Informatyka i ekonometria - Warszawa

Informatyka i ekonometria - Warszawa

Informatyka i ekonometria - Warszawa

Studia w Warszawie

informatyka i ekonometria

Odkryj kierunek informatyka i ekonometria w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

30.05.2023

Informatyka i ekonometria studia Warszawa 2023|woj. mazowieckie

Informatyka i ekonometria w Warszawie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej).

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka i ekonometria w Warszawie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 13 września 2023 r. | Informatyka i ekonometria Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku informatyka i ekonometria to jedna z interdyscyplinarnych propozycji kształcenia uczelni w Warszawie. Pozwala ona zdobyć studentom wiedzę i kwalifikacje z pogranicza różnych dziedzin – zarządzania, ekonomii i finansów oraz uczy wykorzystywania praktycznych narzędzi informatycznych.

Po ukończniu studiów na tym kierunku można planować swoją karierę na stanowiskach wykorzystują wiedzę z zakresu informatyki i finansów. Specjalistów o takich umiejętnościach poszukują banki, instytucje finansowe czy biura doradztwa podatkowego. Absolwenci informatyki i ekonometrii mają też niezbędną wiedzę, by rozpocząć karierę jako programiści.

 

Uczelnie

W Warszawie informatykę i ekonometrię możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Warszawskim (Wydział Nauk Ekonomicznych UW) oraz Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW).
 

 

Praca po studiach

Studenci uczestniczą w szeregu praktycznych zajęć, poznają zaawansowane metody statystyczne i ekonometryczne. W programie kształcenia znalazły się również przedmioty, dzięki którym można poznać podstawy języków programowania. Absolwenci informatyki i ekonometrii w Warszawie mogą pracować na stanowiskach programistów, analityków finansowych czy specjalistów ds. modelowania ekonometrycznego.

czytaj dalej wszystko o Informatyka i ekonometria - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek INFORMATYKA I EKONOMETRIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Informatyka i ekonometria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Informatyka i ekonometria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka i ekonometria w Warszawie?

Informatyka i ekonometria to kierunek studiów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ale nie należy on jednocześnie do najłatwiejszych ścieżek kształcenia. Widać to doskonale już podczas pierwszych faz procedury rekrutacyjnej. Kandydaci już podczas niej muszą zaprezentować jak najbardziej rozległą wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych.

W przypadku studiów na tym kierunku musisz w swoich planach maturalnych obowiązkowo uwzględnić przedmioty takie jak: matematyka, informatyka oraz fizyka i astronomia. Egzaminy dojrzałości z tych zagadnień nie należą do najprostszych, a na listach osób przyjętych znajdują się jedynie te osoby, które osiągnęły jak największą liczbę punktów. Zatem swoje przygotowania do matury zacznij już dziś, by w przyszłości uniknąć rozczarowań i dostać się na wymarzone studia w Warszawie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka i ekonometria w Warszawie

 • Informatyka i ekonometria w Warszawie - terminy rekrutacji

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń


  Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

  I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 01.06.2023
  do 10.07.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 01.06.2023
  do 10.07.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 01.06.2023
  do 10.07.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 01.06.2023
  do 10.07.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 06.06.2023
  do 06.07.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 05.06.2023
  do 11.09.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 06.06.2023
  do 11.09.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 05.06.2023
  do 13.09.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej

  Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

  Harmonogram rekrutacji +

  Każda osoba, która myśli o rozpoczęciu studiów informatycznych i ekonometrycznych w Warszawie, powinna bardzo dobrze zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Ustala go każda uczelnia wyższa i ma on charakter indywidualny. Jego trzon pozostaje jednak podobny w każdym ośrodku akademickim. Przyszli studenci na uczelnie w Warszawie mogą rejestrować się na ogół w maju. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, tylko wyniki z egzaminów maturalnych.

  O tym, kto dostanie się na wymarzone studia, kandydaci dowiadują się na ogół w połowie lipca, czyli niedługo po ogłoszeniu wyników matur. Połowa lipca to także czas składania niezbędnych dokumentów do dziekanatu. Osoby, które dostały się na studia w pierwszym terminie, mogą spokojnie oczekiwać na rozpoczęcie roku akademickiego w październiku.

  Uczelnie w Warszawie bardzo często otwierają także dodatkowe etapy rekrutacji, który odbywają się nie tylko w sierpniu, lecz także we wrześniu. Dotyczą one tych kierunków, na które nie zostały wypełnione limity miejsc podczas pierwszego etapu kwalifikacji na studia. Jeżeli nie dostałeś się zatem na wymarzony kierunek studiów w pierwszym terminie, nie musisz od razu załamywać rąk.

  Dokumenty rekrutacyjne +

  Jeżeli już wiesz, że dostałeś się na studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie, to powinieneś zadbać o to, by do dziekanatu dostarczyć zestaw niezbędnych dokumentów. Zrób to terminowo, by nie zostać skreślonym z listy osób przyjętych na studia. Każdy ośrodek akademicki indywidualnie ustala, co konkretnie musi się znaleźć wśród dokumentów, lecz ich trzon pozostaje taki sam. Zapoznaj się z wymogami uczelni (informacje znajdziesz na stronach internetowych), a kompletując dokumenty szczególnie pamiętaj o:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;
  • świadectwo dojrzałości uzyskane poza polskim system oświaty + tłumaczenie dokumentu;
  • jedna aktualna fotografia (wymogi takie, jak w przypadku fotografii dowodowej);
  • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
  • różnego rodzaju umowy itd.

  Opłaty rekrutacyjne +

  Opłaty rekrutacyjne stanowią obligatoryjny punkt każdej rekrutacji na studia. Wahają się one w zależności od kierunku od 85 do 150 zł. Pamiętaj, że uczelnie prywatne wymagają także uiszczenia opłaty za tzw. „wpisowe”. Opłata rekrutacyjna może obejmować jeden lub pulę kierunków. Dokonasz jej za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych (PayU). Weź pod uwagę, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go odpowiednio wcześnie, a potwierdzenie wpłaty przedłóż w dziekanacie wybranej uczelni.

  Przedmioty kwalifikacyjne +

  Nikomu nie trzeba przypominać, że studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie mają charakter wybitnie ścisły. Takie też przedmioty powinieneś zdawać podczas egzaminów maturalnych, by mieć pewność, że znajdziesz się na listach osób przyjętych na studia. Połóż nacisk na doskonałe przygotowanie z przedmiotów takich jak: matematyka, informatyka, czy nawet fizyka oraz chemia. Zastanów się, które z nich warto zdawać na poziomie rozszerzonym. Twoim dodatkowym atutem w procesie kwalifikacji będzie bardzo dobra znajomość dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

  Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

  Z przelicznikiem punktów kwalifikacyjnych musi zapoznać się każdy kandydat na studia wyższe. To od niego zależy bowiem, ile punktów ostatecznie zostanie przyznanych w procesie rekrutacji. Każda uczelnia ustala swój indywidualny przelicznik, informacji na jego temat szukaj na stronach internetowych wybranych ośrodków akademickich. Pamiętaj, że uwzględnia on przede wszystkim przedmioty wyróżnione w kwalifikacji na dany kierunek oraz poziom, na jakim były zdawane.

  Olimpiady oraz konkursy +

  Jeżeli uwielbiasz przedmioty ścisłe, nauka jest twoją pasją i od zawsze fascynuje cię świat komputerów, to śmiało możesz pomyśleć o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. To ambitna propozycja dla najlepszych, warto ją jednak wziąć pod uwagę, ponieważ laureaci oraz finaliści olimpiad na stopniu centralnym znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Studia na kierunku informatyka i ekonometria mają profil ścisły, więc musisz pomyśleć o olimpiadach o tej tematyce. Rozważ:

  • Olimpiadę Matematyczną, Fizyczną, Chemiczną;
  • Olimpiadę Informatyczną;
  • Olimpiadę Wiedzy Technicznej;
  • czy nawet Olimpiadę Astronomiczną.

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka i ekonometria w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek

Od kilkunastu lat studia na kierunku informatyka stanowią jedną z najpopularniejszych ścieżek kształcenia wyższego. Współczesność została zdominowana przez cyfryzację, więc wciąż potrzebni są specjaliści, którzy będą czuwać nad sprawnym i bezpiecznym przepływem informacji oraz danych w sieci. Uczelnie przygotowują jednak dla swoich kandydatów jeszcze bardziej rozbudowane propozycje dydaktyczne. Dlatego też na rynku akademickim pojawiły się bardziej interdyscyplinarne studia na kierunku informatyka i ekonometria.

