Ecology and evolution - Kraków

Ecology and evolution - Kraków

Ecology and evolution - Kraków

Studia w Krakowie

ecology and evolution

Odkryj kierunek ecology and evolution w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

 

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Ecology and evolution - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku ecology and evolution to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku ecology and evolution w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Uczelnie

W Krakowie ecology and evolution możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Biologii UJ).
 
Opis kierunku

Studia na kierunku ecology and evolution to szansa na zdobycie specjalistycznego wykształcenia z zakresu aktualnych zagadnień ekologicznych i ewolucyjnych. W trakcie nauki studenci uzyskają także podstawowe kwalifikacje z obszaru zarządzania, a z uwagi na wykładowy język angielski, będą mieli okazję do znacznego rozwinięcia swoich umiejętności lingwistycznych.

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku studiów będą mogli ubiegać się o zatrudnienie m.in. w placówkach badawczych i naukowych, międzynarodowych instytucjach ekologicznych, organizacjach pozarządowych, a także w firmach prywatnych, które zajmują się przemysłem i eksploatacją środowiska.

 

 

czytaj dalej wszystko o Ecology and evolution - Kraków

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek ecology and evolution w Krakowie?

Studia na kierunku ecology and evolution mogą podjąć osoby posiadające dyplom ukończenia studiów (co najmniej z tytułem licencjata) uzyskany na dowolnym kierunku. Podstawą przyjęcia na studia jest rozmowa kwalifikacyjna, która ma na celu sprawdzenie motywacji kandydata do podjęcia studiów, ogólnej wiedzy ekologicznej oraz znajomości języka angielskiego.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ecology and evolution w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku ecology and evolution w Krakowie?

Ludzkość już od jakiegoś czasu musi mierzyć się z takimi katastrofalnymi skutkami skoku cywilizacyjnego, jak m.in. skażenie powietrza, nieumiejętność gospodarowania odpadami czy znaczne użycie materiałów nienadających się do ponownego wykorzystania. Jednak wraz ze wzrostem liczby zagrożeń rośnie także świadomość społeczna, przyczyniająca się do próby poprawiania złego stanu środowiska. W odpowiedzi na te współczesne trendy powstał tak innowacyjny kierunek studiów, jakim jest ecology and evolution. Jeśli zdecydujesz się na kształcenie w tym obszarze, zdobędziesz umiejętności wnikliwego rozumienia zjawisk ekologicznych i zasad ewolucji.

Co więcej, jako że studia na tym kierunku realizowane są w całości w języku angielskim, zyskasz szansę na znaczne poszerzenie swoich kompetencji lingwistycznych oraz na opanowanie specjalistycznej terminologii branżowej z zakresu kierunku kształcenia, co ułatwi Ci rozwój kariery zarówno w Polsce, jak i na rynku międzynarodowym.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku ecology and evolution możemy podzielić na:

1. Typ

 • studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W czasie kształcenia na kierunku ecology and evolution poznasz liczne zagadnienia związane z ekologią, ekosystemem, metodami analizy środowiska czy zasadami ochrony przestrzeni naturalnej. Rozwiniesz umiejętność pracy w zespole, rozwiązywania problemów oraz planowania badań terenowych i eksperymentalnych. Poznasz specyfikę pracy laboratoryjnej, zdobędziesz wiedzę dotyczącą systemowych zmian klimatycznych, a także nauczysz się zasad projektowania badań. Co więcej, rozwiniesz też umiejętności komunikacyjne i menadżerskie oraz zdolność myślenia projektowego z praktycznym wykorzystaniem najnowszej wiedzy zarówno z obszaru biologii środowiskowej, jak i ewolucjonizmu.

 

Ile trwają studia na kierunku ecology and evolution w Krakowie?

Studia na kierunku ecology and evolution trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

Jaka praca po studiach na kierunku ecology and evolution w Krakowie?

Jako absolwent studiów na kierunku ecology and evolution będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w sektorach zarówno publicznych, jak ich prywatnych, które w swojej pracy wykorzystują najnowszą wiedzę z zakresu ekologii. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podjął pracę badawczą w laboratoriach czy rozwijał swoją zawodową karierę w jednostkach administracji państwowej. Co więcej, z uwagi na Twoją zaawansowaną znajomość języka angielskiego, będziesz mógł znaleźć pracę zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku ecology and evolution:

 • laboratoria,
 • placówki badawcze i naukowe,
 • międzynarodowe instytucje ekologiczne,
 • organizacje pozarządowe,
 • placówki administracji państwowej,
 • firmy prywatne, zajmujące się przemysłem i eksploatacją środowiska.

 

Kierunki w Krakowie

arteterapia
chemia
game design
Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku