Uczelnie w Katowicach

Uczelnie w Katowicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych.

 


uczelnie katowice politechnika śląskaUczelnie w Katowicach - Politechnika Śląska

Politechnika Śląska znajduje się w Gliwicach. Studia na PŚ w liczbach przedstawiają się następująco: kandydaci mają do wyboru  58 kierunków studiów i ponad 200 specjalności na 14 wydziałach. Wśród nich aż sześć kierunków, których językiem wykładowym jest angielski. Ich ukończenie z pewnością sprawi, że absolwenci będą bardzo atrakcyjni na rynku pracy. 


Czytaj więcej: Uczelnie w Katowicach - Politechnika Śląska

 


uczelnie katowice uniwersytet ekonomiczny

Uczelnie w Katowicach - Uniwersytet Ekonomiczny

Uniwersytet Ekonomiczny jest jedną z pięciu ekonomicznych uczelni publicznych w Polsce. Chlubi się wieloletnią tradycją i innowacyjnym podejściem do kształcenia. Ma bogatą ofertę kierunków oraz specjalności. Pod swoje skrzydła bierze przede wszystkim przyszłych prezesów, przedsiębiorców i menedżerów. 

 

Czytaj więcej: Uczelnie Katowice - Uniwersytet Ekonomiczny

 


uczelnie katowice uniwersytet śląskiUczelnie Katowice - Uniwersytet Śląski

Szeroką interdyscyplinarną ofertę co roku przygotowuje Uniwersytet Śląski. Na uczelnię składa się aż 12 wydziałów (w tym Wydział Teologiczny,  Informatyki i Nauki o materiałach, Artystyczny a nawet Wydział Radia i Telewizji). Przyszli studenci, oprócz tradycyjnych kierunków, mogą wybierać spośród bardziej unikatowych. Uniwersytet w ubiegłym roku rekrutował na kierunki takie jak: doradztwo filozoficzne i coaching, organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej, inżynieria biomedyczna, sztuka pisania, projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. 

Czytaj więcej: Uczelnie Katowice - Uniwersytet Śląsk

i


uczelnie katowice śląski uniwersytet medycznyUczelnie Katowice - Śląski Uniwersytet Medyczny

W Katowicach znajduje się też uczelnia medyczna — Śląski Uniwersytet Medyczny. Zajmuje on wysokie miejsca, 28. w rankingu „Perspektyw” z 2014 roku. Uniwersytet kształci specjalistyczną kadrę lekarską, pielęgniarską, ratowniczą i analityków medycznych. Studia prowadzone się także na kierunkach wykładanych po angielsku (jednak są one odpłatne). Wśród wszystkich kierunków znajdziemy również rzadziej spotykane: coaching medyczny, elektroradiologię i neurobiologię. 

Czytaj więcej: Uczelnie Katowice - Śląski Uniwersytet Medyczny

 


uczelnie katowice aspUczelnie Katowice - Akademia Sztuk Pięknych

W Katowicach prężnie rozwija się sztuka, dlatego przyszli artyści mogą szkolić  się na dwóch, wspaniałych uczelniach: Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

 

 

Czytaj więcej: Uczelnie Katowice - Akademia Sztuk Pięknych

 


uczelnie katowice akademia muzycznaUczelnie Katowice - Akademia Muzyczna

Akademia Muzyczna to najstarsza uczelnia w Katowicach. Posiada wieloletnią tradycję nauczania i wciąż się rozwija. W roku otworzą się nowe specjalności, m. in.: korekcja oraz strojenie fortepianu (na kierunku instrumentalistyka), elektroniczne instrumenty klawiszowe oraz instrumenty perkusyjne (kierunek jazz i muzyka estradowa).

 

Czytaj więcej: Uczelnie Katowice - Akademia Muzyczna

 

 

 

 

 

(DCH)

Komentarze (0)