Jak sama nazwa kierunku wskazuje łączy on w sobie dwie potężne dziedziny – matematykę oraz ekonometrię. Pierwsza z nich jest nam znana jako nauka o przepływie informacji. A czym zajmuje się ekonometria? Ekonometrię możemy zdefiniować jako nauka, która ściśle przylega do ekonomii, zajmuje się bowiem analizą różnego rodzaju danych ekonomicznych. Studia na kierunku informatyka i ekonometria zadedykowane są zatem dla osób, które mają wszechstronne zainteresowania ścisłe i w przyszłości chciałby pracować przede wszystkim w sektorze finansowym.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku informatyka i ekonometria możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie w Warszawie dostrzegają, że dziś młodym ludziom bardzo zależy na wszechstronnym wykształceniu, które pozwoli na bardzo aktywny rozwój kariery zawodowej. Dlatego też ośrodki akademickie w stolicy przygotowały bardzo interesującą ofertę kształcenia na studiach na kierunku informatyka i ekonometria. Swoją przygodę z tym kierunkiem możesz rozpocząć zarówno na Uniwersytecie Warszawskim, jak i w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. To dwie uczelnie o długiej tradycji akademickiej, które kształcą wyłącznie najlepszych specjalistów. Przenalizuj przygotowane przez nich oferty tak, by wybrać najlepszą.

Jak wygląda program nauczania na studiach na kierunku informatyka i ekonometria? Jest na pewno rozbudowany i przebiega dwutorowo. Z jednej strony studenci poznawać będą te zagadnienia, które ściśle związane są z informatyką i przepływem informacji. Z drugiej strony podstawowy filar nauczania tworzyć będą przedmioty ściśle ekonomiczne. W przypadku kształcenia na tym kierunku liczyć się będzie przede wszystkim umiejętność wykorzystania narzędzi informatycznych podczas wykonywania analiz finansowych.

 

4. Praca po studiach

Współcześnie sektor bankowy jest w Polsce bardzo potężny. Podobnie zresztą jak inne jego gałęzie związane z zarządzaniem finansami. Eksperci z tej dziedziny nieustannie są potrzebni, tak by bezpiecznie czuwać nie tylko nad przepływem pieniądza, lecz także nad informacjami, które przekazywane są na temat finansów. Obecnie to niezwykle ważne, by zachować tę równowagę. Uczelnie w Warszawie kształcą najlepszych specjalistów do spraw informatyki i ekonometrii, którzy nie muszą martwić się o swoje przyszłe zatrudnienie.

 

Na absolwentów tego kierunku czeka praca w szeroko rozumianym sektorze zarządzania finansami. Miejsca zatrudnienie czekają w bankach, biurach doradczych, firmach konsultingowych. Kariera abiturientów informatyki i ekonometrii może przebiegać zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Dziś każde przedsiębiorstwo powinno korzystać z usług profesjonalnych informatyków i specjalistów ekonometrii, więc rodzaj zatrudnienia zależeć będzie od bardzo indywidualnych zainteresowań.

Kierunki studiów w Warszawie takie jak informatyka i ekonometria muszą mieć bardzo przemyślany program kształcenia. Tylko dzięki temu wiedza zdobyta przez studentów będzie miała charakter interdyscyplinarny przy jednoczesnym eksperckim ujęciu. Nauczanie na tym kierunku przebiega dwutorowo. Z jednej strony studenci poznają zagadnienia związane ścisłe z informatyką. Wśród przedmiotów znajdą się przykładowo:

 • teoretyczne podstawy informatyki;
 • matematyka dyskretna;
 • fizyka;
 • logika;
 • algebra;
 • metody obliczeniowe.

 

Bardzo ważną część kształcenia stanowią także te przedmioty, które związane są z ekonometrią. Studenci tego kierunku będą musieli bowiem zgłębić bardzo szczegółowo podstawy ekonomii i zarządzania, bo te zagadnienia pojawiać się będą często w ich przyszłej pracy zawodowej. Siatka programowa obfituje zatem w przedmioty takie jak:

 • analiza finansowa w przedsiębiorstwie;
 • dynamika systemów ekonomicznych;
 • komputerowe pakiety statystyczne;
 • matematyka finansowa i ubezpieczeniowa itd.

 

Jak widzisz – większość przedmiotów swoje założenia czerpać będzie z królowej nauk, czyli matematyki. To ona może spędzać sen z powiek wielu studentów. W chwilach trudniejszych warto pomyśleć, że studia na kierunku informatyka i ekonometria to przede wszystkim inwestycja w swoją zawodową przyszłość. A mądre i odpowiedzialne decyzje zawsze są opłacalne.

Ile trwają studia na kierunku informatyka i ekonometria w Warszawie?

Ile trwają studia na kierunku informatyka i ekonometria w Warszawie?

Studia na kierunku Informatyka i ekonometria w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Wszystko zależy od tego, jaką uczelnię chcesz wybrać. Jedno jest pewne – studia w Krakowie na kierunku informatyka mają charakter dwustopniowy. Różnica polega na długości trwania poszczególnych stopni i tytułów, jakie otrzymają ich absolwenci. W przypadku kształcenia na uniwersytecie studenci zaczynają od studiów pierwszego stopnia, które trwają 3 lata. Ich zakończenie wiąże się z otrzymaniem tytułu licencjata.

Absolwenci tego stopnia mogą zdecydować się na dalsze kształcenie na dwuletnich studiach magisterskich. To czas uzupełniania swojej wiedzy i poszerzania jej. Studia drugiego stopnia mają charakter komplementarny wobec pierwszego stopnia i ich ukończenie pozwala na otrzymanie pełni wykształcenia. Obrona prestiżowej pracy magisterskiej otwiera bowiem wszystkie drzwi zawodowego rozwoju.

Informatyka i ekonometria w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
Jaka praca po studiach na kierunku informatyka i ekonometria w Warszawie?

Jaka praca po studiach na kierunku informatyka i ekonometria w Warszawie?

Każda osoba, która kończy studia, zastanawia się, jak będzie wyglądać jej przyszła kariera zawodowa. Absolwenci informatyki i ekonometrii nie powinni mieć żadnych lęków i obaw związanych z zatrudnieniem w przyszłości. Dzieje się tak dlatego, że abiturienci tego kierunku to wciąż jedna z najlepiej opłacanych grup zawodowych. Każda z osób, kończących studia, może ubiegać się o stabilną pracę w szeroko rozumianej branży IT. Na ekspertów czeka praca na stanowiskach związanych ściśle z informatycznym wykształceniem. Ukończenie studiów na kierunku informatyka i ekonometria gwarantuje pracę w różnego rodzaju przedsiębiorstwach informatycznych.

Warto wykorzystać potencjał swojego wykształcenia i połączyć umiejętności informatyczne z pracą w środowisku finansowym. Czeka na ciebie praca w:

 • bankach;
 • biurach doradztwa finansowego i podatkowego;
 • biurach analiz finansowych;
 • instytucjach nadzoru finansowego i podatkowego;
 • urzędach itd.

 

Możesz też pracować dla prywatnych przedsiębiorstw o różnym profilu działalności. Międzynarodowy profil wykształcenia sprawi, że twoja kariera rozwijać się będzie mogła także poza granicami terytorialnymi Polski.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Informatyka i ekonometria?

Będąc absolwentem kierunku studiów Informatyka i ekonometria będziesz świetnie przygotowany do podjęcia zatrudnienia w wielu firmach. Absolwenci najczęściej decydują się na pracę m.in. w bankach, urzędach, instytucjach nadzoru finansowego i podatkowego, biurach analiz finansowych, a także w biurach podatkowych i doradztwa finansowego. Niektórzy z absolwentów decydują się również na otworzenie własnej działalności gospodarczej, dzięki czemu mogą pracować na własny rachunek. Pracują oni najczęściej na takich stanowiskach jak m.in. programista oraz informatyk. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Programista

Absolwenci Informatyki i ekonometrii mogą podjąć zatrudnienie m.in. jako programiści. Programiści pracując np. w biurach analiz finansowych, odpowiadają m.in. za pracę nad oprogramowaniem, a także za analizę ewentualnych błędów, które mogą się pojawiać. Programiści mogą również tworzyć aplikacje, które będą wykorzystywane np. w instytucjach finansowych. Mediana zarobków programisty wynosi około 7780 zł brutto miesięcznie.

 

Informatyk

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka i ekonometria jako absolwent możesz pracować na stanowisku informatyka np. w bankach lub instytucjach nadzoru finansowego. Informatyk w takim miejscu zajmuje się m.in. czuwaniem nad prawidłowym działaniem sieci, a także systemów oraz wszystkich urządzeń w przedsiębiorstwie. Może on się również zajmować np. tworzeniem baz danych. Mediana zarobków informatyka wynosi 4900 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (październik 2021)

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Gdzie studiować na kierunku informatyka i ekonometria w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Kierunek informatyka i ekonometria - uczelnie w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek informatyka i ekonometria:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Ekonomicznych UW) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek informatyka i ekonometria w Warszawie?

Studia w Warszawie na kierunku informatyka i ekonometria mają przede wszystkim profil ścisły, więc są wyjątkowo wymagające. Osoby, które je wybierają, powinny wykazywać dużą systematyczność oraz determinację w procesie nabywania wiedzy. Warto odpowiednio wcześnie zdać sobie sprawę, że jeśli przykładowo nigdy nie byłeś dobry z przedmiotów ścisłych, to nie odnajdziesz się na studiach takich jak informatyka i ekonometria. By uniknąć rozczarowań w przyszłości, zastanów się, czy posiadasz tego typu cechy:

 • analityczny umysł;
 • łatwość wykonywania obliczeń;
 • dokładność;
 • skrupulatność;
 • zdolność do logicznego myślenia.

 

Jeśli widzisz się w tym krótkim portrecie charakterologicznym, a do tego matematyka jest twoim ulubionym przedmiotem, to studia na kierunku informatyka i ekonometria czekają właśnie na ciebie. Zanim przekroczysz jednak drzwi warszawskiej uczelni, będziesz musiał wziąć udział w rozbudowanym procesie rekrutacji. Przygotuj się do niego odpowiednio dobrze!

by być spokojnym o swoje miejsce, musisz mieć doskonałe wyniki z przedmiotów takich jak:

 • matematyka;
 • informatyka;
 • fizyka i astronomia.

 

Oczywiście im więcej z tych przedmiotów zdasz na poziomie rozszerzonym, tym lepiej. Jeżeli lubisz poszerzać swoją wiedzę i nie boisz się intelektualnych wyzwań, to pomyśl o wzięciu udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Jeżeli będziesz jej laureatem lub finalistą, to będziesz mieć zapewnione miejsce na listach osób przyjętych. W przypadku studiów informatycznych rozważ:

 • Olimpiadę Matematyczną lub Informatyczną;
 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej;
 • Olimpiadę Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

 

Pamiętaj, aby terminowo dokonać opłaty rekrutacyjnej za wybrany kierunek, a kiedy już zakwalifikujesz się na studia, nie zapominaj o dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów takich jak zdjęcia do legitymacji, skany dowodu i świadectwo maturalne.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

INFORMATYKA I EKONOMETRIA - ważne informacje

informatyka i ekonometria studia

studia ekonomiczne w Warszawie

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka i ekonometria w Warszawie?

Studia na kierunku informatyka i ekonometria powinny wybierane być przez prawdziwych pasjonatów przedmiotów ścisłych.

Ania, studentka trzeciego roku, mówi:

Na moim roku studiów znaleźli się sami pasjonaci matematyki. Oczywiście mieliśmy i wciąż miewamy trudniejsze momenty, ale wtedy zawsze spotykamy się w grupach i próbujemy rozwiązywać nasze problemy. Zresztą studia w Warszawie to nie tylko prestiż wykształcenia, lecz także poczucie, że z każdą wątpliwością mogę zgłosić się do swoich wykładowców, którzy nigdy nie odmawiają udzielania pomocy, czy dodatkowych wyjaśnień. To dla mnie bardzo ważne!

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka i ekonometria Warszawa studia i stopnia

Informatyka i ekonometria Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka i ekonometria Warszawa studia stacjonarne

Informatyka i ekonometria Warszawa studia niestacjonarne

Kierunki informatyczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie


# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia