Sport i rekreacja w Gdańsku

Sport i rekreacja w Gdańsku

studia gdańsk i gdynia sport

Studia w Gdańsku i Gdyni - Sport i rekreacja

Studia na gdańskich uczelniach to nie tylko nauka i egzaminy – warto czasem oderwać się od książek, skryptów i notatek, żeby spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. W Gdańsku funkcjonuje sześć strzeżonych kąpielisk morskich. Daje to wiele możliwości: od kąpieli i spacerów brzegiem Bałtyku po windsurfing i kitesurfing (adresy szkółek i wypożyczalni sprzętu znajdziesz bez problemu w Internecie). W wakacje na plażach organizowane są warsztaty taneczne i turnieje w siatkówkę, piłkę nożną czy rugby. Co roku w Gdańsku obywają się imprezy cykliczne takie jak Triathlon Gdański, Bieg Westerplatte czy Wielki Przejazd Rowerowy. Warto śledzić facebookowy profil Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie na bieżąco zamieszane są informacje o aktualnych imprezach. 
Na obszarze miasta znajduje się ponad dwadzieścia ogólnie dostępnych parków – może partyjka w pétanque lub wieczorny jogging albo nordic walking? Na terenie Gdańska działają również baseny (zarówno kryte jak i otwarte), lodowiska i siłownie na świeżym powietrzu, a skaterzy do dyspozycji mają trzy skateparki. Fani dwóch kółek również powinni być zadowoleni – sieć tras rowerowych w Gdańsku należy do najbardziej rozbudowanych w kraju i łącznie liczy 545 km. Ciekawą opcją są również spływ kajakowe, organizowane przez Stowarzyszenie Kajakowe „Wodniak”. Osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z żeglarstwem, mogą skorzystać z oferty Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku 
Ci, którzy nad uprawnienie sportu przedkładają jego oglądanie, też nie będą rozczarowani. W PGE Arenie swoje mecze rozgrywa Lechia Gdańsk, a na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego dopingować można żużlowców z GKŻ Wybrzeże.

Komentarze (0)