Biblioteki w Gdańsku

Studia to nie tylko ćwiczenia i wykłady – to także samodzielna praca i poszukiwanie informacji. Nie obędzie się więc bez wizyt w bibliotekach. Zobacz, co oferują gdańskie uczelnie.  
Biblioteka Główna Politechniki Gdańskiej to największa i najnowocześniejsza biblioteka naukowa w Polsce Północnej. W swoich zbiorach posiada około miliona pozycji – skrypty i podręczniki akademickie, książki naukowe (zarówno polskie jak i zagraniczne), czasopisma naukowe. Katalog i wypożyczalnia Biblioteki Głównej Politechniki Gdańskiej są w pełni skomputeryzowane, książki zamawiać można za pośrednictwem Internetu. W ramach biblioteki działa dziewięć filii z salami multimedialnymi, czytelniami i przestrzenią do nauki (tzw. open space).
Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego – w 2006 r. oddany został nowy budynek Biblioteki Głównej w Gdańsku-Oliwie. Posiada on ponad pięćset miejsc dla czytelników, w tym sto siedemdzięsiąt stanowisk komputerowych. Księgozbiór Biblioteki liczy około 1,5 mln pozycji, w tym: ponad milion książek, ponad 300 tysięcy czasopism i ponad 71 000 zbiorów specjalnych. Studenci korzystać mogą ze skomputeryzowanego katalogu.
Biblioteka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – oferuje wydawnictwa z zakresu medycyny, farmacji, stomatologii, pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu oraz nauk pokrewnych  chemii, biologii, fizyki, psychologii. Na księgozbiór Biblioteki składają się zasoby Biblioteki Głównej, Biblioteki Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej oraz bibliotek klinik i zakładów. W swoich zbiorach bilioteka posiada ponad 250 000 książek naukowych, ponad 100 000 czasopism i około 30 000 książek beletrystycznych
 
 
 

Komentarze (0)