Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim - Warszawa

Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim - Warszawa

Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim w Warszawie możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Więcej filtrów
   Czas trwania

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    16.01.2024

    Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

    Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim - Warszawa
    Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim w Warszawie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów stacjonarne
    Poziom studiów studia I stopnia
    Czas trwania

    Opis kierunku

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z języka angielskiego i chińskiego, a także wiedzy o kulturze, literaturze i historii krajów anglojęzycznych oraz realiach społeczno-kulturowych Chin. Podczas kształcenia studenci rozwijają swoje umiejętności tłumaczenia i interpretacji z obydwóch języków. Dodatkowo, rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, które kształtują ich zdolność do skutecznych negocjacji i międzynarodowej współpracy.

     

    Praca po studiach

    Studia w Warszawie na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają absolwentom możliwość znalezienia pracy jako tłumacze, a także w instytucjach edukacyjnych, nauczając obydwóch języków przyszłe pokolenia. Odnajdą się również w międzynarodowym środowisku biznesowym, gdzie mogą zajmować stanowiska związane z marketingiem, komunikacją lub zarządzaniem. Zatrudnienie znajdują również w organizacjach państwowych i pozarządowych, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych.

    JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

    Rekrutacja na studia w Warszawie na kierunek Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. Rekrutacja na studia na ten kierunek wymaga jednak od kandydatów znajomości języka angielskiego na odpowiednim poziomie, który można udokumentować maturą z odpowiednim wynikiem, certyfikatem lub poprzez egzamin kwalifikacyjny.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM?

    Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Warszawie. Jest adresowany przede wszystkim do osób, które chcą zwiększyć swoje kompetencje z języka angielskiego i nauczyć się języka chińskiego. Program studiów zakłada, że studenci tego kierunku zdobędą również wiedzę z zakresu kultury, literatury oraz historii krajów anglojęzycznych, a także realiów społeczno-kulturowych Chin i krajów Azji Wschodniej.

    Kierunki studiów w Warszawie takie jak Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają studentom możliwość wyboru specjalności, dzięki czemu mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi. Przykładowe specjalności na tym kierunku to: english in business and media, teaching english as a foreign language czy translation studies.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim możemy podzielić na:

    1. Typ

    • Studia I stopnia (licencjackie)

    2. Tryb:

    • studia stacjonarne

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    Kierunki studiów takie jak Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z dwóch języków, a także zapoznania się m.in. z historią, literaturą, mediami i kulturą krajów anglosaskich.

    W zależności od tego, jaką specjalność wybiorą, studenci mogą zdobywać umiejętności i wiedzę potrzebne do wykonywania wybranego przez nich zawodu. Przykładowo, na specjalności biznesowej studenci mają możliwość poznać podstawowe zagadnienia z z dziedziny ekonomii, marketingu i PR czy zarządzania a także specjalistyczne słownictwo z zakresu Business English. Z kolei studenci specjalności tłumaczeniowej mogą zapoznać się z zasadami wykonywania przekładów ogólnych i specjalistycznych oraz poznać techniki i metody stosowane w tłumaczeniu pisemnym i ustnym.

    Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Warszawie na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim to: reading and writing skills, history of the USA czy british civilization.

    Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM?

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim trwają 3 lata (studia I stopnia).

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM

    Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w międzynarodowym środowisku biznesowym, a także w organizacjach państwowych i pozarządowych czy instytucjach edukacyjnych. Mogą także pracować w mediach, agencjach reklamowych, działach marketingowych i public relations przedsiębiorstw różnych branż czy w agencjach konsultingowych.

    Absolwenci kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim mogą znaleźć zatrudnienie również jako tłumacze, zarówno języka angielskiego, jak i chińskiego, a także w instytucjach badawczych, firmach doradczych czy w branży turystycznej.

    Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim:

    • organizacje państwowe i pozarządowe,
    • instytucje edukacyjne,
    • media,
    • agencje reklamowe,
    • działy marketingu i PR,
    • agencje konsultingowe,
    • tłumacz, tłumacz przysięgły,
    • instytucje badawcze,
    • firmy doradcze,
    • branża turystyczna.

    Poziom i tryb studiów


    Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim Warszawa studia stacjonarne

    Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

    Pokaż wszystkie

    Pozostałe uczelnie w Warszawie na których jest kierunek FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM

    komentarze (0)

    Teraz najważniejsze

    kalkulator maturalny

    matura 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2024

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia