Sport i rekreacja w Opolu

Sport i rekreacja w Opolu

Sport i rekreacja w Opolu

Studenci opolski uczelni powinni pamiętać o haśle – w zdrowym ciele zdrowy duch. Gdzie w Opolu można wypoczywać w aktywny sposób?

W okresie letnim warto odwiedzić basen "Błękitna Fala". Do dyspozycji gości są trzy podgrzewane baseny. Na terenie kompleksu znajdują się trzy zjeżdżalnie (50-metrowa i dwie 8-metrowe), sztuczna rzeka, boisko do gry w siatkówkę oraz zaplecze gastronomiczne. Na miłośników ruchu na świeżym czeka siłowania zewnętrzna przy bulwarze im. Karola Musioła. Do ćwiczeń wykorzystać można m.in: drążki, steppery, wyciągi, rowerki. Dostęp do urządzeń jest bezpłatny. Na cyklistów czeka w Opolu ok. 37 km. Wielbiciele bardziej wyczynowej jazdy powinni odwiedzić opolski skatepark.

Zimą wcale nie trzeba rezygnować z aktywności fizycznej. Studenci opolskich uczelni do dyspozycji mają dwie kryte pływalnie –  Wodną Nutę i Akwarium. W "Akwarium" na gości czekają wanna do hydromasażu oraz sauna fińskia. Warto również wybrać się na sztuczne lodowisko TOROPOL. Osoby, nie posiadające własnych łyżew, skorzystać mogą z wypożyczalni sprzętu. 

 

Komentarze (0)