Grafika - Poznań
Dodaj do ulubionych

25.09.2023

Grafika studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Grafika w Poznaniu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie), 2-letnie studia II stopnia (magisterskie) oraz 5-letnie studia (jednolite magisterskie), których program oferuje 4 różnych specjalności. Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej i online). Ceny na grafice w Poznaniu w 2023 r. zaczynają się od 11940 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku grafika w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia, studia jednolite magisterskie, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku grafika w Poznaniu rozpocznie się 16 stycznia 2023 r. i potrwa do 31 października 2023 r. | Grafika Poznań - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Grafika to kierunek studiów, który koncentruje się na przekazywaniu szerokiego zakresu umiejętności praktycznych. W trakcie nauki studenci poznają zasady tworzenia grafik 2D, 3D oraz uczą się obsługi profesjonalnych programów graficznych. Studia poza warstwą praktyczną przekazują też wiedzę na temat historii sztuki, czy aspektów współczesnej grafiki. W planie zajęciowym studenci mogą spodziewać się takich przedmiotów jak np.: psychofizjologia widzenia, zagadnienia sztuki współczesnej, warsztaty komputerowe, prawo autorskie, kompozycja czy semiotyka i socjologia reklamy.

Doświadczenie zdobyte podczas studiów pozwalają na odnalezienie się zarówno w branży artystycznej, jak i IT. Absolwenci grafiki mogą szukać pracy w agencjach graficznych i reklamowych albo w wydawnictwach na stanowiskach takich jak m.in.: grafik komputerowy, animator, ilustrator, projektant opakowań, fotograf czy specjalista ds. marketingu wizualnego. Współcześnie duże zainteresowanie usługami grafików wyrażają firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych oraz wytwórnie gier komputerowych. Jako grafik będziesz miał też możliwość założenia własnej działalności zajmującej się grafiką użytkową.

 

Uczelnie

W Poznaniu grafikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychUniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, Collegium Da Vinci w Poznaniu.
 
Specjalności
Współczesne studia z grafiki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku grafika w roku akademickim 2023/2024 najczęściej brany pod uwagę jest wynik egzaminu wstępnego. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku grafika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Cena wynosi około 11940 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku grafika w Poznaniu >

czytaj dalej wszystko o Grafika - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek GRAFIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online

Ścieżki kształcenia na kierunku grafika

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Grafika stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku grafika

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Game development stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku game development

Pokaż więcej
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Poznaniu?

Grafika należy do specyficznych kierunków studiów. Do zasilenia grona studentów zazwyczaj wystarcza osiągnięcie wystarczająco wysokich wyników maturalnych. Jednak osiągnięcie sukcesu edukacyjnego i czerpania pełni satysfakcji z przyszłego zawodu, należy posiadać określone predyspozycje artystyczne, szczególnie cenne dla praktykowania Grafiki.

 

Grafika Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu - przedmioty maturalne

Osoby, które chcą rozpocząć studia na kierunku grafika na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu powinny pamiętać o tym, że w rekrutacji 2023/2024 na ten kierunek obowiązują wyniki sprawdzianu kwalifikacyjnego, który polega na przeglądzie prac dostarczonych drogą elektroniczną przez kandydata. Ponadto należy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na grafikę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Poznaniu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Poznaniu

Opis kierunku

W trakcie studiów na kierunku grafika w Poznaniu studenci nauczą się projektowania graficznego z zastosowaniem nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych. Ponadto rozwiną zdolności ogólnopolityczne i nauczą się malarstwa, rysunku oraz rzeźby. Dowiedzą się także, w jaki sposób przygotować oprawę graficzną oraz wykonywać projekty 2D i 3D.
Wśród poznańskich uczelni publicznych grafika znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (ponad 500 zgłoszeń - 13 osób na miejsce).

Praca po studiach

Absolwenci będą przygotowani do wykonywania zawodu grafika komputerowego, specjalisty do spraw animacji, projektanta gier komputerowych, web designera, grafika kreatywnego oraz ilustratora. Co więcej mogą związać swoją przyszłość z wydawnictwami, firmami informatycznymi oraz z instytucjami kultury.

 

Program studiów i przedmioty

Nie należy zapominać, że kierunek grafika komputerowa, to kierunek artystyczny. Każdy, kto skończy ten kierunek, nauczy się czym jest specjalistyczna obsługa najczęściej używanych programów komputerowych. Dzięki temu słuchacz tych studiów będzie w stanie przekształcić swoją wyobraźnię na program komputerowy lub wybitne zdjęcie.

Przeszkoleni wykładowcy dołożą niezbędnych starań, by przyszły absolwent doskonalił swoje techniki malarskie i rysunkowe oraz, by kształcił się w kierunku artystycznym. Większość z absolwentów będzie w stanie poszerzyć swój warsztat o całkiem nowe sposoby tworzenia. Dzięki kilkunastogodzinnym szkoleniom, każdy ze studentów będzie w stanie nadać mu wymiaru artyzmu.

 Przedmiotami, które najpewniej napotkasz na swojej drodze jako student Grafiki, będą między innymi:

  • Historia grafiki
  • Pracownia animacji
  • Pracownia ilustracji
  • Socjologia sztuki
  • Podstawy prawa

 

Ogólne cele kształcenia

Studia grafiki to kierunek, który łączy w sobie sztukę, technologię i kreatywność. Grafika to dziedzina sztuki wizualnej, która skupia się m.in. na tworzeniu grafik, ilustracji, projektów graficznych, animacji, stron internetowych, reklam i innych mediów cyfrowych. Podczas nauki studenci uczą się korzystać z różnych narzędzi i programów graficznych, a także poznają techniki rysowania, malarstwa i kompozycji czy projektowania interaktywnych stron internetowych i aplikacji.

Studenci grafiki mają również możliwość specjalizacji w różnych dziedzinach, takich jak np. projektowanie graficzne, ilustracja, animacja, projektowanie stron internetowych, reklama, branding, czy projektowanie gier komputerowych. Podczas studiów grafika mają okazję pracować nad projektami, które pozwalają im rozwijać swoje umiejętności i kreatywność. Podsumowując, studia grafiki to świetna opcja dla osób, które są zainteresowane sztuką oraz chcą połączyć swoje pasje z umiejętnościami technicznymi.

Absolwenci studiów grafiki mogą pracować jako np. graficy, projektanci, ilustratorzy, animatorzy, webdesignerzy, copywriterzy lub w innych dziedzinach związanych z komunikacją wizualną. Ich praca polega na tworzeniu projektów graficznych, które przyciągają uwagę i przekazują określone informacje w sposób efektywny i atrakcyjny dla odbiorcy. Mogą też zdobywać doświadczenie w dziale projektowym w firmach, agencjach reklamowych lub w studio graficznym.

 

Gdzie studiować na kierunku grafika w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Collegium Da Vinci, jako specjalność w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, jako specjalność w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

W rekrutacji na studia I stopnia i studia jednolite magisterskie na kierunku grafika, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UAP oraz uczelni prywatnej. Cena wynosi około 11940 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek grafika - uczelnie w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Da Vinci w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne, online studia I stopnia więcej
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite więcej
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Poznaniu?

Ciekawi cię, jaką renomą cieszą się studia na kierunku Grafika w Poznaniu? Nic tak dobrze, jak opinie studentów i absolwentów nie udzieli ci odpowiedzi na to pytanie.

Krzysztof, student pierwszego roku Grafiki w Poznaniu, mówi:

„Przez bardzo długi czas nie wiedziałem, jaki kierunek studiów chciałbym podjąć. Maturę zdałem z losowych przedmiotów, z których czułem się dobry i całe szczęście była to matematyka i informatyka. Wiedziałem jedno – chciałem związać swoją przyszłość z Poznaniem, więc podjęcie studiów gdziekolwiek indziej nie wchodziło w rachubę. Ostatecznie zdecydowałem się na studiowanie Grafiki i póki co jestem bardzo zadowolony.”

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Poznań studia stacjonarne

Grafika Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Poznaniu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Studia jednolite

Kierunki artystyczne w Poznaniu

animacja
mediaworking
rzeźba
Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia