Kierunek lekarski studia niestacjonarne Szczecin

Kierunek lekarski studia niestacjonarne Szczecin

Kierunek lekarski studia niestacjonarne Szczecin

Studia niestacjonarne w Szczecinie

na kierunku lekarskim

Odkryj kierunek lekarski w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Kierunek lekarski - studia niestacjonarne Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku lekarskim w Szczecinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 6 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarski studia niestacjonarne Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek kierunek lekarski

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Kierunek lekarski stopień: (Jednolite), czas trwania: 6 lat
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia na kierunku lekarskim w Szczecinie

Wszystkie niestacjonarne kierunki studiów wiążą się z obowiązkiem uiszczania regularnych opłat za czesne, a kierunek lekarski nie stanowi w tym przypadku wyjątku. Dlatego jako przyszły kandydat powinieneś być przygotowany na obowiązek uiszczania systematycznych opłat za czesne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kwoty opłat, możliwości rozłożenia jej na raty, a także aktualnie obowiązujących promocji, zapoznaj się z regulaminem prezentowanym przez interesującą cię uczelnię.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Kierunek lekarski w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Gdzie studiować na kierunku lekarskim (niestacjonarne) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarski (niestacjonarne) w Szczecinie

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

 

Jak wyglądają studia wieczorowe na kierunku lekarskim w Szczecinie

Niestacjonarne oraz wieczorowe kierunki, oferowane przez uczelnie w Szczecinie, wyróżniają się odmiennym przebiegiem do studiów dziennych. Studenci, którzy wybrali kierunek lekarski w trybie wieczorowym, zobowiązują się do uczęszczania w zajęciach i wykładach codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych lub wieczornych.

Jeśli z jakichś powodów wolałbyś uniknąć porannego wstawania na zajęcia lub planujesz podjąć inne aktywności wymagające poświęcenia czasu przed południem, to najprawdopodobniej wieczorowy charakter kształcenia będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni. Pamiętaj, że niezależnie od wybranego trybu, edukacja na kierunku lekarskim będzie się cechowała pełnym profesjonalizmem, dlatego zdobyte wykształcenie uczyni z ciebie prawdziwego specjalistę.

Nie każdy jest w stanie wziąć w swoje ręce odpowiedzialność za ludzkie życie. Nie każdy posiada wrodzony talent, wszechstronne uzdolnienie, ambicje i determinację do zgłębiania dziedziny uznawanej za jedną z najbardziej złożonych i trudnych. I wreszcie – nie każdy potrafi podporządkować większość swojego czasu na zgłębianie kompetencji kierunkowych oraz późniejszą pracę w zawodzie. Dlatego też kierunek lekarski jest uznawany za elitarny i adresowany do najlepszych – niektóre statystyki pokazują, że wyniki maturalne z przedmiotów rozszerzonych, jakie osiągnęły osoby przyjęte na medycynę, oscylują wokół nawet 90%.

Kierunek lekarski w Szczecinie możesz rozpocząć w ramach studiów dziennych oraz wieczorowych, dając sobie tym samym szansę na zorganizowanie czasu akademickiego w najbardziej optymalny sposób.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lekarskim możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarskim w Szczecinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają sześć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Wszystkie studia medyczne, a przede wszystkim kierunek lekarski, bazują na takich przedmiotach, jak biologia, chemia oraz fizyka. Dlatego też większość przedmiotów obecnych w siatce kształcenia korzysta z dorobku naukowego właśnie tych dziedzin. W związku z ogromną odpowiedzialnością wynikającą ze świadczenia usług medycznych dowolnej specjalizacji, każdy student kierunku lekarskiego musi uzyskać wszechstronne wykształcenie kierunkowe bez grama taryfy ulgowej – sam przyznasz, że życie ludzkie jest wartością najwyższą, a jej ratowanie może spoczywać na barkach wyłącznie najlepszych. Siatka studiów kierunku lekarskiego najpewniej będzie zawierała takie przedmioty, jak między innymi:

 • anatomia z embriologią,
 • etyka w medycynie,
 • pierwsza pomoc,
 • histologia z cytofizjologią,
 • genetyka z biologią molekularną,
 • biochemia z elementami chemii.

 

Dzięki doskonałej znajomości ludzkiego organizmu, umiejętności rozpoznawania poszczególnych stanów chorobowych, dobierania substancji leczniczych w zależności od specyfiki choroby, a także udzielania podstawowej opieki psychologicznej i wsparcia emocjonalnego osobom borykającym się ze szczególnie trudnymi dolegliwościami, absolwenci kierunku lekarskiego w Szczecinie są w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, wynikającym ze specyfiki przyszłego zawodu.

 

3. Dla kogo te studia

Jako że studia w Szczecinie na kierunku lekarskim cechują się dość specyficznym charakterem, uwarunkowanym wszechstronną wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi złożonych zagadnień odnoszących się do stanów fizjologicznych i patologicznych ludzkiego organizmu, tylko najwybitniejsi powinni podjąć próbę ich podjęcia. Jakie cechy wyróżniają idealnego kandydata na kierunek lekarski? Przede wszystkim ponadprzeciętny talent do rozumienia zjawisk przyrodniczych i chemicznych, związany ze skutecznym i łatwym przyswajaniem wszystkich treści programowych z zakresu tych nauk.

Ponadto niezwykle cenne okazują się zdolności manualne, pozwalające na przeprowadzanie zabiegów, które wymagają szczególnej precyzji, a także otwartość na nowe rozwiązania oraz zdolność do opracowywania autorskich rozwiązań złożonych problemów medycznych. Pamiętaj, aby upewnić się, czy twoja kandydatura na kierunek lekarski jest uzasadniona, w przeciwnym wypadku możesz doznać rozczarowania.

 

4. Program studiów

W siatce studiów kierunku lekarskiego można znaleźć wiele przedmiotów związanych bezpośrednio z tematyką kształcenia, jak i takich, które pozwalają na zrozumienie tematów pokrewnych, równie istotnych w praktyce lekarskiej. Studenci rozpoczynają swoją lekarską przygodę zazwyczaj od wdrożenia się w szczegółowe aspekty nauk przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem biologii. Zgłębienie podstaw teoretycznych, dotyczących anatomii i fizjologii organizmów żywych, a także cyklu życiowego bakterii pozwoli uzyskać solidne podstawy pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji.

Poznanie etyki lekarskiej umożliwi uniknięcie podstawowych błędów w sztuce, zapewniając tym samym osiągnięcie pełnej świadomości w związku z moralnością lekarzy. Ćwiczenia na manekinach i obserwacja pracy lekarzy wdrożą cię w zaawansowane techniki stosowane w diagnostyce i leczeniu poszczególnych przypadłości, a podstawy psychologii ułatwią komunikację z pacjentami oraz zrozumienie ich stanu emocjonalnego.

Ile trwają studia wieczorowe na kierunku lekarskim w Szczecinie

Studia na kierunku lekarskim w Bydgoszczy trwają 6 lat (studia jednolite).

Wyjątkowość kierunku lekarskiego przejawia się nie tylko w szczegółowej treści nauczania oraz względnie wysokich wymaganiach rekrutacyjnych, w porównaniu do innych kierunków medycznych, ale również w czasie trwania edukacji. Jest on bowiem dłuższy niż w przypadku innych studiów – studia składają się najczęściej z dwunastu semestrów, a więc trwają sześć lat. Jeśli uda ci się przebrnąć przez całokształt edukacji, zyskasz tytuł lekarza oraz otrzymasz możliwość zgłoszenia aplikacji na trwający kilka lat staż. Dopiero wówczas staniesz przed szansą wyboru konkretnej specjalizacji oraz ścieżki swojego zawodowego rozwoju.

Jaka praca po studiach wieczorowych na kierunku lekarskim w Szczecinie

Odpowiedzią na pytanie o przyszłość zawodową lekarzy są wszystkie placówki, w których świadczone przez nich usługi są podstawą prawidłowego działania danego miejsca. Zatem absolwenci kierunku lekarskiego w Szczecinie znajdują zatrudnienie w szpitalach, na oddziałach ratunkowych, prywatnych oraz publicznych przychodniach, zakładach medycyny sądowej, prosektoriach, laboratoriach medycznych, branży farmaceutycznej, gabinetach lekarskich, uczelniach wyższych na stanowiskach wykładowców, a dzięki posiadanej rozległej wiedzy medycznej będziesz mógł pełnić cenną funkcję merytoryczną w mass-mediach, telewizji, radiu, wydawnictwach prasowych oraz innej działalności dziennikarskiej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarski w Szczecinie

W procesie rekrutacji na kierunek lekarski w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Ogromna popularność studiów na kierunku lekarskim oraz ich elitarność sprawiają, że odgórnie narzucane wymagania, obowiązujące podczas procesu rekrutacyjnego, wymagają od przyszłych kandydatów szczególnego przygotowania. Co prawda kwalifikacja na tryb niestacjonarny może być nieco łatwiejsza, niż w przypadku studiów dziennych, jednak nie zmienia to faktu, że jako potencjalny aplikant powinieneś postarać się o uzyskanie jak najwyższych wyników z rozszerzonego egzaminu maturalnego z matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz języka angielskiego. Pamiętaj, że procedur mogą się zmieniać, dlatego śledź na bieżąco ustalenia zawarte na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek lekarski w Szczecinie

Przed rekrutacją na kierunek lekarski powinieneś przede wszystkim upewnić się, czy są to studia skrojone na miarę twoich potrzeb. Codzienny widok krwi i innych płynów ustrojowych, praktyki i praca w prosektorium, asysta podczas przeprowadzania operacji chirurgicznych, a także udzielanie fachowej pomocy ofiarom poważnych wypadków komunikacyjnych wymaga ponadprzeciętnej odporności psychicznej, wytrzymałości, a do podejmowania sprawnych decyzji odnośnie wdrażanych czynności ratujących życie wymaga zdolności do logicznego, trzeźwego myślenia nawet w najbardziej trudnych i niesprzyjających warunkach. Jeżeli posiadasz wszystkie predyspozycje psychologiczne, bez których prawdziwy lekarz nie mógłby pełnić swojej roli, a ponadto jesteś wyjątkowo uzdolnionym pasjonatem nauk przyrodniczych, to najprawdopodobniej słusznie rozważasz podjęcie tego kierunku – z pewnością okaże się on strzałem w dziesiątkę!

 

Zapisy na studia

Elektroniczna rejestracja kandydatów jest procesem pozwalającym na zgłoszenie swojej kandydatury na wybrany kierunek studiów. Chcąc podjąć medycynę, musisz odwiedzić stronę internetową interesującej cię uczelni, a następnie uzupełnić zamieszczony tam formularz o wszystkie niezbędne dane w sposób rzetelny – pamiętaj, że popełnienie nawet najmniejszego, przypadkowego błędu będzie najprawdopodobniej skutkowało wykluczeniem twojej aplikacji na kierunek lekarski.

Kiedy znajdziesz się w gronie szczęśliwców, którzy otrzymali pozytywną odpowiedź dotyczącą kwalifikacji na studia, prawdopodobnie pozostanie ci już tylko terminowe dostarczenie pliku potrzebnych dokumentów. Wśród nich znajdą się:

 • dowód osobisty,
 • fotografia do legitymacji,
 • formularz pobrany ze strony internetowej uczelni,
 • świadectwo maturalne oraz jego kserokopia.

Jakie opinie mają studia wieczorowe na kierunku lekarskim w Szczecinie

Renoma, jaką posiadają niektóre kierunki studiów w Szczecinie, jak na przykład lekarski, wynika nie tylko z uzyskanych przez studentów kompetencji i szans zawodowych, ale również jakości nauczania, co potwierdzają sami studenci oraz absolwenci. Ich opinie mogą okazać się cenne w perspektywie przyszłej aplikacji.

Maria, studentka czwartego roku kierunku lekarskiego w Szczecinie, mówi:

„Kierunek lekarski był spełnieniem moich marzeń odkąd tylko pamiętam. Dlatego też dwukrotnie brałam udział w procesie rekrutacji. Kiedy w końcu udało mi się znaleźć swoje nazwisko na liście przyjętych, byłam najszczęśliwszą osobą na świecie! Moim celem jest zawód chirurga i jestem pewna, że edukacja w Szczecinie zagwarantuje mi uzyskanie wszystkich koniecznych kompetencji”.

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

Komentarze (0)