Co się dzieje w Szczecinie?

Co się dzieje w Szczecinie?

studia i uczelnie Szczecin

Co się dzieje w Szczecinie? 

Tych wydarzeń nie możesz przegapić, studiując w Szczecinie!

Dni Morza w Szczecinie - jedna z największych imprez plenerowych w Polsce. Odbywa się w czerwcu, na Wałach Chrobrego. Główną atrakcją imprezy są żaglowce, które przypływają do Szczecina z całego świata. Można je nie tylko oglądać, ale także zwiedzać. W ramach Dni Morza odbywają się też koncerty szantowe i folkowe, prezentacje artystyczne i wystawy.
Piknik nad Odrą - cykliczna impreza odbywająca się wiosną na Wałach Chrobrego. W ramach Pikniku odbywają się targi turystyczne Market Tour, którym towarzyszą: Festiwal Wyrobów i Kuchni Regionalnych, Targi Żywności i Produktów Ekologicznych Organic, Wiosenny Festyn Rodzinny i Wielkie Gotowanie. To ostatnie wydarzenie, polegające na przyrządzaniu potraw w wielkim garnku (o pojemności 2,5 tysiąca litrów!), co roku cieszy się niezwykłą popularnością. 
Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych PYROMAGIC + Szczecin Music Live – odbywający się na Wałach Chrobrego festiwal fajerwerków, podczas którego swoje produkty pirotechniczne prezentują firmy z całego świata. Imprezie towarzyszą koncerty organizowane w ramach festiwalu muzyki elektronicznej Szczecin Music Live.

Dni Rzeki Odry - coroczna impreza poświęcona przepływającej przez Szczecin Odrze. Odbywa się przy Wałach Chrobrego. Głównymi atrakacjami są: powitanie Flisu Odrzańskiego, eliminacje regat Pucharu Polski w Match Racingu oraz Szczeciński Festiwal Kajakowy. W Ramach Dni Odry odbywają się także warsztaty ekologiczne, zawody sportwe, występy taneczne. Atrakcją imprezy są przycumowane do nabrzeża tratwy flisackie oraz wieczorny pokaz fajerwerków.

Rajd Magnolii - jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez motoryzacyjnych w województwie zachodniopomorskim. Biorą w niej udział kierowcy z całego kraju. Odcinki specjalne odbywają się na ulicach w centrum miasta oraz na zamkniętym lotnisku w Kluczewie. Rajd Magnolii jest jedną z rund Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów. W 2006 r. został uznany za najlepszą tego typu imprezę w Polsce. 

 
 

Komentarze (0)