Gdzie mieszkać podczas studiów w Gdańsku?

Gdzie mieszkać podczas studiów w Gdańsku?

akademik gdańsk

Gdzie mieszkać podczas studiów w Gdańsku?

Wynajęcie pokoju dwuosobowego w Gdańsku na czas studiów to w przypadku niskiego standardu koszt rzędu 500zł od osoby, a w wysokim standardzie nawet 700zł. Osoby myślące o zamieszkaniu w pojedynkę muszą liczyć się natomiast z prawie dwukrotnie wyższymi cenami. Nie każdy student może pozwolić sobie na taki comiesięczny wydatek. Dlatego uczelnie wyższe otwierają przed swoimi kandydatami drzwi akademików, w których mogą liczyć na zakwaterowanie w cenie dostosowanej do studenckiej kieszeni i rozpocząć naukę poza swoim miejscem zamieszkania. Oprócz względów finansowych, domy studenckie mają wiele innych zalet. Ich znakomita większość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie uczelnianych budynków. Każdy śpioch doceni wstawanie 15 minut przed zajęciami a mimo to bycie na czas. Jeśli natomiast zamiast na dobrych, skupiasz się na tych gorszych stronach, jak na przykład wspólna łazienka, to pomyśl – mieszknie w akademiku jest z pewnością niepowtarzalnym, pozytywnym i integrującym z innymi studentami doświadczeniem, którego nie będziesz miał szansy powtórzyć w dorosłym życiu!


Uniwersytet Gdański - akademiki

 
 

Uniwersytet Gdański oferuje swoim studentom zakwaterowanie w jednym z dziesięciu domów studenckich rozmieszczonych w różnych lokalizacjach – trzy z nich znajdują się w Sopocie, a pozostałe siedem w Gdańsku. Standardy poszczególnych akademików znacznie różnią się między sobą – najnowocześniejszy z nich to Dom Studencki nr 11, który w 2014 roku przeszedł generalny remont. Znajduje się w nim między innymi siłownia, co dla studentów dbających o swoją sylwetkę wiążę się z wyeliminowaniem kosztów uczęszczania do fitness clubów. Ceny za miejsce w Domach Studenckich Uniwersytetu Gdańskiego wahają się między 310zł a 425zł i uzależnione są między innymi od ilości osób w pokoju, liczby pokoi przypadających na jedną łazienkę (w domach studenckich nr 6, 7 oraz 11 znajdują się pokoje z osobnymi łazienkami) czy dodatkowymi udogodnieniami dla mieszkańców.

 • Cena za miejsce w pokoju wieloosobowym: od 310zł do 410zł/msc
 • Cena za miejsce w pokoju jednoosobowym: od 330zł do 425zł/msc
W cenę każdego pokoju wliczony jest dostęp do Internetu.
Akademiki UG:
Sopot:
 • Dom Studencki nr 7, ul. Armii Krajowej 111 (wyremontowany w 2007r.; kuchnia na każdym piętrze, sala TV, sala do gry ping-pong, pralnie, suszarnie, pomieszczenie na rowery, studencki klub „Łajba”)
 • Dom Studencki nr 8, ul.1 Maja 12 (kuchnia z lodówką na każdym piętrze, część pokoi posiada własne lodówki, sala TV, dostęp do pralni na żetony, studencki klub „Heaven and hell”)
 • Dom Studencki nr 9, ul. Bitwy pod Płowcami 64 (kuchnia z lodówką na każdym piętrze, część pokoi posiada balkon, sala TV)
Gdańsk:
 • Dom Studencki nr 3, Gdańsk-Oliwa, ul. Polanki 65 (kuchnie i sanitariaty na każdym piętrze, część pokoi posiada własne lodówki, świetlica, pomieszczenie na rowery, pralnie, suszarnie, studencki Klub „Y”)
 • Dom Studencki nr 4, Gdańsk-Oliwa, ul. Polanki 66 (kuchnie i sanitariaty na każdym piętrze, część pokoi posiada własne lodówki, świetlica, pomieszczenie na rowery, pralnie, suszarnie, studencki Klub „X”)
 • Dom Studencki nr 5, Gdańsk-Oliwa, ul. Polanki 64 (po generalnym remoncie w 2009r.; ogólnodostępne kuchnie, lodówka w każdym aneksie kuchennym, pralnie, suszarnie, sala do gry w ping-pong, siłownia, pomieszczenie na rowery)
 • Dom Studencki nr 10, Gdańsk-Oliwa, ul. Macierzy Szkolnej 4 (po generalnym remoncie w 2011r.; winda, kuchnia z jadalnią na każdym piętrze, lodówka w każdym aneksie kuchennym, sala do gry w ping-pong, świetlica, pomieszczenie na rowery)
 • Dom Studencki nr 2, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Do Studzienki 34 (kuchnia na każdym piętrze, sala do gry w bilard, pralnie, suszarnie, pomieszczenie na rowery, sala TV, świetlica)
 • Dom Studencki  nr 6, Gdańsk, ul. Podwale  Przedmiejskie 20 (po remoncie generalnym w 2008r.; 2 windy, lodówka w każdym pokoju, świetlica, pomieszczenie na rowery, pralnie, suszarnie)
 • Dom Studencki nr 11, Gdańsk-Brzeźno ,ul. Chodkiewicza 14 (po generalnym remoncie w 2014r.; lodówka i łazienka w każdym pokoju, niektóre pokoje z aneksem kuchennym, kuchnia z piekarnikiem na każdym piętrze, sala TV, siłownia, pralnia, suszarnia, pomieszczenie na rowery)


