Kosmetologia - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

kosmetologia

Odkryj kierunek kosmetologia we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

23.01.2023

Kosmetologia studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku kosmetologia w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

We Wrocławiu kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (AWF) oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

Program nauczania na kierunku kosmetologia będzie oscylował wokół nauk medycznych, nauk o zdrowiu, chemicznych oraz biologicznych. Studenci nauczą się wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, regenerujących oraz upiększających na twarz i ciało. Ponadto nauczą się dokonywania analizy składu kosmetyków oraz ich doboru do potrzeb każdego rodzaju skóry. Dowiedzą się także, w jaki sposób wykonywać profesjonalny makijaż oraz obsługiwać specjalistyczną aparaturę medyczną.

 

Specjalności

Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku kosmetologia we Wrocławiu: ekokosmetyka, modelowanie sylwetki z elementami suplementacji, welness i odnowa biologiczna.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ceny wahają się od 4900 zł do 6000 zł za pierwszy rok studiów. (Wykaz opłat za studia znajdziesz w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycy estetycznej, ośrodkach odnowy biologicznej, ośrodkach spa i wellness, gabinetach podologicznych oraz firmach kosmetycznych i farmaceutycznych.

 

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycy estetycznej, ośrodkach odnowy biologicznej, ośrodkach spa i wellness, gabinetach podologicznych oraz firmach kosmetycznych i farmaceutycznych.

 

czytaj dalej wszystko o Kosmetologia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek kosmetologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku kosmetologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • matematyka

 

Osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu studiów kosmetologicznych w przyszłości, powinny zacząć przygotowania do egzaminu dojrzałości już dziś. Dużą uwagę warto poświęcić przedmiotom takim jak chemia, fizyka, matematyka oraz biologia, ponieważ to z tych dyscyplin naukowych głównie czerpie biologia. Przygotowanie z tych przedmiotów otworzy nie tylko drzwi uczelni, lecz również znacznie ułatwi naukę w przyszłości. Nacisk możesz położyć dodatkowo na naukę języka obcego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kosmetologia w mieście Wrocławiu

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię we Wrocławiu

Kosmetologię we Wrocławiu można studiować na jednej uczelni publicznej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz na trzech niepublicznych: Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie we Wrocławiu

Bezpłatną kosmetologię we Wrocławiu można studiować tylko w formie stacjonarnej na publicznej uczelni: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie we Wrocławiu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku kosmetologia we Wrocławiu można podjąć na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii we Wrocławiu

Studia na kierunku Kosmetologia w formie niestacjonarnej na wrocławskich uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku kosmetologia we Wrocławiu wahają się od 4900 zł do 6000 zł za pierwszy rok studiów. 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątek stanowią studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

 

W dobie mediów społecznościowych, ludzie chcieliby wyglądać jak najlepiej. Niejeden z nas zrobi wiele, by wyglądać korzystnie, nie tylko na zdjęciach ale także w życiu. Coraz częściej jesteśmy skłonni do wizyt w salonach urody, a medycyna estetyczna przestaje być dla nas tylko sloganem reklamowym. Miejsca, w których możemy poprawić urodę, rosną „jak grzyby po deszczu”, a zainteresowanie na tego rodzaju usługi wciąż rośnie.

Uczelnie wyższe wychodzą swoim kandydatom naprzeciw – w największych miastach w Polsce można studiować kierunek kosmetologia. Czym właściwie zajmuje się ta nauka? Poprawianiem urody, przywracaniem ładnego wyglądu po wypadkach, poprawianiem kondycji włosów, skóry oraz paznokci.

Ta niezwykle ekspansywna dziedzina wiedzy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży – kierunek kosmetologia jest wybierany coraz częściej przez kandydatów na studentów. Kosmetyczka to zawód cieszący się dużym zaufaniem społecznym, dlatego tak ważne jest przygotowanie merytoryczne. Tylko wykwalifikowani profesjonaliści są cenni na rynku pracy i mogą liczyć na wysokie zarobki.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

 

Wiedza

Student w trakcie kształcenia dowie się, jak zredukować defekty skórne oraz jak poprawić jej kondycję. Z biegiem semestrów nabierze wiedzy na temat chorób skórnych i alergii. Pozna, że to nauka interdyscyplinarna, łącząca w sobie elementy nauk medycznych podstawowych i klinicznych, paramedycznych, chemicznych i biologicznych.

Zaznajomi się z podstawami anatomii, histologii, fizjologii oraz mikrobiologii. Na zajęciach dowie się, z czego robione są kosmetyki, a nawet będzie próbował robić je według własnej receptury. Ponadto, student kosmetologii nauczy się jak poprawnie korzystać z najnowszych technologii, w kontekście medycyny estetycznej.

Kierunek ten łączy się z naukami o kulturze fizycznej – przyszły kosmetolog musi wiedzieć czym jest prawidłowa postawa ciała. Przyswoi także wiedzę z zakresu technologii medycznej – pozna najnowsze sprzęty wykorzystywane w gabinetach urody.

 

Umiejętności

Studia te pozwalają na przygotowanie profesjonalistów, wiedzących jak planować i wykonywać zabiegi regeneracyjne oraz pielęgnacyjne. Niezbędna jest wiedza z zakresu anatomii oraz medycyny ogólnej. Profesjonalny kosmetolog, musi znać także biologię oraz chemię, w odniesieniu do medycyny estetycznej.

Specjalista, będzie potrafił przeprowadzać wywiad z pacjentem, by zlokalizować źródło problemu oraz udzielić niezbędnej pomocy. Absolwent dowie się, jak współpracować z lekarzami innych specjalizacji (m.in. z dermatologiem), jeśli na skórze pojawią się zmiany chorobowe.

Po studiach, słuchacz będzie potrafił posługiwać się wiedzą ogólną z zakresu nauk o zdrowiu oraz szczegółową – z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej oraz leczniczej. Nabierze także umiejętności z zakresu estetyki i makijażu, oraz receptur kosmetycznych. Będzie potrafił poprawnie wykonywać zabiegi kosmetyczne.

 

Kompetencje społeczne

Absolwent tego kierunku, będzie wiedział jak zorganizować sobie stanowisko pracy, oraz utworzyć niezbędny mu zespół lekarzy-specjalistów. Będzie rozumiał, jak ważne jest zdrowie, a także nie zaniknie w nim chęć pogłębiania wiedzy na tematy około kosmetyczne. 

Po kosmetologii, student nabierze niezbędnej empatii, potrzebnej do pracy z pacjentami. Będzie także wiedział, jak odsługiwać sprzęt zaawansowany technologicznie, oraz jak go wykorzystywać w zabiegach estetycznych. Nauczy się także, jak prowadzić własną klinikę oraz co jest najbardziej potrzebne, by owa klinika dobrze prosperowała.

 

Program studiów i przedmioty

Władze uczelni wyższych we Wrocławiu doskonale zdają sobie sprawę z popularności tego kierunku wśród młodych ludzi, dlatego wychodzą potencjalnym kandydatom naprzeciw i proponują go w kilku szkołach wyższych. Można studiować ten kierunek w trybie stacjonarnym oraz zaocznym.

Natomiast, program studiów na kierunku kosmetologia, jest tak skonstruowany, by studenci po jego ukończeniu posiadali kompetencje i umiejętności do pracy w najlepszych klinikach medycyny estetycznej oraz salonach urody. Niezbędne przedmioty przygotują przyszłych kosmetologów do pracy z pacjentami, wykorzystując przy tym zarówno tradycyjne metody, jak i najnowsze technologie.

Jakie przedmioty są w programie studiów?

 • Histologia
 • Fizjologia i patofizjologia
 • Wizaż i stylizacja
 • Kosmetologia pielęgnacyjna
 • Dermatologia
 • Chemia kosmetyczna
 • Farmakologia
 • Fizjoterapia i masaż
 • Praktyka w zakresie kosmetyki
 • Ziołolecznictwo

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Kandydat na kosmetologię powinien orientować się w najnowszych trendach, związanych z urodą oraz pielęgnacją. Musi być empatyczny – mieć podejście do każdego ze swoich pacjentów. Trzeba mieć także predyspozycje do działań okołomedycznych – nie bać się igieł oraz krwi. Dobry kosmetolog powinien mieć w sobie chęć pogłębiania wiedzy – na rynku pojawiają się coraz to nowe preparaty i technologie, ułatwiające pracę w salonie kosmetycznym. Zatem, trzeba być na bieżąco!

