Studia logistyczne Kraków

Studia logistyczne Kraków

Studia logistyczne Kraków

Największy wybór studiów

logistyczne w Krakowie

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia logistyczne Kraków | woj. małopolskie

Studia logistyczne w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od do 3,5 do 4,5  roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie są Studia logistyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI LOGISTYCZNE W KRAKOWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI LOGISTYCZNE W KRAKOWIE

Rekrutacja i wymagania na studia logistyczne w Krakowie

Podobnie jak na większość kierunków w Krakowie, na studia logistyczne obowiązuje rekrutacyjny konkurs świadectw, który polega na przystąpieniu do formalnego konkursu wyłaniającego kandydatów z najlepszymi wynikami maturalnymi.

Aby mieć jak największe szanse dostania się na konkretne studia - należy zdać na maturze najwyżej punktowane przedmioty, czyli np. geografię i matematykę. Każda uczelnia podaje wymogi rekrutacyjne na swojej stronie internetowej, określając, jakie przedmioty maturalne ocenią najwyżej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W KRAKOWIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA LOGISTYCZNE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia logistyczne w Krakowie

Studia logistyczne w Krakowie pozwolą Wam poznać tajniki wiedzy o transporcie międzynarodowym i logistyce, czyli poznać proces planowania, realizowania oraz kontrolowania bezproblemowego i efektywnego ekonomicznie przepływu wyrobów, materiałów, surowców.

Może to brzmieć banalnie prosto dla osób, które nie mają problemu z logicznym myśleniem, jednak w praktyce, rzecz jest co najmniej problematyczna - bowiem działania logistyczne obejmują szereg takich działań jak prognozowanie popytu, obsługa klienta, przepływ informacji, kontrola stanów magazynowych, czynności manipulacyjne, produkcyjne, procesy zaopatrzeniowe - wszystkie te elementy muszą być razem połączone i dobrze funkcjonować, by cały proces logistyczny przynosił przedsiębiorcy zyski.

Umiejętności logistyków, którzy sprawnie i bezawaryjnie potrafią takim procesem zarządzać, są bardzo cenione w świecie. Czy to międzynarodowe przedsiębiorstwa, czy mniejsze firmy rodzinne - każda z nich potrzebuje dobrego planu produkcji, dystrybucji i sprzedaży, by przynosić określone zyski.

Dzięki wiedzy logistycznej, możecie sprawić, że wszystkie elementy Waszego przedsiębiorstwa będą aktywnie i efektywnie działały. W przypadku absolwentów kierunków takich jak transport - adepci wiedzy o transporcie przygotowywani są do zarządzania przemieszczaniem się ludzi, ładunków w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków transportu, dobranych pod względem ładowności, jak i ekonomicznych aspektów.

To absolwenci studiów na kierunku transport czuwają nad poprawnym przebiegiem przesyłu dóbr, na którym zależy producentom, jak i dystrybutorom.

Studia logistyczne w Krakowie pozwolą Wam zdobyć niezbędne umiejętności, jak i wiedzę, by odnaleźć się w zawodzie tak logistyka, jak i zarządzającego transportem. Sprawdźcie sami, na jakie kierunki studiów możecie się wybrać w Krakowie, zamierzając w przyszłości zarządzać trudnymi procesami planowania i rozprzestrzeniania produktów i usług!

 

Studia logistyczne w Krakowie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Kierunki logistyczne w Krakowie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od siedmiu do siedmiu semestrów do dziewięciu semestrów. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające od trzech do czterech semestrów.

Studia magisterskie uzupełniają wiedzę, którą możesz uzyskać na studiach pierwszego stopnia. Krakowskie uczelnie oferują także kształcenie podyplomowe. W ramach studiów podyplomowych możesz kształcić się na takich kierunkach jak miejski transport zbiorowy – zarządzanie, organizacja, nowoczesne technologie i informatyczne wspomaganie bądź zarządzanie transportem drogowym. Podyplomowo poszczególne kierunki możesz realizować niestacjonarnie w trakcie dwóch bądź trzech semestrów.

