Grafika - Poznań
Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Grafika studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku grafika w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku grafika w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia, studia jednolite magisterskie, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku grafika w Poznaniu rozpocznie się 16 stycznia 2023 r. i potrwa do 30 września 2023 r. | Grafika Poznań - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Poznaniu grafikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP) oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
W trakcie studiów na kierunku grafika w Poznaniu studenci nauczą się projektowania graficznego z zastosowaniem nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych. Ponadto rozwiną zdolności ogólnopolityczne i nauczą się malarstwa, rysunku oraz rzeźby. Dowiedzą się także, w jaki sposób przygotować oprawę graficzną oraz wykonywać projekty 2D i 3D.
Wśród poznańskich uczelni publicznych grafika znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (ponad 500 zgłoszeń - 13 osób na miejsce).
 
Specjalności
Współczesne studia z grafiki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku grafika w roku akademickim 2023/2024 najczęściej brany pod uwagę jest wynik egzaminu wstępnego. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku grafika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 7800 zł do 10680 zł za pierwszy rok studiów. Wykaz opłat za studia na kierunku grafika w Poznaniu >
 
 
Praca po studiach
Absolwenci będą przygotowani do wykonywania zawodu grafika komputerowego, specjalisty do spraw animacji, projektanta gier komputerowych, web designera, grafika kreatywnego oraz ilustratora. Co więcej mogą związać swoją przyszłość z wydawnictwami, firmami informatycznymi oraz z instytucjami kultury.

czytaj dalej wszystko o Grafika - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek GRAFIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Grafika stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne, online

Ścieżki kształcenia na kierunku grafika

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Grafika stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku grafika

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Game development stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku game development

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Poznaniu?

Grafika należy do specyficznych kierunków studiów. Do zasilenia grona studentów zazwyczaj wystarcza osiągnięcie wystarczająco wysokich wyników maturalnych. Jednak osiągnięcie sukcesu edukacyjnego i czerpania pełni satysfakcji z przyszłego zawodu, należy posiadać określone predyspozycje artystyczne, szczególnie cenne dla praktykowania Grafiki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Poznaniu

 • Grafika w Poznaniu - terminy rekrutacji

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń


  Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

  I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
  Collegium Da Vinci w Poznaniu Collegium Da Vinci w Poznaniu stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 16.01.2023
  do 30.09.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 16.01.2023
  do 30.09.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 16.01.2023
  do 30.09.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 16.01.2023
  do 30.09.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 11.03.2023
  do 19.06.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 11.03.2023
  do 26.06.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 11.03.2023
  do 06.07.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 11.03.2023
  do 10.07.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
  Termin rekrutacji II stopnia:
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej

  Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

  Harmonogram rekrutacji +

  Studia artystyczne mają trochę odmienny harmonogram rekrutacji niż inne kierunki studiów. Jeżeli znajdują się one w kręgu twoich aspiracji, powinieneś się z nim bardzo dobrze zapoznać. Kandydaci najpierw rejestrują się na elektronicznych platformach wybranych przez siebie uczelni i na ogół pierwsza informacja, jaką otrzymują, jest związana z tym, czy zostali zakwalifikowani do autoprezentacji i egzaminów wstępnych, które odbywają się na ogół w połowie lipca. To przede wszystkim od nich zależy, czy kandydaci dostaną się na wymarzone studia w Poznaniu na kierunku grafika.
  Uczelnie w Poznaniu – nawet w przypadku studiów artystycznych – bardzo często otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji, które umożliwiają zakwalifikowanie się tym kandydatom, którzy z różnych przyczyn nie dostali się na studia podczas rekrutacji lipcowej. Warto pamiętać jednak, że studia na kierunku grafika wymagają wielu predyspozycji i uzdolnień, a oczywiste jest, że nie są one posiadane przez wszystkich absolwentów szkół średnich.

  Dokumenty rekrutacyjne +

  Terminowe dostarczenie dokumentów rekrutacyjnych to bardzo ważny etap w życiu każdego kandydata na studia wyższe. Zaniedbanie tego sprawi, że osoba zakwalifikowana zostanie skreślona z listy studentów. By uniknąć tego losu, odpowiednio wcześnie zorientuj się, jakie dokumenty dostarczyć w pierwszej kolejności. Wymogi poszczególnych uczelni mogą się nieznacznie od siebie różnić, wszelkie konkretne informacje znajdziesz już na stronach internetowych ośrodków akademickich. Na pewno powinny się wśród nich znaleźć:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • jeżeli do szkoły średniej uczęszczałeś poza granicami polski – świadectwo lub inny dokument wydane poza polskim systemem oświaty;
  • aktualne fotografie do legitymacji studenckiej;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy.

  Rekrutacja na studia na kierunku grafika może wiązać się także z odpowiednio wczesnym dostarczeniem teczki z portfolio kandydatów.

  Opłaty rekrutacyjne +

  Opłaty rekrutacyjne na studiach artystycznych mogą być nieznacznie wyższe niż w przypadku innych kierunków. Wahają się one na ogół w przedziale od 100 do 150 zł, ponieważ mieści się w nich także opłata za przystąpienie do egzaminu wstępnego (i za udostępnione przez uczelnię materiały). Możesz ją dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu bankowego lub płatności elektronicznych. Pamiętaj, że to bardzo ważny element rekrutacji, ponieważ dzięki takiej opłacie możesz wziąć udział w rekrutacji. Nie zapominaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania.

  Przedmioty kwalifikacyjne +

  Studia w Poznaniu na kierunku grafika mają profil artystyczny. W praktyce oznacza to, że przyszli studenci muszą podejść do egzaminów wstępnych, dzięki którym zostaną określone ich predyspozycje i umiejętności artystyczne, a one są niezbędne w przypadku studiów na tym kierunku. Oczywiście możesz zdawać przedmioty, które znacznie ułatwią ci przyszłe studia i może się znaleźć wśród nich na przykład historia sztuki. Pamiętaj jednak o jak najlepszym przygotowaniu portfolio dokonań artystycznych. Być może będziesz musiał zaprezentować także swoje umiejętności z rysunku oraz projektowania przestrzennego. Szczegółowe informacje o wytycznych kwalifikacyjnych znajdziesz również na stronach wybranych przez siebie uczelni artystycznych.

  Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

  Każda uczelnia samodzielnie ustala swój przelicznik punktów kwalifikacyjnych. Rekrutacja na studia artystyczne związana jest jednak przede wszystkim z liczbą punktów, jaką kandydaci otrzymają podczas egzaminów wstępnych oraz oceny portfolio artystycznego. Przygotuj się do tego już dziś, by w przyszłości uniknąć rozczarowań.

  Olimpiady oraz konkursy +

  Studia w Poznaniu na kierunku grafika zarezerwowane są przede wszystkim dla najzdolniejszych absolwentów szkół średnich, którzy mają wysoko rozwinięte zdolności artystyczne. Decydujące znaczenie w przypadku przyszłego kształcenia na tym kierunku ma to, jak dany kandydat wypadnie podczas oceny portfolio oraz egzaminów wstępnych. Olimpiady oraz konkursy nie mają na ogół aż tak dużego znaczenia, jak w przypadku innych kierunków studiów. Kandydaci na studia artystyczne mogą ewentualnie wziąć pod uwagę Olimpiadę Artystyczną w sekcji plastyki.

Jak wyglądają studia na kierunku Grafika w Poznaniu

Świat idzie do przodu a wraz z nim technologie, na których są oparte narzędzia multimedialne. Każdy z nas korzysta z nich na co dzień. Programy do obróbek zdjęć stały się dla nas dniem powszednim, gdyż wszyscy chcemy wyglądać jak gwiazda.

Niewielu z nas jednak wie, że grafika komputerowa to kierunek studiów – ba! – kierunek, który ma coraz to większe zainteresowanie. Uczelnie wychodzą naprzeciw wszystkim tym, którzy chcą być najlepszym w swoim fachu. Największe miasta w Polsce wciąż poszerzają swoją ofertę, by przyciągnąć studentów.

Zdarza się jednak, że potencjalni kandydaci nie biorą tych studiów „na poważnie” – powszechnie panująca opinia o braku pracy po grafice jest nie tylko krzywdząca, ale też po prostu błędna. Coraz większa ilość firm opiera się na logotypach, odbiorze graficznym i odczuciach klientów. To wszystko sprawia, że grafików komputerowych jest coraz więcej. A jak to wygląda w Poznaniu?

 

Program studiów i przedmioty

Nie należy zapominać, że kierunek grafika komputerowa, to kierunek artystyczny. Każdy, kto skończy ten kierunek, nauczy się czym jest specjalistyczna obsługa najczęściej używanych programów komputerowych. Dzięki temu słuchacz tych studiów będzie w stanie przekształcić swoją wyobraźnię na program komputerowy lub wybitne zdjęcie.

Przeszkoleni wykładowcy dołożą niezbędnych starań, by przyszły absolwent doskonalił swoje techniki malarskie i rysunkowe oraz, by kształcił się w kierunku artystycznym. Większość z absolwentów będzie w stanie poszerzyć swój warsztat o całkiem nowe sposoby tworzenia. Dzięki kilkunastogodzinnym szkoleniom, każdy ze studentów będzie w stanie nadać mu wymiaru artyzmu. 

 

 Przedmiotami, które najpewniej napotkasz na swojej drodze jako student Grafiki, będą między innymi:

 • Historia grafiki
 • Pracownia animacji
 • Pracownia ilustracji
 • Socjologia sztuki
 • Podstawy prawa

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Jedną z najważniejszych predyspozycji przyszłego adepta grafiki komputerowej jest zamiłowanie do technologii. Każdy ze studentów musi czuć się swobodnie w temacie nowinek technicznych, a pogłębiająca się chęć wiedzy nie może być przeszkodą.

W trakcie wykładów, każdy słuchacz przyswoi niezbędną wiedzę z historii i teorii współczesnej, dzięki czemu ułatwi to odnalezienie własnego stylu i pomoże w odnajdywaniu piękna twórców współczesnych. Większość przyszłych studentów tego kierunku musi odznaczać się zamiłowanie do estetyki – co pomoże przy odkrywaniu piękna, obecnych już twórców.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

 

Wiedza

Student grafiki komputerowej dowie się jak tworzyć interaktywną i dynamiczną grafikę komputerową. Poszerzy też swoją wiedzę o niezbędne narzędzia, pomocne w trakcie przebiegu studiów.

Absolwent natomiast, będzie wiedział jak stworzyć dynamiczne aplikacje lub serwisy internetowe, pozna przydatne przybory (takie jak aplikacje bądź witryny internetowe), ułatwiające późniejszą pracę w zawodzie. W trakcie studiów student dowie się jak wykorzystywać najnowsze technologie w pracy twórczej.

 

Umiejętności

Student pozna podstawową terminologię w zakresu grafiki komputerowej oraz zrozumie, jak odwzorować otaczającą nas rzeczywistość w sposób graficzny. Dowie się, czym jest rozdzielczość oraz systemy kodowania kolorów.

Absolwent tych studiów pozna także technikę modelowania 3D oraz zasady przekształcania obiektów w ten właśnie obraz. Kandydat na te studia po ich ukończeniu pozna czym jest wektorowość w grafice oraz czym jest obiekt i atrybut. Będzie aktywnie słuchał, by realizować zlecenia klientów, zgodnie z ich wymaganiami.

Studia te umożliwiają także poznanie samego siebie – determinują do bardzo dobrej organizacji pracy własnej, nawet jeśli jest ona pod presją czasu.

 

Kompetencje społeczne

Absolwent tego kierunku nauczy się, jak w sposób efektywny wykorzystywać poznaną w trakcie studiów wiedzę w kontekście graficznym i komputerowym. Pozna, czym jest grafika komputerowa a poznane umiejętności umożliwią mu znaleźć pracę w tym kierunku.

Będzie rządny pogłębiania swej wiedzy, a kompetencje powstałe w trakcie studiów umożliwią znalezienie pracy w wybranym przez niego kierunku.

Ile trwają studia na kierunku Grafika w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Grafika w Poznaniu

Studia na kierunku Grafika w Poznaniu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunki studiów w Poznaniu mogą różnić się od siebie czasem, jakiego każdy ze studentów będzie potrzebował, aby z powodzeniem ukończyć dany etap nauki, zdobywając tym samym szereg potrzebnych do wykonywania pracy w zawodzie kompetencji.

Ukończenie studiów pierwszego stopnia może zagwarantować absolwentom uzyskanie dyplomu licencjata. Licencjackie studia pierwszego stopnia będą trwały trzy lata, a nauka zostanie rozłożona pomiędzy sześć semestrów.

Grafikę można podjąć zarówno stacjonarnie, jak i zaocznie. Wybierając drugą z opcji, będziesz uczęszczał na weekendowe zjazdy, odbywające się najczęściej co dwa tygodnie.

Grafika w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach na kierunku Grafika w Poznaniu?

Studia graficzne w Poznaniu, w przeciwieństwie do innych kierunków artystycznych, mogą dać olbrzymie możliwości rozwoju i sięgania po niezbędną w dalszym ciągu edukacji wiedzę. Chcąc podążać w tym kierunku, student musi liczyć się z faktem pogłębiania ciągłej wiedzy, gdyż codzienne aktualizacje nowych aplikacji wymuszają na absolwentach rozwój.

Po zakończeniu studiów w tym kierunku, można starać się o pracę jako grafik komputerowy. Jedna przestroga! Trzeba lubić książki ?. Ponad to, można podjąć pracę jako ilustrator gazet i czasopism. Otwarte dla absolwentów tego kierunku są wydawnictwa komiksowe – tutaj także potencjalny grafik komputerowy może znaleźć wymarzoną pracę.

Jeśli jednak absolwent czuje „smykałkę do interesu”, może otworzyć własną działalność gospodarczą i w ramach niej tworzyć niezależne obrazy, grafiki oraz inne potrzebne rodzaje sztuki wysoki i użytkowej.

Zdobyte w trakcie studiów umiejętności umożliwią „rozwinięcie skrzydeł” w dziedzinie tworzenia stron internetowych, które mogą z powodzeniem przynieść wymierne rezultaty w postaci pieniędzy. Wszystko zależy od możliwości, warsztatu i zaangażowania.

 

Możliwości zatrudnienia po kierunku Grafika

Każdy absolwent tego kierunku, zapewne zastanawia się, jak będzie wyglądała jego przyszłość, po tych studiach. Dróg rozwoju i pracy jest bardzo wiele – od korporacji, i wymyślaniu dla nich logotypów, po pracę przy komiksach.

Na rynku pracy jest wiele ofert, gdzie pracodawcy poszukują młodocianych specjalistów. Otwierając najpopularniejsze portale dla poszukujących pracy, można szybko zauważyć, że ofert jest cała masa – szczególnie w większych miastach. Można pracować:

 • W agencjach artystycznych, tworząc graficzne dzieła sztuki;
 • W studiach projektowych, zajmując się między innymi grafiką użytkową – ulotkami, reklamami
 • W korporacjach – tworząc loga i multimedia dla firm
 • Biurach projektowych – produkując nowe strony internetowe, oraz aplikacje.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku Grafika:

 • projektant
 • grafik
 •  

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Grafika?

Absolwenci kierunku studiów Grafika mają przed sobą szerokie perspektywy zawodowe. Często, jednak wybierane są takie zawody jak grafik, grafik-animator oraz art. direcotr. Niektórzy decydują się także na pracę na własny rachunek. Czym zajmują się absolwenci grafiki ile zarabiają miesięcznie?

 

Grafik

Może on pracować w wydawnictwach, agencjach reklamowych, mediach, studiach fotograficznych lub np. mogą prowadzić własną firmę oferującą usługi z zakresu grafiki, takie jak np. logo. Do głównych zadań grafika należy przygotowywanie prac i projektów graficznych, a następnie ich obróbką i modyfikacją, jeśli zajdzie taka potrzeba. Grafik tworzy również ilustracje i okładki, a następnie przygotowuje je do druku. Do innych jego zdań należy także ścisła współpraca z innymi działami np. reklamy lub marketingu, ponieważ prace, które projektuje mają być zgodne z wybraną koncepcją. Grafik może zajmować się także obróbką zdjęć i ściśle współpracować ze studiami fotograficznymi. Mediana zarobków grafika wynosi 5410 zł brutto miesięcznie.

 

Grafik-animator

Grafik-animator może podjąć pracę w firmach oraz korporacjach, które zajmują się tworzeniem m.in. aplikacji lub gier. Do podstawowych zadań grafika-animatora należy przygotowanie oraz wdrażanie animacji, tworzenie assetów 3D na potrzeby gier i aplikacji, animacja obiektów 3D oraz postaci, a także teksturowanie i mapowanie modeli 3D. Ciężko określić jest medianę zarobków grafika-animatora, jednak zarobki wahają się od 5000 zł do nawet 20000 zł brutto.

 

Art director

Może on znaleźć zatrudnienie w mediach, teatrach, domach kultury lub przedsiębiorstwach zajmujących się np. produkcją filmów. Art director może zajmować się organizacją imprez kulturalnych i akcji marketingowych, a także eventów o różnym charakterze. Art director pracując np. w agencji reklamowej może decydować o wyglądzie kampanii reklamowych i poszczególnych produktów wypuszczanych na rynek. Mediana zarobków wynosi około 9880 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (luty 2023)

 

*Pamiętaj, że zarobki mogą się różnić między sobą, na co wpływa wiele czynników. Wahania w stawkach zależą od wykształcenia, dodatkowych kursów, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenie często różni się w zależności od województwa czy miasta. Bardzo często oznacza to, że im większe miasto, tym lepiej płatna praca.

