Praca w Kielcach

Praca w Kielcach

Studia w Kielcach praca i praktyki

Praca po studiach w Kielcach

Kielce to wciąż rozwijające się miasto. Władze miasta próbują przyciągnąć inwestorów i w tym celu podejmują ciekawe inicjatywy, takie jak utworzenie Kieleckiego Parku Technologicznego, który realizuje projekty pomagające firmom i przedsiębiorcom. 

Kielce nawiązują również współpracę międzynarodową. Aktywnie współpracują z państwami partnerskimi: Danią, Francją, Ukrainą, Chinami, Izraelem, Niemcami i Węgrami. Dla studentów ważne może się okazać, że ramach tych działań ma zostać zrealizowany projekt Jobtown Europejska sieć dla lokalnego partnerstwa na rzecz polepszenia i zwiększenia szans zatrudnienia młodzieży.Miasto wspiera również kulturę i sztukę. Swoje prace maja szansę zaprezentować młodzi artyści podczas konkursu OFF FASHION. Na terenie miasta działa także Kielecki Teatr Tańca, który znany jest z wybitnych aranżacji jazzowych. 

Z danych Urzędu Pracy w Kielcach wynika, że największa szansę na zatrudnienie mają specjaliści ds. sprzedaży, księgowi, pracownicy kancelaryjni, specjaliści ds. marketingu i handlu, informatycy oraz inżynierowie budownictwa. Być może warto wziąć to pod uwagę przy wyborze kierunku studiów.

 

autor: Dominika Chachuła

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)