Sport i rekreacja w Lublinie

Sport i rekreacja w Lublinie

uczelnie lublin - sport

Sport i rekreacja w Lublinie

W zdrowym ciele – zdrowych duch, warto więc znaleźć odpowiednią dla siebie formę aktywnego spędzania wolnego czasu. 
W okresie letnim bez wątpienia największą atrakcją jest, mieszczący się w granicach miasta, Zalew Zemborzycki. Plaże i kąpieliska to możliwości dla tych mniej wymagających. Osoby, które nie lubią biernego wylegiwania się w słońcu, mogą skorzystać z wyciągu do nart wodnych czy wykupić „przejażdżkę na bananie”. Nad Zalewem działają wypożyczalnie kajaków, rowerów wodnych, skuterów i motorówek. W pobliżu ulokowany jest park linowy, a wokół akwenu biegnie 13 kilometrowa ścieżka rowerowa.
Fani dwóch kółek mają powody do zadowolenia - łączna długość ścieżek rowerowych w Lublinie wynosi ponad 120 km. Przy uczelniach, urzędach i galeriach handlowych zainstalowane są stojaki, umożliwiające bezpieczne pozostawienie rowerów. Osoby, które nie posiadają swoich pojazdów, mogą skorzystać z Lubelskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji jest 400 bicyklów, a na terenie miasta znajduje się 40 punktów, w których można je wypożyczać i zwracać. Jednorazowa opłata inicjalna wynosi 10 zł, wypożyczenie roweru na czas krótszy niż 20 minut jest darmowe, za 60 minuty zapłacisz tylko 1 zł, druga godzina to koszt 3 zł, a trzecia i każda następna - 4 zł. 
Lubelskie parki to dobre miejsce do uprawiania joggingu czy nordick walkingu. Na studentów lubelskich uczelni czekają również siłownie na świeżym powietrzu i Orliki. Niezapomniane wrażenia zagwarantuje wszystkim śmiałkom lat balonem nad miastem. Osoby lubiące wyzwania mogą wziąć udział w spływie kajakowym rzeką Bystrzycą. 
W okresie zimowym skorzystać można z krytych basenów oraz lodowiska „Icemania”. Na fanów śnieżnego szaleństwa czeka stok narciarski „Globus”. Ośrodek oferuje wyciąg orczykowy, oświetlone i sztuczne naśnieżane trasy, wypożyczalnię sprzętu i snowpark. 
Jak widać – i latem, i zimą w Lublinie można spędzać czas w aktywny sposób. 
 

Komentarze (0)