Uczelnie techniczne we Wrocławiu

Uczelnie techniczne we Wrocławiu

Uczelnie techniczne we Wrocławiu

Uczelnie techniczne Wrocław

Wrocław to idealne miejsce nie tylko aby spędzić weekend w jednym z najpiękniejszych miast naszego kraju. To przede wszystkim miejsce przyjazne kandydatom na uczelnie techniczne. Pod tym względem we Wrocławiu znajdziesz jedną uczelnie, a mianowicie Politechnikę Wrocławską.

 

Politechnika Wrocławska to szesnaście wydziałów rozmieszczonych w atrakcyjnych częściach miasta. Usytuowanie to pozwoli Ci na poznanie akademickiej strony miasta. Poza wydziałami wrocławskimi, jako jednostki akademickie funkcjonują również trzy ośrodki zamiejscowe. Pierwszy z nich w w Jelenie Górze (Wydział Techniczno- Informatyczny), kolejny w Legnicy (Wydział Techniczno – Przyrodniczy) oraz ostatni w Wałbrzychu (Wydział Techniczno – Inżynieryjny).

Decydują się na studia na Politechnice Wrocławskiej wybierasz jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki to szansa dla pasjonatów nowych technologii w zakresie elektroniki i telekomunikacji. Bardzo cenionym i często wybieranym, przez licealistów wydziałem jest Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego. Oferuję on naukę na kierunku budownictwo. W ramach tego kierunku studenci mają możliwość odbycia wielu praktyk, które pozwalają na zdobycie doświadczenia zawodowego i zapewnienia dobrego startu na rynku pracy.

Studia wrocławskich uczelniach technicznych to szansa dla studentów na partnerskie współdziałanie z otoczeniem i partnerami zewnętrznymi, które wzmacnia efekty działań i ułatwia osiąganie sukcesów. Studia na uczelni technicznej to kreatywność wykorzystywana w praktyce, profesjonalizm i twarde umiejętności, które pomagają odnaleźć się w technosferze.

Podejmując studia na Politechnice Wrocławskiej decydujesz się na edukację której pierwszy stopień trwa trzy i pół roku. Po tym czasie uzyskujesz tytuł inżyniera. Dalsza nauka prowadzi Cię do uzyskania stopnia magistra.

Na uczelniach technicznych nie samą nauką student żyje. Sportowa oferta uczelni jest również szeroka jak jej techniczne zaplecze. Studenci do wyboru mają sekcję koszykówki, narciarstwa oraz piłki nożnej i siatkowej. Dla studentów przygotowane są również zajęcia z zakresu brydża sportowego oraz judo, jeździectwa i tia chi.

 

Uczelnie techniczne we Wrocławiu - rekrutacja

Rekrutacja na uczelnie techniczne we Wrocławiu zaczyna się w połowie maja i kończy się na początku lipca. Pierwszym krokiem jaki musisz podjąć jest rejestracja w elektronicznym systemie. Podając swoje dane kontaktowe oraz wypełniając formularz na interesujących Cię kierunkach, stajesz się kandydatem na uczelnie techniczne. Podczas toku rekrutacyjnego pod uwagę brane są wyniki maturalne z matematyki, fizyki, chemii, biologii oraz języka polskiego i angielskiego. Przelicznik zależy od kierunku na jaki próbujesz się dostać. Na kierunkach takich jak biotechnologia, punkty zdobyte z matematyki na poziomie rozszerzonym mnoży się 2,5 raza. Podobne zwielokrotnienie dotyczy fizyki na kierunkach takich jak budownictwo czy elektronika i telekomunikacja. Wpisując przedmioty do deklaracji maturalnej musisz pamiętać o tym, że jednym z głównych przedmiotów powtarzającym się na każdym kierunku jest język obcy.

 

Uczelnie techniczne we Wrocławiu - praca po studiach

Wrocław to miasto gdzie absolwenci oraz studenci uczelni wyższych znajdą zatrudnienie w niemal każdej prężnie funkcjonującej branży.

Wrocławskie firmy dla studentów, którzy chcą połączyć zdobywanie wiedzy teoretycznej z wykorzystywaniem jej w praktyce, przygotowały szereg atrakcyjnych praktyk oraz staży. Podejmując wyzwanie jakim jest studiowanie na uczelni technicznej oraz odbywanie płatnych staży, możesz liczyć na wsparcie pracodawcy w postaci elastycznego grafiku i profesjonalnego wsparcia doświadczonych pracowników. Staże i praktyki to również szansa na poznanie osób związanych z branżą oraz poznanie samej branży od podszewki. Podczas procesów rekrutacyjnych pracodawcy chętniej inwestują w osoby posiadające wiedzę praktyczną, czyli potocznie rzecz biorąc częściej zatrudniają studentów ze zdobytym wcześniej doświadczeniem.

Na absolwentów uczelni technicznych we Wrocławiu czekają takie firmy jak: OptiNav Sp. z o.o. zajmująca się programowaniem w środowisku LabVIEW, współtworzeniem aplikacji medycznych, implementacją algorytmów na podstawie dokumentacji oraz testowaniem aplikacji medycznych. Kolejnym przedstawicielem wrocławskiego rynku pracy, otwartego na współpracę ze studentami jest WABCO, czyli światowy dostawca elektronicznych układów hamulcowych, układów stabilizacji jazdy, zawieszenia i kontroli napędu do pojazdów użytkowych. Szans na zdobycie doświadczenia, absolwenci uczelni technicznych, upatrywać mogą w firmie enexoo sp. z o.o. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania CRM wspierające zarządzanie relacjami z klientami, partnerami i pracownikami.

Absolwenci uczelni technicznych mogą podjąć karierę naukową i kontynuować ją w ośrodkach krajowych oraz międzynarodowych jednostkach.

Anna SobolewskaTEMATY POWIĄZANE

 

Politechnika Wrocławska kierunki studiów

Politechnika Wrocławska rekrutacja

 

 

 

 

Komentarze (0)