Informatyka i ekonometria w Warszawie - terminy rekrutacji

Informatyka i ekonometria w Warszawie - terminy rekrutacji

Informatyka i ekonometria w Warszawie - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 29.05.2024
do 10.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 29.05.2024
do 10.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 29.05.2024
do 10.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 29.05.2024
do 10.07.2024
Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 06.06.2024
do 10.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia:od 06.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:od 06.06.2024 Termin rekrutacji II stopnia:od 06.06.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Każda osoba, która myśli o rozpoczęciu studiów informatycznych i ekonometrycznych w Warszawie, powinna bardzo dobrze zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Ustala go każda uczelnia wyższa i ma on charakter indywidualny. Jego trzon pozostaje jednak podobny w każdym ośrodku akademickim. Przyszli studenci na uczelnie w Warszawie mogą rejestrować się na ogół w maju. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, tylko wyniki z egzaminów maturalnych.

O tym, kto dostanie się na wymarzone studia, kandydaci dowiadują się na ogół w połowie lipca, czyli niedługo po ogłoszeniu wyników matur. Połowa lipca to także czas składania niezbędnych dokumentów do dziekanatu. Osoby, które dostały się na studia w pierwszym terminie, mogą spokojnie oczekiwać na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

Uczelnie w Warszawie bardzo często otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji, który odbywają się nie tylko w sierpniu, lecz także we wrześniu. Dotyczą one tych kierunków, na które nie zostały wypełnione limity miejsc podczas pierwszego etapu kwalifikacji na studia. Jeżeli nie dostałeś się zatem na wymarzony kierunek studiów w pierwszym terminie, nie musisz od razu załamywać rąk.

Dokumenty rekrutacyjne +

Jeżeli już wiesz, że dostałeś się na studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie, to powinieneś zadbać o to, by do dziekanatu dostarczyć zestaw niezbędnych dokumentów. Zrób to terminowo, by nie zostać skreślonym z listy osób przyjętych na studia. Każdy ośrodek akademicki indywidualnie ustala, co konkretnie musi się znaleźć wśród dokumentów, lecz ich trzon pozostaje taki sam. Zapoznaj się z wymogami uczelni (informacje znajdziesz na stronach internetowych), a kompletując dokumenty szczególnie pamiętaj o:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo dojrzałości uzyskane poza polskim system oświaty + tłumaczenie dokumentu;
  • jedna aktualna fotografia (wymogi takie, jak w przypadku fotografii dowodowej);
  • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy itd.

Opłaty rekrutacyjne +

Opłaty rekrutacyjne stanowią obligatoryjny punkt każdej rekrutacji na studia. Wahają się one w zależności od kierunku od 85 do 150 zł. Pamiętaj, że uczelnie prywatne wymagają także uiszczenia opłaty za tzw. „wpisowe”. Opłata rekrutacyjna może obejmować jeden lub pulę kierunków. Dokonasz jej za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Weź pod uwagę, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go odpowiednio wcześnie, a potwierdzenie wpłaty przedłóż w dziekanacie wybranej uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Nikomu nie trzeba przypominać, że studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie mają charakter wybitnie ścisły. Takie też przedmioty powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych, by mieć pewność, że znajdziesz się na listach osób przyjętych na studia. Połóż nacisk na doskonałe przygotowanie z przedmiotów takich jak: matematyka, informatyka, czy nawet fizyka oraz chemia. Zastanów się, które z nich warto zdawać na poziomie rozszerzonym. Twoim dodatkowym atutem w procesie kwalifikacji będzie bardzo dobra znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Z przelicznikiem punktów kwalifikacyjnych musi zapoznać się każdy kandydat na studia wyższe. To od niego zależy bowiem, ile punktów ostatecznie zostanie przyznanych w procesie rekrutacji. Każda uczelnia ustala swój indywidualny przelicznik, informacji na jego temat szukaj na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Pamiętaj, że uwzględnia on przede wszystkim przedmioty wyróżnione w kwalifikacji na dany kierunek oraz poziom, na jakim były zdawane.

Olimpiady oraz konkursy +

Jeżeli uwielbiasz przedmioty ścisłe, nauka jest twoją pasją i od zawsze fascynuje cię świat komputerów, to śmiało możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To ambitna propozycja dla najlepszych, warto ją jednak wziąć pod uwagę, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad na stopniu centralnym znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Studia na kierunku informatyka i ekonometria mają profil ścisły, więc musisz pomyśleć o olimpiadach o tej tematyce. Rozważ:

  • Olimpiadę Matematyczną, Fizyczną, Chemiczną;
  • Olimpiadę Informatyczną;
  • Olimpiadę Wiedzy Technicznej;
  • czy nawet Olimpiadę Astronomiczną.

Komentarze (0)