Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim - Warszawa

Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim - Warszawa

Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim - Warszawa
Dodaj do ulubionych

01.12.2022

Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania

Opis kierunku

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z języka angielskiego i chińskiego, a także wiedzy o kulturze, literaturze i historii krajów anglojęzycznych oraz realiach społeczno-kulturowych Chin.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako tłumacze, a także w instytucjach edukacyjnych, międzynarodowym środowisku biznesowym, organizacjach państwowych i pozarządowych czy agencjach reklamowych.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim - Warszawa

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia w Warszawie na kierunek Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. Rekrutacja na studia na ten kierunek wymaga jednak od kandydatów znajomości języka angielskiego na odpowiednim poziomie, który można udokumentować maturą z odpowiednim wynikiem, certyfikatem lub poprzez egzamin kwalifikacyjny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM?

Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Warszawie. Jest adresowany przede wszystkim do osób, które chcą zwiększyć swoje kompetencje z języka angielskiego i nauczyć się języka chińskiego. Program studiów zakłada, że studenci tego kierunku zdobędą również wiedzę z zakresu kultury, literatury oraz historii krajów anglojęzycznych, a także realiów społeczno-kulturowych Chin i krajów Azji Wschodniej.

Kierunki studiów w Warszawie takie jak Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają studentom możliwość wyboru specjalności, dzięki czemu mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi. Przykładowe specjalności na tym kierunku to: english in business and media, teaching english as a foreign language czy translation studies.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają studentom możliwość zdobycia kompetencji językowych z dwóch języków, a także zapoznania się m.in. z historią, literaturą, mediami i kulturą krajów anglosaskich.

W zależności od tego, jaką specjalność wybiorą, studenci mogą zdobywać umiejętności i wiedzę potrzebne do wykonywania wybranego przez nich zawodu. Przykładowo, na specjalności biznesowej studenci mają możliwość poznać podstawowe zagadnienia z z dziedziny ekonomii, marketingu i PR czy zarządzania a także specjalistyczne słownictwo z zakresu Business English. Z kolei studenci specjalności tłumaczeniowej mogą zapoznać się z zasadami wykonywania przekładów ogólnych i specjalistycznych oraz poznać techniki i metody stosowane w tłumaczeniu pisemnym i ustnym.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Warszawie na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim to: reading and writing skills, history of the USA czy british civilization.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM?

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM

Studia na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w międzynarodowym środowisku biznesowym, a także w organizacjach państwowych i pozarządowych czy instytucjach edukacyjnych. Mogą także pracować w mediach, agencjach reklamowych, działach marketingowych i public relations przedsiębiorstw różnych branż czy w agencjach konsultingowych.

Absolwenci kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim mogą znaleźć zatrudnienie również jako tłumacze, zarówno języka angielskiego, jak i chińskiego, a także w instytucjach badawczych, firmach doradczych czy w branży turystycznej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim:

 • organizacje państwowe i pozarządowe,
 • instytucje edukacyjne,
 • media,
 • agencje reklamowe,
 • działy marketingu i PR,
 • agencje konsultingowe,
 • tłumacz, tłumacz przysięgły,
 • instytucje badawcze,
 • firmy doradcze,
 • branża turystyczna.

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia angielska z rozszerzonym językiem chińskim Warszawa studia stacjonarne

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM CHIŃSKIM

Komentarze (0)