Gdzie studiować na kierunku grafika w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Collegium Da Vinci, jako specjalność w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, jako specjalność w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

W rekrutacji na studia I stopnia i studia jednolite magisterskie na kierunku grafika, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnym. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UAP oraz uczelni prywatnej. Ceny wahają się od 7800 zł do 10680 zł za pierwszy rok studiów.

 

Grafika studia w Poznaniu - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

Grafika studia stacjonarne - uczelnie w Poznaniu

 

Grafika studia niestacjonarne - uczelnie w Poznaniu
 
Grafika studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu
 
Grafika studia - uczelnie niepubliczne (prywante) w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek grafika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Da Vinci w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne, online studia I stopnia więcej
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Poznaniu

Pierwszym krokiem, jaki powinien wykonać przyszły student grafiki jest sprawdzenie wymagań uczelni. Często zdarza się, że szkoły wyższe organizują dwuetapowy egzamin rekrutacyjny – w pierwszej części jest prezentacja wcześniej przygotowanej pracy, w kolejnym etapie jest egzamin praktyczny.

Kolejną rzeczą, którą warto sprawdzić, jest koszt studiów. Niestety, uczelnie publiczne nie posiadają w swojej ofercie tego kierunku – dlatego z pomocą przychodzą uczelnie prywatne. Średnia cena takich studiów w formie stacjonarnej, to koszt około 9000 złotych.

 

Proces rekrutacji

Studia te mają trochę inny harmonogram rekrutacji, niż pozostałe kierunki studiów. Pierwszym krokiem jest rejestracja na elektronicznych platformach wybranych przez kandydata uczelni. Po rejestracji, przychodzi informacja zwrotna, czy kandydat zakwalifikował się do egzaminów wstępnych w danej szkole wyższej.

Na ogół w połowie lipca odbywają się wyżej wymienione egzaminy. To właśnie dzięki nim można dostać się na ten artystyczny kierunek. W Poznaniu jednak większość uczelni uruchamia dodatkowe terminy rekrutacji, by kandydat, który z różnych przyczyn nie dostał się na studia w lipcu, miał swoją szansę później.

 

Wymagane dokumenty

Bardzo ważne jest, by kandydat na studia dostarczył swoje dokumenty w wyznaczonym przez uczelnię terminie – zaniedbanie tego elementu skutkuje skreśleniem z listy studentów. By uniknąć tak dużych konsekwencji, należy najpierw zorientować się, jakie dokumenty trzeba przedstawić.

Uczelnie mogą mieć nieznacznie różne wymagania – o wszystkich szczegółach należy dowiedzieć się na stronach internetowych szkół wyższych. Na ogół, uczelnie proszą o dostarczenie następujących dokumentów:

 • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
 • jeżeli do szkoły średniej uczęszczałeś poza granicami polski – świadectwo lub inny dokument wydane poza polskim systemem oświaty;
 • aktualne fotografie do legitymacji studenckiej;
 • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
 • formularz RODO.

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

GRAFIKA - ważne informacje

grafika studia

grafika studia online

studia artystyczne w Poznaniu

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Grafika w Poznaniu?

Ciekawi cię, jaką renomą cieszą się studia na kierunku Grafika w Poznaniu? Nic tak dobrze, jak opinie studentów i absolwentów nie udzieli ci odpowiedzi na to pytanie.

Krzysztof, student pierwszego roku Grafiki w Poznaniu, mówi:

„Przez bardzo długi czas nie wiedziałem, jaki kierunek studiów chciałbym podjąć. Maturę zdałem z losowych przedmiotów, z których czułem się dobry i całe szczęście była to matematyka i informatyka. Wiedziałem jedno – chciałem związać swoją przyszłość z Poznaniem, więc podjęcie studiów gdziekolwiek indziej nie wchodziło w rachubę. Ostatecznie zdecydowałem się na studiowanie Grafiki i póki co jestem bardzo zadowolony.”

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Grafika Poznań studia stacjonarne

Grafika Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Poznaniu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Studia jednolite

Kierunki artystyczne w Poznaniu

animacja
mediaworking
rzeźba
Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie