Co zobaczyć w Rzeszowie?

Co zobaczyć w Rzeszowie?

studia Rzeszów - co zobaczyć

Co zobaczyć w Rzeszowie? 

Lista najciekawszych miejsc, które studenci rzeszowskich uczelni, mogą odwiedzić w wolnym czasie. 

Podziemna Trasa Turystyczna "Rzeszowskie Piwnice" – zespół podziemi o długości 369 m. Tworzą go piwnice i korytarze, sięgające do 10 m w głąb ziemi. W czasach najazdów tatarskich i wojen podziemia były schronieniem dla mieszkańców grodu, w okresie pokoju kupcy składowali w nich swoje towary.
Okrągła kładka – nad skrzyżowaniem ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej znajduje się jedyna w Europie okrągła kładka, wyglądająca i funkcjonująca jak "rondo dla pieszych". 
Rzeszowska Fontanna Multimedialna – zespół fontann, ulokowany u podnóża Zamku i Pałacu letniego Lubomirskich. Zachwyt turystów budzą tańczące w rytm muzyki strumienie wody oraz "wodny ekran", na którym wyświetlane są prezentacje filmowe i laserowe. W sobotnie wieczory, od maja do października, odbywająsię specjalne pokazy, stanowiące połączenie muzyki, wody i światła.
Zamek w Rzeszowie – jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Rzeszowa. Na początku XX wieku obiekt przeszedł gruntowną przebudowę, która właściwie polegała na wzniesieniu budowli od podstaw. W okresie PRL-u w zamku zjadowoało się stalinowskie więzienie, obecnie na zamku mieście się Muzeum Prawa.

Komentarze (0)