Data science - Poznań

Data science - Poznań

Studia na kierunku data science w Poznaniu możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    22.01.2024

    Data science studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

    Studia na kierunku data science to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

    Data science - Poznań
    Studia na kierunku data science w Poznaniu
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania

    Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

    Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

     

    Opis kierunku

    Studia na kierunku data science zostały stworzone z myślą o osobach, które chciałyby zdobyć szeroką wiedzę z pogranicza nauk społecznych i ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem informatyki oraz ekonomii. Powyższe studia to również doskonała okazja do pozyskania cennych kompetencji związanych z programowaniem, a także obsługą i konfiguracją systemów informatycznych wspierających proces zarządzania danymi big data. W planie zajęciowym mogą pojawić się przedmioty m.in.: związane z programowaniem w Pythonie, przetwarzaniem strumieniowym, raportowaniem danych, przetwarzaniem w chmurze, a także analizą danych.

     

    Praca po studiach

    Jako absolwent powyższego kierunku studiów, doskonale odnajdziesz się na stanowisku specjalisty ds. analizy danych, statystyka biznesowego czy analityka big data. Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś swoją karierę zawodową związał z programowaniem. Absolwenci pracują w firmach technologicznych, przemyśle finansowym i e-commerce. Odnajdą się również w marketingu i reklamie, administracji publicznej i w sektorze przemysłowym.

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek data science w Poznaniu?

    Aby ubiegać się o przyjęcie na studia na kierunku data science, należy mieć zdaną maturę i odebrane świadectwo dojrzałości. Podstawą kwalifikacji jest kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów, a także spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

     

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    Jak wyglądają studia na kierunku data science w Poznaniu?

    Studia na kierunku data science to ciekawy kierunek dla osób, które mają analityczny umysł, chcą poznać najnowsze narzędzia, strategie oraz rozwiązania informatyczne, jak również nabyć szereg cennych kompetencji społecznych, które są niezbędne szczególnie w sektorze gospodarki cyfrowej. W czasie kształcenia ugruntujesz swoją wiedzę matematyczną i nauczysz się analizy statystycznej, modelowania danych, a także grupowania i redukcji wymiarów.

    Studia Data Science to również okazja do rozwinięcia zdolności językowych i opanowania specjalistycznej terminologii branżowej na zaawansowanym poziomie. Jeśli więc posiadasz ścisły umysł oraz zdolności analityczne, dobrze czujesz się w dziedzinach związanych z informatyką oraz ekonomią, a także chciałbyś zdobyć przyszłościowy i dobrze płatny zawód, to studia na kierunku data science mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

     

    Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku data science możemy podzielić na:

    1. Typ

    • studia I stopnia (licencjackie)

    2. Tryb

    • studia stacjonarne
    • studia niestacjonarne

     

    Zdobywana wiedza i umiejętności

    Jeśli zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku data science, dużo czasu poświęcisz na rozwój umiejętności z zakresu informatyki, przede wszystkim programowania, które pozwala na tworzenie i zarządzanie bazami danych. Poznasz też sposoby gromadzenia, przechowywania oraz przetwarzania tzw. big data. Pod okiem wykwalifikowanej kadry akademickiej nauczysz się tworzenia przyszłych metod, które mogą pomóc w pracy analityka danych bądź specjalisty ds. analizy danych.

    Wypracujesz też umiejętność pracy z danymi, wykorzystując przy tym specjalistyczne rozwiązania informatyczne. Ponadto nauczysz się, w jaki sposób wykorzystywać nowoczesne technologie IT w biznesie, a doświadczeni wykładowcy pokażą Ci, jak analizować, przetwarzać, wnioskować oraz prezentować wyniki swoich badań w najbardziej atrakcyjny sposób.

    Uczelnie w Poznaniu - kierunek data science:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku data science w Poznaniu?

    Studia na kierunku data science trwają 3 lata (studia I stopnia).

    Jaka praca po studiach na kierunku data science w Poznaniu?

    Będąc absolwentem studiów na kierunku data science nie powinieneś mieć żadnych trudności ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy. Wykwalifikowani specjaliści zajmujący się analizą danych potrzebni są praktycznie w każdej branży. Jeśli jednak bardziej interesuje Cię programowanie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś związał swoją karierę zawodową z projektowaniem baz danych, a także opracowywaniem nowych metod badawczych, statystycznych czy analitycznych.

     

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku data science:

    • analityk ds. big data,
    • statystyk biznesowy,
    • analityk data mining,
    • specjalista ds. analizy danych,
    • data scientist,
    • data researcher.

    Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Poznaniu

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia