Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

studia w kielcach sport.jpg

Studia w Kielcach. Sport i rekreacja

Studenci kieleckich uczelni nie powinni narzekać na nudę. Kielce to miasto ulokowane w Górach Świętokrzyskich – takie położenie bardzo sprzyja uprawianiu sportów zimowych. W samym mieście znajdują się dwa ośrodki narciarski. Pierwszy z nich ulokowany jest na Telegrafie. Na stoku działa nowy wyciąg krzesełkowy. Trasa zjazdowa jest oświetlona i sztucznie naśnieżna, ma około 500 m długości i ponad 90 m różnicy poziomów. Stok jest wymagający i przeznaczony dla bardziej zaawansowanych narciarzy. W sezonie zimowym na Telegrafie odbywają się liczne zawody.
Ośrodek narciarski na Stadionie to dobre miejsce na rozpoczęcie przygody z białym szaleństwem. Znajduje się tam „ośla łączka”, przy stoku działa również szkółka narciarska. Na osoby, które już opanowały sztukę szusowania, czekają dwa wyciągi i sztucznie naśnieżany stok o długości 500 metrów. Przy Stadionie działa również lodowisko. Osoby nie posiadajace własych łyżew czy nart mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu. Kolejne ośrodki narciarskie ulokowane są w okolicach Kielc. Na nartach czy snowboardzie poszaleć można w Niestachowie, w Krajnie czy w Tumlinie.
W sezonie letnim Telegraf  jest doskonałym miejscem do uprawia kolarstwa górskiego. Co roku odbywają się tam zawody MTB. Osoby, lubiące spokojniejszą jazdę, mają do dyspozycji ponad 30 km ścieżek rowerowych, wybudowanych na terenie Kielc. W czasie upałów schłodzić się można na basenie przy ulicy Szczecińskiej (od nazwiska poprzedniego patrona ulicy zwany „basenem na Picka”). Goście mogą zagrać tam w plażową siatkówkę czy piłkę nożną. W okolicach Kielc znajdują się też liczne kąpieliska: Suków, Cedzyna, Sielpia, Borków. Na kieleckich osiedlach ulokowane są Orliki i siłownie na świeżym powietrzu. Na wielbicili szaleństwa na rolkach, deskorolkach i rowerach czeka skateplaza.
Ci, którzy pragną sportowych emocji, mogą wybrać się do Hali Legionów. Mecze rozgrywa tam Vive Kielce - jedyna polska drużyna z sukcesami występująca w Lidze Mistrzów. Miłośnicy andrenaliny i prędkości odwiedzić powinnio tor rajdowy na Miedzianej Górze, gdzie organiozwane są wyścigi samochodowe. 
 
 
 

w Kielcach - zasady rekrutacji

Komentarze (0)