Co warto zobaczyć w Opolu?

Co warto zobaczyć w Opolu?

Co warto zobaczyć w Opolu?

Oto lista ciekawych miejsc, które studenci opolskich uczelni mogą odwiedzić w wolnym czasie.

Wyspa Bolko – położona na Odrze wyspa to ulubione miejsce wypoczynku Opolan. Obecnie na wyspie Bolko znajduje się Ogród Zoologiczny, ścieżki pieszo-rowerowych, kilka stawów. Znajduje się tam również „Polana” – popularne miejsce spotkań młodzieży. 
Ogród Zoologiczny w Opolu – znajduje się na Wyspie Bolko, obecnie przebywaw nim 1424 zwierząt, reprezentujących 293 gatunków. Zobaczyć tam można m.in.  lemury, leniwce, gibbony i foki.
Opolska Wenecja – taka nazywany jest odcinek Młynówki ciągnący się od Mostu Katedralnego do Mostu Zamkowego. Miejsce to najpiękniej prezentuje się wieczorem, kiedy oświetlone, stojące na brzegu domuy odbijają się w wodach rzeki.
Most Groszowy –  zwany również Zielonym, wybudowany został w 1906 roku. Zakochane pary wieszają na nim kłódki, symbolizujące trwałość ich uczucia. Romantycznie!
Wieża Piastowska – symbol Opola, najbardziej charakterystyczna (obok amfiteatru) budowla w mieście. Zlokalizowana na odrzańskiej wyspie Pasieka, jest pozostałością po nieistniejącym już Zamku Piastowskim. Została wzniesiona na początku XIII w., za rządów księcia Bolka I. Mierzy 35 metrów i stanowi jeden z lepszych punktów widokowych w Opolu. 
Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki – aleja znajdująca się przy opolskim rynki. Swoje "gwiazdy", swoje wmurowane w deptak, odlane z brązu gwiazdy, mają tam m.in. Krzysztof Krawczyk, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Ciechowski, Lady Pank. 
Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu  – najbardziej rozpoznawalny budynek w mieście. Od czerwca 1963 odbywa się tutaj Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Występowali tu m.in. Irena Snator, Ewa Bem, Zdzisława Sośnicka. 
 

Komentarze (0)