnie w Krakowie posiadają indywidualne przeliczniki punktów kwalifikacyjnych – zapoznaj się z ich szczegółami na stronach internetowych ośrodków akademickich. Warto pamiętać jednak, że zawsze w procesie rekrutacji najwyżej punktowane są przedmioty zgodne z wymogami kwalifikacji na dany kierunek. Oprócz tego znacznie wyżej cenione są te przedmioty, które zdawane były przez maturzystów na poziomie rozszerzonym. W przypadku studiów na kierunku architektura wnętrz liczą się także wyniki, jakie kandydaci otrzymali podczas egzaminów wstępnych.

     Olimpiady oraz konkursy +

     Wzięcie udziału w olimpiadzie przedmiotowej lub konkursie tematycznym to propozycja jedynie dla najbardziej ambitnych uczniów o bardzo rozległej wiedzy. Warto podkreślić, że jest o co walczyć, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad stopnia centralnego znajdą się na listach osób przyjętych poza kolejnością. W przypadku studiów logistycznych w Krakowie rozważ olimpiady takie jak:

     • Olimpiada Statystyczna;
     • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej;
     • Olimpiada Matematyczna;
     • Olimpiada Logistyczna itd.

     Pamiętaj, że bycie finalistą olimpiady nie zwalnia cię z obowiązku przystąpienia do egzaminów maturalnych.

     Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Krakowie?

     Studia w Krakowie na kierunku logistyka cieszą się ogromną popularnością, dlatego też oferta tworzona przez poszczególne ośrodki akademickie musi być atrakcyjna. Zatem studia logistyczne możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Ta pierwsza opcja jest najbardziej powszechna i ma postać regularnych spotkań w trakcie trwania tygodnia. Jeżeli zdecydujesz się na naukę na państwowej uczelni, to nie powinieneś też ponosić opłat za czesne. Z kolei studia zaoczne to świetna opcja dla wszystkich tych osób, które na przykład równolegle chciałby rozwijać swoją karierę zawodową i nie mogą przez to uczęszczać na regularne zajęcia. Studia zaoczne mają zatem charakter weekendowych zjazdów naukowych. Warto jednak pamiętać, że taki tryb kształcenia wiąże się na ogół z uiszczaniem dodatkowych opłat za czesne.

      

     Program studiów i przedmioty

     Przyszli logistycy, aby stanowić konkurencyjną grupę zawodową na rynku pracy, muszą dysponować naprawdę wszechstronnym wykształceniem. Zatem studenci poznają wiele rozbudowanych zagadnień. Część z nich ma charakter przede wszystkim ścisły. Nikogo nie powinny dziwić w siatce kształcenia przedmioty takie jak:

     • matematyka;
     • analiza;
     • statystyka.

      

     Jednak to oczywiście nie wszystko. Te przedmioty stanowią pewien filar edukacji na kierunku logistyka, jednak to tylko część kompletnego wykształcenia logistyka. Znaczna część zajęć dotyczy zagadnień takich jak:

     • makro- i mikroekonomia;
     • marketing;
     • zarządzanie zasobami;
     • transport i spedycja;
     • logistyka dystrybucji.

      

     Oprócz tego zaplecze wiedzy profesjonalnego logistyka obejmuje zagadnienia związane z prawem gospodarczym i handlowym, także na arenie międzynarodowej. Zatem jeżeli kiedykolwiek słyszałeś opinie, że studia logistyczne należą do studiów prostych, to już teraz musisz zdać sobie sprawę z tego, że były to opinie nieprawdziwe. Logistyk dysponuje bowiem wszechstronną wiedzą, która będzie stanowić podstawę jego działań praktycznych.

     Umiejętności abiturientów tego kierunku muszą obejmować oczywiście takie aspekty jak planowanie, realizację, czy kontrolę przepływu surowców. Jednak warto sobie uświadomić, że specjalista do spraw logistyki musi dysponować szeregiem kompetencji miękkich, ponieważ to zawód ten zakłada nieustanny kontakt z innymi pracownikami oraz klientami.

      
     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     LOGISTYKA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

     LOGISTYKA KRAKÓW STUDIA ZAOCZNE

      

     logistyka studia Kraków


     Ile trwają studia na kierunku logistyka?

     Studia logistyczne zaliczają się do bardzo popularnego grona kierunków dwustopniowych. Oznacza to w praktyce, że naukę można podzielić na dwa komplementarne cykle kształcenia. Pierwszy z nich trwa 3 lata i są to studia pierwszego stopnia. Studenci poznają wtedy niezbędne podstawy, wykorzystywane w zawodzie logistyka. Na zakończenie nauki na tym stopniu, studenci przystępują do obrony pracy dyplomowej i jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, to otrzymują tytuł licencjata. Pozwala on na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych, jednak uprawnienia te nie są jeszcze kompletne.

     Studia drugiego stopnia natomiast znacznie poszerzają kwalifikacje licencjatów. Trwają one dwa lata, podczas których studenci uczęszczają na rozwijające ćwiczenia oraz wykłady, a także przygotowują się do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, czyli pracy magisterskiej. Po zakończeniu tego stopnia kształcenia abiturienci mogą w pełni rozwijać się zawodowo.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     LOGISTYKA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

     LOGISTYKA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek logistyka w Krakowie?

     Uczelnie w Krakowie starają się przygotować takie oferty kształcenia na kierunku logistyka, które będą wyjątkowo atrakcyjne. Jednak to jeszcze nie oznacza, że są to studia stworzone dla każdego. Przyszli logistycy muszą posiadać szeroką wiedzę i wysoko rozwinięte umiejętności analityczne. Zatem zastanów się, czy jesteś osobą, która:

     • lubi matematykę;
     • potrafi współpracować w grupie;
     • nie boi się działania pod presją czasu;
     • odznacza się analitycznym i logicznym myśleniem.

