Co się dzieje w Olsztynie?

Co się dzieje w Olsztynie?

Studia w Olsztynie. Co się dzieje w Olsztynie?

Oto lista najciekawszych imprez i wydarzeń, których studenci olsztyńskich uczelni nie mogą przegapić.

Olsztyńskie Lato Artystyczne – cykl imprez, rozpoczynający się w połowie czerwca i trwająca do połowy września każdego roku. OLA przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom muzyki. W ramach wydarzenia odbywają się koncerty, a repertuar jest naprawdę szeroki – od rocka i folku, poprzez jazz i blues, po muzykę poważną. Oprócz tego wziąć można udział w spektaklach tatralnych i kabaretowych czy projekacj filmowych.
Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe – olsztyński festiwal bluesowy organizowany od 1984 roku. Wydarzenie odbywa się w drugi weekend lipca w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Jest to jedna z najważniejszych bluesowych imprez w naszym kraju. W 2003 roku w plebiscycie organizowanym przez pismo "Twój Blues" Olsztyńskie Noce Bluesowe został uznany za najlepsze wydarzenie bluesowe roku.
Olsztyn Green Festival – pierwszy w Polsce festiwal dla osób zainteresowanych muzyką, ekologią, zdrowym stylem życia i aktywnością fizyczną. Impreza odbywa się w połowie sierpnia na plaży nad jeziorem Krzywym i trwa dwa dni.
Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” – coroczna impreza muzyczna odbywająca się w Olsztynie od 1974. W ramach wydarzenia odbywają się konkrsy dla młodych wykonawców, połączone z koncertami zaproszonych, znanych artystów. 
Warmiński Piknik Świąteczny – na początku grudnia olsztyńska Starówka zapełnia się straganami ze świątecznym asortymentem: rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi. W programie Jarmarku znajdują się również koncerty kolęd, występy ulicznych artystów i spektakle teatralne. 
 
 

Komentarze (0)