Politechnika Gdańska – akademiki

 
 

Ze wszystkich gdańskich uczelni to właśnie Politechnika oferuje swoim studentom największą liczbę akademików – jest ich aż 12. Zlokalizowane są na trzech osiedlach: Traugutta, Wyspiańskiego oraz na Brzeźnie. Ważną zaletą akademików Politechniki jest to, że studenci którzy nie lubią towarzystwa innych osób w pokoju i cenią sobie prywatność, mogą małym kosztem zamieszkać w pojedynkę. Każdy z dwunastu Domów Studenta ma inną zaletę – Akademik nr 3 położony jest najbliżej Kampusu PG, a Akademik nr 1 chwali się najwyższym standardem. W „Dziewiątce” znajduje się klub studencki, a na terenie Domu Studenta nr 11 stołówka. Mieszkańcy akademików przy ul. Traugutta i ul. Wyspiańskiego mają blisko na uczelnię, a studenci z Brzeźna mogą w kilka minut znaleźć się na plaży. Dla każdego coś dobrego!

 • Cena za miejsce w pokoju jednoosobowym: od 345zł do 450zł/msc
 • Cena za miejsce w pokoju 2-osobowym: od 300zł do 360zł/msc
 • Cena za miejsce w pokoju 3-osobowym: od 290zł do 350zł/msc
W cenę każdego pokoju wliczony jest dostęp do Internetu
Akademiki PG:
 • Dom Studenta nr 1, ul. Traugutta 115, Gdańsk-Wrzeszcz (wysoki standard; 1 i 2-osobowe pokoje z lodówką i łazienką-najczęściej jedna łazienka przypada na 2 pokoje; kuchnie i jadalnie na każdym piętrze; winda)
 • Dom Studenta nr 2, ul. Traugutta 115b, Gdańsk-Wrzeszcz (pokoje 2 i 3-osobowe z lodówką; jedna toaleta przypada na dwa pokoje; prysznice, kuchnie i jadalnie na każdym piętrze; windy)
 • Dom Studenta nr 3, ul. Do Studzienki 32, Gdańsk-Wrzeszcz (1 i 2-osobowe pokoje z lodówką i łazienką; kuchnia i jadalnia na każdym piętrze; winda) 
 • Dom Studenta nr 4, ul. Do Studzienki 61, Gdańsk-Wrzeszcz (wysoki standard; 1 i 2-osobowe pokoje z lodówką i łazienką-najczęściej jedna łazienka przypada na 2 pokoje; kuchnie i jadalnie na każdym piętrze; winda)
 • Dom Studenta nr 5, ul. Wyspiańskiego 7, Gdańsk-Wrzeszcz (1, 2 i 3-osobowe pokoje z lodówką i łazienką-najczęściej jedna łazienka przypada na 2 pokoje; kuchnie i jadalnie na każdym piętrze; winda)
 • Dom Studenta nr 6, ul. Wyspiańskiego 9, Gdańsk-Wrzeszcz (wysoki standard; 1, 2 i 3-osobowe pokoje z lodówką i łazienką-najczęściej jedna łazienka przypada na 2 pokoje; dwie kuchnie i jadalnie na każdym piętrze; winda)
 • Dom Studenta nr 7, ul. Leczkowa  18, Gdańsk-Wrzeszcz (wysoki standard; 1 i 2-osobowe pokoje z lodówką; kuchnia na każdym piętrze; klub studencki)
 • Dom Studenta nr 8, ul. Wyspiańskiego 5a, Gdańsk-Wrzeszcz (po kapitalnym remoncie w 2007r.; pokoje 1 i 2-osobowe w segmentach z przedpokojem, łazienką i kuchnią; na każdym piętrze obszerna kuchnia i pralnia, na parterze – sala nauki, kreślarnia, sala TV)
 • Dom Studenta nr 9, ul. Wyspiańskiego 5, Gdańsk-Wrzeszcz (po kapitalnym remoncie w 2014r.; pokoje z lodówkami; kuchnia i jadalnia na każdym piętrze; klub studencki)
 • Dom Studenta nr 10, ul. Wyspiańskiego 7, Gdańsk-Wrzeszcz (1, 2 i 3-osobowe pokoje z lodówką; na każdym piętrze kuchnia i jadalnia oraz dwie łazienki)
 • Dom Studenta nr 11, ul. Chodkiewicza 15, Gdańsk-Brzeźno (800m od plaży; 1, 2 i 3-osobowe pokoje z przedpokojem, lodówką i łazienką; na każdym piętrze kuchnia i jadalnia; na parterze sala telewizyjna i stołówka; winda)
 • Dom Studenta nr 12, ul. Traugutta 115a, Gdańsk-Wrzeszcz (wysoki standard, pokoje 1-osobowe z lodówką; na każdym piętrze kuchnia i jadalnia; winda)


Akademia Muzyczna w Gdańsku - akademiki

 

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku dysponuje dwoma domami studenckimi, które usytuowane są w pobliżu gdańskiej starówki. Studenci wybierający akademik „Sonata” lub „Cztery Pory Roku” zamieszkają w pięknych, zabytkowych budynkach, w których znajdują się wyremontowane pokoje. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor oraz własną łazienkę. Zamieszkanie w akademiku z pewnością ma ważną zaletę – żaden z sąsiadów nie zacznie wszczynać awantury, gdy zechcesz przećwiczyć utwór na następne zajęcia.  Zarówno w „Sonacie” jak i „Czterech Porach Roku” znajdują się bowiem specjalne sale do ćwiczeń. Koszty zamieszkania w domach studenckich uzależnione są od ilości osób mieszkającym w jednym pokoju.

 • Cena pokoju 1-osobowego: 346zł/msc
 • Cena pokoju 2-osobowego: 302zł/msc
 • Cena pokoju 3-osobowego: 274zł/msc
W podaną kwotę wliczony jest dostęp do Internetu oraz mediów
Dodatkowe opłaty: pralka – 2zł, suszarka – 2zł
Akademiki AM w Gdańsku:
Dom Studencki nr 1 „Cztery Pory Roku”, ul. Plac Wałowy 15A (w każdym pokoju znajduje się łazienka z prysznicem oraz telewizor; do dyspozycji mieszkańców są nowocześnie wyposażone pomieszczenia kuchenne znajdujące się na każdym piętrze)
Dom Studencki nr 2 „Sonata”, ul. Łąkowa 1-2 (w każdym pokoju znajduje się łazienka z prysznicem oraz lodówka i telewizor; do dyspozycji mieszkańców są kuchnie znajdujące się na każdym piętrze oraz pomieszczenie na rowery; na terenie akademika znajduje się bar studencki „Easy Bar”)


Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku - akademiki

 
 

Decydując się na zamieszkanie w Domu Studenta gdańskiego AWFiS-u, nie będziesz musiał martwić się o to, jak długo zajmie Ci dojazd na uczelnię, ile wydasz na paliwo albo bilety, oszczędzisz sobie nerwów nie stojąc w korkach i nie stracisz czasu na poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego pod uczelnią. Akademik mieści się bowiem na terenie kampusu, 700 metrów od budynku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Trasę tę pokonasz więc pieszo w kilka minut. Zatem jeśli nie znosisz wstawać wcześnie rano i martwisz się o to, aby nie wydać zbyt dużo na mieszkanie w Gdańsku, mocno zastanów się nad wynajęciem pokoju w Domu Studenta.