Kształcenie na studiach logistycznych odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Dziennie możesz studiować od poniedziałku do piątku, zaocznie zaś w weekendy. Wybór trybu kształcenia często uzależniony jest od sytuacji prywatnej i zawodowej kandydatów na studia.

czytaj dalej studia w Krakowie

 

Kierunki studiów logistycznych w Krakowie

Do kategorii studiów logistycznych możemy zaliczyć bardzo różnorodne kierunki kształcenia. Oczywiście w Krakowie nie zabraknie edukacji związanej stricte z logistyką czy transportem.

Wśród popularnych propozycji znajdziemy, chociażby logistykę międzynarodową, środki transportu i logistykę, inżynierię środków transportu, towaroznawstwo. Placówki akademickie oferują także liczne kierunki podyplomowe jak na przykład zarządzanie transportem drogowym, oraz ciekawe specjalizacje.

Krakowskie uczelnie dbają o wysoki poziom kształcenia, dlatego poszczególne programy kształcenia opracowywane są w porozumieniu z przyszłymi pracodawcami absolwentów. Umożliwia to kładzenie nacisku na najważniejsze umiejętności i najistotniejszą wiedzę. Uczelnie przygotowują także programy praktyk, które muszą być realizowane w trakcie studiów.

Pozwala to zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe oraz umożliwia zweryfikowanie teoretycznej wiedzy w praktyce. Zapoznaj się szczegółowo z ofertą kształcenia poszczególnych uczelni.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów logistycznych w Krakowie

 • inżynieria środków transportu
 • logistyka
 • logistyka międzynarodowa
 • środki transportu i logistyka
 • transport
 • transport i logistyka

czytaj dalej kierunki studiów w Krakowie

 

 

Gdzie studiować kierunki logistyczne w Krakowie?

Studia logistyczne mają w swojej ofercie krakowskie uczelnie odznaczające się praktycznym charakterem kształcenia. Wśród najpopularniejszych publicznych uczelni znajdziesz przede wszystkim Politechnikę Krakowską, której Wydział Inżynierii Lądowej oraz Wydział Mechaniczny oferują kształcenie w zakresie transportu, inżynierii środków transportu, środków transportu i logistyki.

Oczywiście warto zapoznać się także z propozycjami Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Rolniczego. Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego prowadzi studia o charakterze międzynarodowym (logistyka międzynarodowa), natomiast Uniwersytet Rolniczy skupia się na transporcie i logistyce, zwłaszcza że są to ważne kwestie dla gospodarki i postępowego rolnictwa.

Warto zapoznać się także z propozycjami kształcenia zaocznego na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Poszczególne placówki akademickie stawiają na wysoką jakość kształcenia, dlatego zajęcia prowadzone są przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, często wciąż praktykujących zawodowo.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki logistyczne w Krakowie:

 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

 

 

Jak wybrać studia logistyczne w Krakowie, aby mieć dobrą pracę?

Specjalistów znających się na kwestiach logistycznych i transportowych nieustannie brakuje, zwłaszcza gospodarka i przemysł rozwijają się nieustannie i często wykraczają poza rynek krajowy, wkraczając w międzynarodowy.