      

     Proces rekrutacji i przedmioty

     Jeżeli odnajdujesz siebie w tej krótkiej sylwetce, to znaczy, że studia na kierunku logistyka są dla ciebie odpowiednie. Jednak na samym początku musisz zadbać o to, by twoje przygotowanie do matury było jak najlepsze. Pula przedmiotów, które możesz uwzględnić w swoich planach jest dość duża, ale zastanów się, które z nich mogą usprawnić twoją naukę w przyszłości. Możesz wybierać spośród przedmiotów takich jak: matematyka, język obcy nowożytni, geografia, WOS, czy nawet historia i język polski. Oczywiście dobrze by było, gdybyś wybrane przez siebie przedmioty zdawał na poziomie rozszerzonym, ponieważ to znacznie zwiększy twoje szanse na zasilenie list osób przyjętych.

     Lubisz poszerzać swoją wiedzę? W takim razie zastanów się nad wzięciem udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To idealna propozycja dla ambitnych osób, ponieważ laureaci i finaliści takich konkursów znajdują się na listach kandydatów zakwalifikowanych poza kolejnością. W przypadku studiów na kierunku logistyka weź pod uwagę na przykład:

     • Olimpiadę Matematyczną;
     • czy Olimpiadę Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

      

     Ostatni etap rekrutacji to czas składania dokumentów. Zorientuj się zawczasu, co musisz dostarczyć na początku. Na ogół w pierwszej kolejności w dziekanacie musi się znaleźć twoja teczka, w której znajdą się zdjęcia do legitymacji o odpowiednim formacie, skany dowodu oraz świadectwo maturalne.

     zasady rekrutacji na studia

      

     logistyka studia Kraków


     Jaka praca po studiach na kierunku logistyka w Krakowie?

     Już samo podjęcie studiów w Krakowie wiąże się z prestiżem. A na wykwalifikowanych logistyków wciąż czeka wiele interesujących i stabilnych ofert pracy. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów logistycznych, to możesz odetchnąć z ulgą. Dziś właściwie żadne przedsiębiorstwo ani żadna firma nie mogą rozwijać się w pełni bez pomocy wykwalifikowanego logistyka. To on bowiem dba o to, by transport surowców odbywał się w zgodzie z obowiązującymi standardami i normami prawnymi, on podejmuje współpracę z klientami oraz prowadzi dogłębne analizy, czy też kontrole związane ze spedycją.

     Zakres obowiązków, jakie może wykonywać abiturient tego kierunku, nie pozostawia złudzeń – to jedna z bardziej docenianych grup zawodowych, która może być spokojna o zawodowy rozwój i stabilne wynagrodzenie. Praca logistyka niewątpliwie nie należy do najłatwiejszych, ponieważ to on ponosi odpowiedzialność za wszystkie kwestie związane z transportem surowców, ale właśnie to jego kompetencje i zaangażowanie są tak dobrze wynagradzane. Zatem jeżeli zakładasz, że studia wyższe mają być przede wszystkim gwarantem zatrudnienia w przyszłości, to nie wahaj się przed rozpoczęciem nauki na kierunku logistyka w Krakowie!
      

     Studia na kierunku logistyka Kraków – zaoczne

     Studia logistyczne można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia zaoczne przeznaczone są dla studentów, którzy z dowolnych powodów nie mogą sobie pozwolić na studiowanie dzienne, a kwestie finansowe nie są dla nich przeszkodą. W tym przypadku zajęcie odbywają się w wybrane piątki, soboty i niedziele semestru.

     Studia w Krakowie charakteryzują się interdyscyplinarnym i ciekawym programem nauczania w pełni dopasowanym do realiów współczesnego świata. Jako student kierunku logistyka w Krakowie będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk ścisłych, społecznych i gospodarczych. Ponadto, zaznajomisz się z kwestami oscylującymi wokół zarządzania produkcją, procesem dystrybucji czy kapitałem ludzkim. Co więcej dostaniesz szansę zapoznania się z najnowszymi technologiami informatycznymi stosowanymi na co dzień w branży logistycznej, które niewątpliwie usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną.

     dowiedz się więcej na temat kierunku logistyka studia zaoczne w Krakowie

      

     Jakie są ceny studiów na kierunku logistyka w Krakowie?

     Kierunek logistyka w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia zaoczne, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni. Ceny mogą ulec nieznacznej zmianie, na co wpływ mogą mieć zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, niezależne od akademii. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach szeroki wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego i być dużym udogodnieniem dla studentów.

     Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Te i wszystkie inne, istotne informacje znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

     dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku logistyka - ceny w Krakowie

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku logistyka w Krakowie?


     Studia logistyczne w Krakowie zaliczane są do grona najbardziej obleganych kierunków w Polsce.

     Paweł, student trzeciego roku logistyki, mówi:

     Od studiów oczekuję czegoś znacznie więcej niż tylko wiedzy. Zdecydowałem się na kształcenie wyższe, ale chcę mieć pewność, że w przyszłości czeka na mnie dobra praca! Studia na kierunku logistyka nie budzą we mnie żadnych wątpliwości, jeżeli chodzi o przyszły zawód. To stabilna opcja dla wszystkich osób, którym zależy na konkretnym i fachowym wykształceniu!

     KIERUNKI LOGISTYKA I TRANSPORT W KRAKOWIE

     POPULARNE KIERUNKI LOGISTYKA I TRANSPORT NIESTACJONARNE W KRAKOWIE

     19 Uczelni w Krakowie

     Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

      


     #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

      

      

     Komentarze (0)