Co się dzieje w Lublinie? Wydarzenia kulturalne.

Co się dzieje w Lublinie? Wydarzenia kulturalne.

studia w lublinie wydarzenia na uczelniach

Studia w Lublinie. Wydarzenia kulturalne. 

Jesteś studentem jednej z lubelskich uczelni i zastanawiasz się, co można robić w mieście? Oto lista najciekawszych wydarzeń kulturalnych.

Jarmark Jagielloński w Lublinie – jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Lublina, odbywająca się co roku w sierpniu. Setki straganów, wystawcy z całej Europy, warsztaty i pokazy rzemiosła, koncerty, Turniej Rycerski, parady, spektakle teatralne i pokazy filmowe. Dzieje się naprawdę dużo!
Więcej informacji: http://jarmarkjagiellonski.pl/
Falkon – ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki, odbywający się co roku w połowie listopada. Jedno z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju, organizowane od 2000 roku przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.  Spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, wykłady, panele dyskusyjne, projekcvje filmów, gry planszowe i karciane. Nie tylko dla nerdów
Więcej informacji: http://falkon.co/
Noc Kultury impreza kulturalna, organizowana raz do roku w czerwcu. W czasie Nocy można bezpłatnie odwiedzić każdą instytucję kulturalną w mieście. Podczas Nocy odbywają się spektakle teatralne, pokazy, wystawy, projekcje filmów, happeningi, koncerty.
Więcej informacji: http://nockultury.pl/
Europejski Festiwal Smaku – największe kulinarne święto Lubelszczyzny, będące połączeniem wydarzeń kulturalnych z tradycją lubelskiej kuchni. Kulinarnym degustacjom, pokazim i warsztatom towarzyszy bogaty program kulturalny - koncerty muzyki bałkańskiej i ukraińskiej, wystawy i wernisaże.
Festiwal Miasto Poezji – jesto to cykl wydarzeń kulturalnych, związanych z literaturą oraz jej obecnością w Lublinie. Festiwalowi towarzyszą wystawy, spotkania autorskie, koncerty, spektakle, projekcje filmów. Organizatorzy "Miasta Poezji" ustanowili nagrodę "Kamień", która przyznawana jest za wybitny dorobek poetcyki. Wydarzenia odbywają się na przestrzeni całego roku. 
Więcej informacji: http://teatrnn.pl/miastopoezji/
Meeting of Styles – celem imprezy jest ukazanie graffiti jako dynamicznie rozwijającego się kierunku sztuki. Co roku, w sierpniu, do miasta zjeżdżają się najlepsi writerzy z całego świata. Efekty ich pracy można podziwiać na lubelskich murach. 
 
 

 

Komentarze (0)