Powstają coraz to nowe firmy transportowe, a różnego typu producenci potrzebują usług logistycznych. Pracy w tym zakresie nie brakuje, jeśli tylko chcesz się rozwijać.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • pracownik działu logistyki
 • specjalista ds. zakupów
 • spedytor krajowy i międzynarodowy
 • menedżer ds. transportu
 • menedżer łańcucha dostaw
 • sprzedawca usług logistycznych
 • kierownik działu logistyki i zakupów
 • analityk procesów logistycznych
 • menedżer ds. obsługi klienta
 • dyspozytor w transporcie międzynarodowym

 

Absolwenci zajmują się organizacją i realizacją działalności logistycznej w podmiotach gospodarczych i organizacjach funkcjonujących w ramach łańcucha dostaw, strategiami funkcjonowania przedsiębiorstw, rodzajami konkurencji na rynkach krajowych i zagranicznych, funkcjonowaniem łańcucha dostaw, zarządzaniem przedsiębiorstwami i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

Zatrudniani są w firmach i sklepach internetowych, firmach komunikacyjnych, firmach transportowych, firmach spedycyjnych, instytucjach rządowych i samorządowych, zajmujących się funkcjonowaniem branży TSL (Transport/Spedycja/Logistyka), w centrach usług logistycznych.

Nim zdecydujesz się na kierunek kształcenia, warto zapoznać się ze zmianami zachodzącymi na rynku pracy. Uświadomi Ci on, jakich ekspertów brakuje i co najlepiej studiować. Ważne są także osobiste aspiracje, predyspozycje, zainteresowania.

Nie każdy odnajdzie się w logistyce i transporcie, tak jak nie każdy może być architektem wnętrz. Wybierz kierunek fascynujący, który sprawi, że z chęcią będziesz uczęszczał/a na zajęcia i tym chętniej będziesz kształtował/a swoją karierę zawodową.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Krakowie?

Studia logistyczne powinny być realizowane w praktyczny sposób, dlatego spośród krakowskich uczelni warto wybrać tę, która preferuje stricte techniczne podejście. Poszczególne placówki akademickie odznaczają się niesłabnącą renomą, bogato wyposażonymi pracowniami do prowadzenia zajęć, a także wykwalifikowaną kadrą akademicką.

Zanim wybierzesz uczelnię, warto sprecyzować, jaki kierunek studiów chcesz realizować, bowiem poszczególne placówki opracowują oryginalne oferty kształcenia i unikatowe programy studiów. Sprawdź także jakie możliwości rozwoju daje Ci dana uczelnia. Ważne są dobrze poprowadzone zajęcia, ale równie istotne okazują się staże, praktyki, wymiany krajowe i międzynarodowe, czyli wszelkie aktywności pozauczelniane.

Zweryfikuj, co może Ci zaoferować Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny czy Uniwersytet Rolniczy. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

 

Czy warto iść na studia logistyczne w Krakowie?

Kraków to miasto zarówno turystyczne, jak i studenckie. Słynie z kultury, historii, tradycji, ale i innowacji. Czekają w nim na Ciebie różnego rodzaju atrakcje, to znaczy wydarzenia sportowe, kulturalne, imprezy masowe, festiwale, targi pracy.

Nie będziesz narzekał/a na nudę, a wszelkiego typu inicjatywy urozmaicają czas nauki i pracy badawczej. Władze miasta chętnie wspierają studentów i razem z uczelniami przygotowują programy stypendialne i socjalne.

Uczelnie w porozumieniu z największymi firmami i przedsiębiorstwami przygotowują programy stażowe i oferty praktyk, a także opracowują programy studiów na podstawie oczekiwań współczesnych pracodawców. Studia logistyczne warto realizować w Krakowie, ponieważ na absolwentów czeka tutaj wiele ofert pracy, ale także mogą oni zdobyć doświadczenie zawodowe cenione na rynku krajowym i międzynarodowym.

Władze uczelni zachęcają studentów do brania udziału w konferencjach naukowych, grantach badawczych, kołach naukowych. Kadra akademicka dąży do intelektualnego rozwoju swoich podopiecznych, a także wspiera ich udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach badawczych.

Studia uznawane są za jeden z najpiękniejszych okresów w życiu człowieka. To w tym właśnie czasie zdobywamy przyjaźnie na całe życie oraz poznajemy ludzi istotnych z perspektywy budowania kariery zawodowej. Na studiach także odkrywamy nowe zainteresowania i definitywnie stwierdzamy, czym chcemy się zajmować w dorosłym życiu. Kraków to miasto pomysłów, dlatego możesz być pewien/pewna, że i Ty znajdziesz tu życiową inspirację.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

 

Praca po studiach logistycznych

Jeśli podczas studiów aktywność zawodowa (kierunkowa) nie była Ci obca, to za pewne już wiesz, że praktycznie każda firma produkcyjna i sprzedażowa potrzebuje sprawnego i skutecznie działającego logistyka, bądź osoby, która weźmie na swoje barki odpowiedzialność za transport dóbr.

Dzięki zdolnościom organizacyjnym logistycy mogą znaleźć zatrudnienie nie tylko w dystrybucji produktów, ale także w firmach zajmujących się planowaniem eventów czy marketingiem, który nastawiony jest na poszukiwanie dróg dotarcia z komunikatem do odbiorcy.

Studia logistyczne to nauka ścisła, pokazuje ona konkretne techniki i metody działania, które możecie wykorzystać w różnych dziedzinach życia. Jeśli jednak pozostaniecie na wytyczonej ścieżce zawodowej, to możecie mieć pewność, że znajdziecie dobre miejsce pracy w firmach krajowych czy też międzynarodowych, które mają już rozwiniętą sieć dostaw, jak i w tych, które dopiero początkują.

Dziś logistyków potrzebuje przede wszystkim rozbudowująca się strefa działalności e-commerce, w której dystrybucja zamawianych produktów powinna szczególnie sprawnie przebiegać, by klienci wracali do tego typu sklepów i korzystali z możliwości zamówienia przez internet określonych produktów.

Świat logistyki i transportu wciąż się rozwija, powstaje coraz więcej firm świadczących usługi tego typu. Bez transportu nie byłoby wymiany międzymiastowej, ani międzynarodowej, bez przewozu produktów, nie moglibyśmy kupić mebli z Ikei, ani żadnego innego sklepu.

Transport i logistyka to podstawa funkcjonowania gospodarki, dlatego warto inwestować właśnie w tą dziedzinę wiedzy, by dość wygodnie móc ułożyć sobie życie.

Praca ta nie stroni jednak od stresu i jest wymagająca - zdobywając nowy rynek zbytu, należy przyswajać nowy język, stale się uczyć, poznawać obyczaje innych krajów, z którymi podejmuje się współpracę. Wymagania te są jednak na tyle fascynujące, że patrząc z perspektywy czasu są bardziej zaletą, niż wadą. Logistycy są osobami otwartymi na świat i mają rozwinięte szerokie horyzonty patrzenia na świat. 

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE STUDIA LOGISTYCZNE

Na studia logistyczne zaprasza Uniwersytet Ekonomiczny. Tu, na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych prowadzone są tu studia na kierunku logistyka międzynarodowa. To studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych

 • logistyka międzynarodowa studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki prowadzi studia z zakresu transportu i logistyki na kierunkach takich jak:

Wydziale Inżynierii Lądowej

 • transport - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne
 • miejski transport zbiorowy - zarządzanie, organizacja, nowoczesne technologie i informatyczne wspomaganie - studia podyplomowe
 • zarządzanie infrastrukturą lotniskową - studia podyplomowe

 

Wydział Mechaniczny

 • transport - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne

 


AGH W KRAKOWIE STUDIA LOGISTYCZNE

A Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom współczesności i stworzyła studia niestacjonarne, zaoczne, na kierunku logistyk gospodarki odpadami, dla przyszłych zarządców i administratywistów samorządowych.

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W KRAKOWIE STUDIA LOGISTYCZNE

Logistyka. 

dowiedz się wiecej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia logistyczne na Wydziale Inżynierii Lądowej PK

Studia logistyczne na Wydziale Mechanicznym PK

Studia logistyczne w AGH w Krakowie

Studia logistyczne w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie 

Komentarze (0)