 • Cena za miejsce w pokoju wieloosobowym: 345zł/msc
 • Cena za miejsce w pokoju jednoosobowym: 495zł/msc
 • Cena za dobę (studenci zaoczni): 30zł
W cenę każdego pokoju wliczony jest dostęp do Internetu
Akademik AWFiS w Gdańsku:
Dom Studencki AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego, ul. Czyżewskiego 33 (jedna łazienka przypada na dwa lub cztery pokoje; do dyspozycji studentów są trzy kuchnie, ponadto niektóre segmenty dwu i czteropokojowe posiadają oddzielne pomieszczenia kuchenne; pokoje w bloku C wyposażone są w klimatyzację; w każdym pokoju znajduje się gniazdo telewizji kablowej; mieszkańcy mogą korzystać z przechowalni rowerów, pralni, czterech sal telewizyjnych oraz obiektów sportowych należących do uczelni)


Gdański Uniwersytet Medyczny – akademiki

 

Kampus Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajduje się przy ul. Dębowej w odległości 100 metrów od głównego budynku dydaktycznego – Collegium Biomedicum i Biblioteki Głównej oraz 600 metrów od Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Na terenie osiedla akademickiego znajdują się cztery Domy Studenta, stołówka, sklep spożywczy, ksero oraz studencki klub „Medyk”. Wszystko to otoczone zielenią, która czyni z kampusu oazę ciszy. Mieszkańcy akademików przy ul. Dębowej będą mieli blisko nie tylko na uczelnię – gdańska starówka znajduje się 2,5 kilometra od osiedla, a plażowanie w Zatoce Gdańskiej można rozpocząć po przebyciu 5 kilometrów – na rowerze trasę tę pokonasz w 20 minut.  

Cena:  podstawowa stawka wynosi 290zł/msc za miejsce w pokoju trzyosobowym
W cenę każdego pokoju wliczony jest dostęp do Internetu
Akademiki GUMed:
Standardowe wyposażenie pokoi to: tapczany, stolik, krzesła, nocne szafki, szafa ubraniowa, półki na książki, lampki nocne, lustro, umywalka. Blok sanitarny, kuchnia, pralnia oraz suszarnia znajdują się na każdym piętrze. W akademikach znajdują się także sale telewizyjne.
 • Dom Studenta Nr 1, ul. Dębowa 9
 • Dom Studenta Nr 2, ul. Dębowa 11
 • Dom Studenta Nr 3, ul. Dębowa 13
 • Dom Studenta Nr 4, ul. Dębowa 5


Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni – akademiki

 

Akademia Marynarki Wojennej umożliwia swoim studentom zamieszkanie w jednym z trzech akademików znajdujących się pośród uczelnianych budynków zlokalizowanych w dawnej siedzibie dowództwa Marynarki Wojennej przy ulicy Śmidowicza. Taka lokalizacja sprawia, że nie będziesz musiał martwić się o dojazdy, a na zajęcia stawisz się zawsze na czas. Choć budynki Kampusu AMW pochodzą z początku XXw., to znaczna część studenckich pokoi została wyremontowana i przyszłym oficerom mieszka się w nich bardzo dobrze.

 • Cena za miejsce w pokoju jednoosobowym: 440zł/msc
 • Cena za miejsce w pokoju 2-osobowym: 275zł/msc
 • Cena za miejsce w pokoju 3-osobowym: 220zł/msc
Akademiki AMW w Gdyni:
 • Dom Studecki 1 „Hotel Libijski” (większość pokoi została całkowicie wyremontowana; akademik dysponuje pokojami jednoosobowymi w podwójnych segmentach, ze wspólnym węzłem sanitarnym; do dyspozycji studentów są trzy kuchnie i dwie pralnie)
 • Dom Studencki 2 (pokoje 2-osobowe z piętrowymi łóżkami; łazienki na każdym korytarzu; do dyspozycji studentów są kuchnie i pralnie)
 • Dom Studencki 3 „Mały Domek” (w akademiku może zamieszkać 11 dziewczyn; zakwaterowane są w dwóch pokojach 4-osobowych, 2-osobowym i jednym jednoosobowym; mają do dyspozycji kuchnię, łazienkę i toaletę; w wakacje 2011r. „Mały Domek” przeszedł remont)

 

 

Weronika Chodorek

Komentarze (0)