Studia logistyczne Kraków

Studia logistyczne Kraków

Studia logistyczne Kraków

Największy wybór studiów

logistyczne w Krakowie

Odkryj kierunki logistyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia logistyczne Kraków | woj. małopolskie

Studia logistyczne w Krakowie pozwolą Wam poznać tajniki wiedzy o transporcie międzynarodowym i logistyce, czyli poznać proces planowania, realizowania oraz kontrolowania bezproblemowego i efektywnego ekonomicznie przepływu wyrobów, materiałów, surowców. Może to brzmieć banalnie prosto dla osób, które nie mają problemu z logicznym myśleniem, jednak w praktyce, rzecz jest co najmniej problematyczna - bowiem działania logistyczne obejmują szereg takich działań jak prognozowanie popytu, obsługa klienta, przepływ informacji, kontrola stanów magazynowych, czynności manipulacyjne, produkcyjne, procesy zaopatrzeniowe - wszystkie te elementy muszą być razem połączone i dobrze funkcjonować, by cały proces logistyczny przynosił przedsiębiorcy zyski.

Umiejętności logistyków, którzy sprawnie i bezawaryjnie potrafią takim procesem zarządzać, są bardzo cenione w świecie. Czy to międzynarodowe przedsiębiorstwa, czy mniejsze firmy rodzinne - każda z nich potrzebuje dobrego planu produkcji, dystrybucji i sprzedaży, by przynosić określone zyski. Dzięki wiedzy logistycznej, możecie sprawić, że wszystkie elementy Waszego przedsiębiorstwa będą aktywnie i efektywnie działały. W przypadku absolwentów kierunków takich jak transport - adepci wiedzy o transporcie przygotowywani są do zarządzania przemieszczaniem się ludzi, ładunków w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków transportu, dobranych pod względem ładowności, jak i ekonomicznych aspektów. To absolwenci studiów na kierunku transport czuwają nad poprawnym przebiegiem przesyłu dóbr, na którym zależy producentom, jak i dystrybutorom.

Studia logistyczne w Krakowie pozwolą Wam zdobyć niezbędne umiejętności, jak i wiedzę, by odnaleźć się w zawodzie tak logistyka, jak i zarządzającego transportem. Sprawdźcie sami, na jakie kierunki studiów możecie się wybrać w Krakowie, zamierzając w przyszłości zarządzać trudnymi procesami planowania i rozprzestrzeniania produktów i usług!

KIERUNKI LOGISTYCZNE W KRAKOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA LOGISTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia logistyczne w Krakowie

Podobnie jak na większość kierunków w Krakowie, na studia logistyczne obowiązuje rekrutacyjny konkurs świadectw, który polega na przystąpieniu do formalnego konkursu wyłaniającego kandydatów z najlepszymi wynikami maturalnymi. Aby mieć jak największe szanse dostania się na konkretne studia - należy zdać na maturze najwyżej punktowane przedmioty, czyli np. geografię i matematykę. Każda uczelnia podaje wymogi rekrutacyjne na swojej stronie internetowej, określając, jakie przedmioty maturalne ocenią najwyżej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach logistycznych

Jeśli podczas studiów aktywność zawodowa (kierunkowa) nie była Ci obca, to za pewne już wiesz, że praktycznie każda firma produkcyjna i sprzedażowa potrzebuje sprawnego i skutecznie działającego logistyka, bądź osoby, która weźmie na swoje barki odpowiedzialność za transport dóbr. Dzięki zdolnościom organizacyjnym logistycy mogą znaleźć zatrudnienie nie tylko w dystrybucji produktów, ale także w firmach zajmujących się planowaniem eventów czy marketingiem, który nastawiony jest na poszukiwanie dróg dotarcia z komunikatem do odbiorcy.

Studia logistyczne to nauka ścisła, pokazuje ona konkretne techniki i metody działania, które możecie wykorzystać w różnych dziedzinach życia. Jeśli jednak pozostaniecie na wytyczonej ścieżce zawodowej, to możecie mieć pewność, że znajdziecie dobre miejsce pracy w firmach krajowych czy też międzynarodowych, które mają już rozwiniętą sieć dostaw, jak i w tych, które dopiero początkują. Dziś logistyków potrzebuje przede wszystkim rozbudowująca się strefa działalności e-commerce, w której dystrybucja zamawianych produktów powinna szczególnie sprawnie przebiegać, by klienci wracali do tego typu sklepów i korzystali z możliwości zamówienia przez internet określonych produktów. Świat logistyki i transportu wciąż się rozwija, powstaje coraz więcej firm świadczących usługi tego typu. Bez transportu nie byłoby wymiany międzymiastowej, ani międzynarodowej, bez przewozu produktów, nie moglibyśmy kupić mebli z Ikei, ani żadnego innego sklepu.

Transport i logistyka to podstawa funkcjonowania gospodarki, dlatego warto inwestować właśnie w tą dziedzinę wiedzy, by dość wygodnie móc ułożyć sobie życie. Praca ta nie stroni jednak od stresu i jest wymagająca - zdobywając nowy rynek zbytu, należy przyswajać nowy język, stale się uczyć, poznawać obyczaje innych krajów, z którymi podejmuje się współpracę. Wymagania te są jednak na tyle fascynujące, że patrząc z perspektywy czasu są bardziej zaletą, niż wadą. Logistycy są osobami otwartymi na świat i mają rozwinięte szerokie horyzonty patrzenia na świat. 

POPULARNE KIERUNKI LOGISTYCZNE W KRAKOWIE

STUDIA LOGISTYCZNE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE STUDIA LOGISTYCZNE

Na studia logistyczne zaprasza Uniwersytet Ekonomiczny. Tu, na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych prowadzone są tu studia na kierunku logistyka międzynarodowa. To studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych

  • logistyka międzynarodowa studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA LOGISTYCZNE

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki prowadzi studia z zakresu transportu i logistyki na kierunkach takich jak:

Wydziale Inżynierii Lądowej

  • transport - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne
  • miejski transport zbiorowy - zarządzanie, organizacja, nowoczesne technologie i informatyczne wspomaganie - studia podyplomowe
  • zarządzanie infrastrukturą lotniskową - studia podyplomowe

 

Wydział Mechaniczny

  • transport - studia I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne

 


AGH W KRAKOWIE STUDIA LOGISTYCZNE

A Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom współczesności i stworzyła studia niestacjonarne, zaoczne, na kierunku logistyk gospodarki odpadami, dla przyszłych zarządców i administratywistów samorządowych.

 


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W KRAKOWIE STUDIA LOGISTYCZNE

Logistyka. 

dowiedz się wiecej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia logistyczne na Wydziale Inżynierii Lądowej PK

Studia logistyczne na Wydziale Mechanicznym PK

Studia logistyczne w AGH w Krakowie

Studia logistyczne w Społecznej Akademii Nauk w Krakowie 

Komentarze (0)