Dobrze jest, jeśli przyszły student kosmetologii interesuje się biologią i chemią. Ułatwi to przyswajanie wiedzy na tym kierunku. Oprócz tego, absolwent kosmetologii powinien być komunikatywny i kontaktowy, sprawiać, by wizyta w salonie była dla pacjenta przyjemnością.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia we Wrocławiu na kierunku kosmetologia dzielą się na dwa komplementarne cykle kształcenia. To jeden z najbardziej popularnych podziałów w Polsce. Pasjonaci kosmetologii swoją przygodę z nią rozpoczynają od trzyletnich studiów licencjackich. Poznają oni wtedy niezbędną wiedzę, która powinna towarzyszyć każdej osobie podczas wykonywania zawodu kosmetologa. 

Wszechstronny rozwój zawodowy może dokonać się dopiero po ukończeniu dwuletnich studiów drugiego stopnia. To czas ugruntowania wiedzy oraz poszerzenia wszystkich swoich umiejętności. Na drugim stopniu studenci przygotowują się także do obrony jednej z najważniejszych prac dyplomowych, czyli pracy magisterskiej, która stanowi świadectwo kompetencji każdego absolwenta szkoły wyższej.

Kosmetologia w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Wrocławskie wyższe uczelnie kształcą tylko najlepszych profesjonalistów, którzy po opuszczeniu ich murów są w pełni gotowi do samodzielnej pracy, nie bojąc się zgłębiania wiedzy na własną rękę. Dzięki temu, cieszą się wysokim zaufaniem publicznym, a potencjalni pacjenci nie boją się żadnych zabiegów kosmetycznych. Dobry kosmetolog zajmuje się nie tylko twarzą, ale także całym ciałem pacjenta.

Może wykonywać zabiegi kosmetyczne lub masaże, ale także zadbać o nasze rzęsy, brwi lub paznokcie. Widać zatem, że zakres działań kosmetologa jest bardzo rozległy, dzięki czemu jest wiele miejsc, w których profesjonalista może podjąć pracę. Specjalista tej dziedziny może ubiegać się o pracę w gabinetach kosmetycznych, w różnego rodzaju Spa&Wellness.

Ponadto, kolejną ścieżką kariery po tym kierunku, może być praca w laboratoriach kosmetycznych największych, światowych firm urodowych. Produkcja kosmetyków jest bowiem jedną z najprężniej działających gałęzi przemysłu kosmetycznego. Absolwent może także podjąć współpracę z agencjami reklamowymi bądź mediami, by swoją pracą uświetniać wystąpienia celebrytów.

 

Możliwości zatrudnienia po kierunku kosmetologia:

 • gabinety, salony kosmetyczne
 • gabinety medycyny estetycznej
 • kliniki zdrowia i urody
 • centra Spa Wellness
 • salony odnowy biologicznej
 • gabinety masażu
 • szpitale uzdrowiskowe
 • sanatoria
 • współpraca z mediami, agencjami reklamowymi

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku kosmetologia:

 • Kosmetolog
 • Kosmetyczka
 • Charakteryzator
 • Dermokonsultant
 • Makijażystka
 • masażysta

 

Ile zarabiają studenci kierunku studiów Kosmetologia?

Kosmetologia jest jednym z popularniejszych kierunków studiów oraz dziedziną, która cieszy się dużym zainteresowaniem, przy czym prężnie się rozwija. Absolwenci po uzyskaniu dyplomu często zakładają własne działalności gospodarcze lub zatrudniają się na stanowiskach dermokonsultanta, kosmetyczki, kosmetologa, makijażysty lub masażysty. Czym zajmują się na co dzień i ile wynoszą ich miesięczne zarobki?

 

Dermokonsultant

Dermokonsultant, najprościej mówiąc to osoba, która doradza klientom w zakresie dermo kosmetyków i pomaga dobrać odpowiednie preparaty w zależności od typu skóry i jej potrzeb. Może on pracować w drogeriach, sklepach czy nawet w aptekach. Niestety ciężko określić zarobki dermokonsultanta, ze względu na to, że do pensji często doliczana jest prowizja od sprzedaży.

 

Kosmetyczka

Kosmetyczka to osoba, która często pracuje w salonach kosmetycznych lub prowadzi własną działalność oferującą usługi z zakresu m.in. manicure i pedicure czy laminacji rzęs lub brwi. Są to przeważnie zabiegi nieinwazyjne. Do jej obowiązków należy również sterylizowanie używanych narzędzi w autoklawie, co jest niezbędne z punktu widzenia bezpieczeństwa BHP. Mediana zarobków kosmetyczki wynosi około 3050 zł brutto miesięcznie.

 

Kosmetolog

Kosmetolog w przeciwieństwie do kosmetyczki zajmuje się wykonywaniem zabiegów, które są inwazyjne jak np. silne peelingi złuszczające lub pobudzające odbudowę naskórka. Kosmetolog może również wykonywać drenaż limfatyczny, depilację laserową albo zabiegi z zakresu medycyny estetycznej po ukończeniu odpowiednich kursów. Mediana zarobków wynosi około 3500 zł brutto.

 

Makijażysta

Osoba pracująca na stanowisku makijażysty zajmuje się wykonywaniem makijaży okolicznościowych, artystycznych lub scenicznych. Do innych obowiązków należy również zapewnienie odpowiedniej higieny używanych przedmiotów i kosmetyków. Mediana zarobków to około 3050 zł brutto miesięcznie.

 

Masażysta

Na co dzień zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych masaży relaksacyjnych lub zdrowotnych w klinikach lub SPA. Mediana zarobków masażysty wynosi 3120 zł brutto.

Źródło: wynagrodzenia.pl/ praca.pl (sierpień 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne stawki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływa na to wiele czynników. Wahania pomiędzy zarobkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. Istotne jest także czy pracujemy na umowie, czy prowadzimy własną działalność.

Gdzie studiować na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2022/2023, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnymPonadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na AWF oraz na uczelniach niepublicznych. Ceny wynosi około 5150 zł za pierwszy rok studiów.

 

Uczelnie na których można studiować kierunek kosmetologia we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki studiów odbywa się w ramach limitu miejsc – kandydaci przyjmowani są przez uczelnie na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego, podczas którego tworzona jest lista rankingowa.

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Bezpłatną naukę na studiach można podjąć tylko w ramach studiów stacjonarnych w uczelni publicznej – studia niestacjonarne w publicznych szkołach wyższych oraz studia w prywatnych uczelniach są z kolei płatne.

 • Dolnośląska Szkoła Wyższa – od 5150 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście w siedzibie wybranej uczelni lub za pośrednictwem poczty (elektronicznej lub tradycyjnej). Preferowana forma doręczenia kompletnego zestawu może różnić się w zależności od indywidualnej decyzji szkoły wyższej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – 14.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne składać można osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Czasem jednak niektóre uczelnie umożliwiają lub nawet preferują pośrednią formę dostarczenia kompletnych zestawów dokumentów – np. za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap poświęcony na złożenie dokumentów rekrutacyjnych zazwyczaj rozpoczyna się tuż po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego – terminy są ustalane indywidualnie przez szkoły wyższe. Zakwalifikowani kandydaci muszą dostarczyć wymagane dokumenty w ciągu kilku dni – w przeciwnym wypadku mogą być oni skreśleni z listy osób , które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – od 15.07.2022 do 18.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (Wydział Fizjoterapii) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Dolnośląska Szkoła Wyższa stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek kosmetologia we Wrocławiu?

Zanim kandydat zdecyduje się aplikować na studia kosmetologii we Wrocławiu, musi być pewien, że to jest odpowiedni dla niego kierunek. Bardzo dobrze poradzi sobie osoba sprawna manualnie, lubiąca chemię i biologię, wykazująca się precyzją. Warto też sprawdzić, jakie przedmioty ze świadectwa maturalnego będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Najczęściej, są to biologia, chemia, matematyka lub fizyka. Każda uczelnia jednak ma inne warunki rekrutacyjne.

 

Proces rekrutacji

Najczęściej, w procesie rekrutacji wymagane są następujące przedmioty na świadectwie maturalnym: matematyka, biologia, fizyka lub chemia. Każda uczelnia jednak ma swoje kryteria, dlatego należy to dokładnie zweryfikować. Wszystkie dokumenty należy dostarczyć we wskazanym przez uczelnię terminie – w przeciwnym razie, można zostać skreślonym z listy studentów.

 

Wymagane dokumenty

Na większości wrocławskich uczelni dokumenty, które należy złożyć są standardowe, a są to:

 • oryginał świadectwa maturalnego,
 • podpisane podanie o przyjęcie na studia,
 • formularz osobowy,
 • 2 aktualne fotografie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych.

 

Należy jednak, przed przystąpieniem do rekrutacji, sprawdzić jakie są wymagane dokumenty.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

KOSMETOLOGIA - ważne informacje

kosmetologia studia

kosmetologia studia online

studia medyczne we Wrocławiu

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu - zaoczne (niestacjonarne)

Kierunek kosmetologia we Wrocławiu możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które odbywają się w trybie weekendowym, co oznacza, że zajęcia realizowane są od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni we Wrocławiu. Studia dzienne realizuje się w trakcie zajęć od poniedziałku do piątku.

W zależności od wybranej uczelni studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w trakcie wybranych specjalizacji, takich jak na przykład: wizaż i stylizacje, podologia. Oferty specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.

Studenci zyskują gruntowne wykształcenie w zakresie kosmetologii i ogólne kształcenie medyczne. Wiedza i umiejętności pozwalają wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i rewitalizacji skóry, zabiegi upiększania i korygowania niedoskonałości skóry, zabiegi opóźniające procesy starzenia, zabiegi modelowania ciała, zabiegi kosmetologii leczniczej. Studenci będą potrafili dobrać odpowiednie kosmetyki, przeprowadzać zalecane i dopuszczalne zabiegi kosmetyczne, posługiwać się nowoczesną aparaturą kosmetyczną do wykonywania zabiegów modelowaniu ciała. Rozwijają także zdolności organizacyjne i kierownicze.

dowiedz się więcej na temat kierunku kosmetologia studia zaoczne we Wrocławiu

Jakie są ceny studiów na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Studia niestacjonarne zarówno w formie zaocznej, jak i wieczorowej są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie we Wrocławiu. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.

Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek, który znajdziesz na stronach internetowych uczelni we Wrocławiu. Studia stacjonarne w zależności od wybranej uczelni są płatne lub bezpłatne.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku kosmetologia - ceny we Wrocławiu

Jakie opinie mają studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Osoby, które wybierają studia kosmetologiczne, muszą do swojego przyszłego zawodu podchodzić z pasją.

Wioletta, studentka kosmetologii, mówi:

Kocham wykonywać makijaże, od zawsze byłam pierwsza do tego, by ćwiczyć na swoich koleżankach, siostrze, czy rodzinie. Chciałam, żeby moje fascynacje nabrały konkretnego wymiaru i nie zawiodłam się! Kosmetologia to studia, które pokochałam!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Wrocław studia i stopnia

Kosmetologia Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Wrocław studia stacjonarne

Kosmetologia Wrocław studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Mieście wrocławiu

Kierunki medyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK KOSMETOLOGIA

Komentarze (2)

kjuih odpowiedz

Najlepiej studiować kosmetologię we Wrocławiu na ul. Nowowiejskiej Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna tel. 71/321 11 54

lena odpowiedz

Najlepiej studiować kosmetologię w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu, a kursy kosmetyczne warto zrobić w TEB Edukacja w Wałbrzychu lub we Wrocławiu w Żak na ul. Krupniczej np. Masaż liftingująco-konturujący twarzy po jednym zabiegu twarz wygląda jak po liftingu laserowym.

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJD6xJq5UTA0cRsS4Mgx-LGnc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/74719-kpsw-studia-bydgoszcz.jpg Akademia Kujawsko-Pomorska
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie