Gdzie mieszkać w Kielcach

Gdzie mieszkać w Kielcach

Studia w Kielcach - gdzie mieszkać

Gdzie mieszkać w Kielcach na studiach?

Kielecki system edukacji oferuje swoim przyszłym studentom wsparcie w postaci zaplecza mieszkalnego. Uniwersytet Jana Kochanowskiego dysponuje czterema domami studenckimi (Odyseja, Fama, Łącznik, Melodia), a Politechnika aż siedmioma (Filon, Laura, Bartek, Asystent, Mimoza, Proton). Studenci szkół niepublicznych również mogą starać się o wynajęcie pokoju w akademiku. Ceny wahają się od 290 zł do 550 zł, im wyższy standard pomieszczeń, tym wyższa cena. Domy Studenckie oferują bezpłatny dostęp do internetu, ponadto telefony cyfrowe umieszczone w akademikach umożliwiają bezpłatne rozmowy między mieszkańcami w ramach wszystkich akademików i całej uczelni. Dla osób, których akademiki przerażają ze względu na zbyt duże zagęszczenie studentów na metr kwadratowy, istnieje dość dobrze rozwinięty rynek nieruchomości do wynajęcia. Za wynajęcie mieszkania do 50 mtrzeba zapłacić około 1000 zł. Kielce to jedno z tańszych miast akademickich. Ten argument z pewnością może przekonać nie jednego z Was.

Akademiki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

 

Uczelnia ma do zaoferowania studentom nie tylko bogatą ofertę edukacyjną, ale także zatroszczyła się o ich zakwaterowanie. Łącznie jest 814 miejsc w pokojach 1,2 i 3 – osobowych. Każdy pokój posiada kuchnię z wyposażeniem, łazienkę z prysznicem i WC. Ponadto akademiki posiadają pokoje, które są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W każdym domu studenckim znajduje się pralnia wraz suszarnią. Internet jest bezpłatny i jest dostępny w każdym pokoju. Ponadto, jeśli będziesz zmęczony nauką, a Twój umysł będzie wołał o chwilę wytchnienia, możesz odpocząć przed telewizorem lub porozmawiać z innymi mieszkańcami akademika dzięki darmowym telefonom. Nie musisz się bać o swoje bezpieczeństwo – domy studenckie są ogrodzone i monitorowane. Miasteczko akademickie znajduje się w centrum miasta. Po ciężkim dniu na uczelni możesz udać się na zakupy lub rozrywkę do centrum handlowych Korona i Echo. 

Akademiki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

 1. Dom Studencki „Odyseja” (ul. Śląska 11A)
 2. Dom Studencki ”Fama” (ul. Śląska 13)
 3. Dom Studencki „Łącznik” (ul. Śląska 15A)
 4. Dom Studencki  „Melodia” (ul. Śląska 15)
Ceny pokoi dla studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego 
 • jednoosobowe 400zł
 • dwuosobowe 370zł
 • trzyosobowe 330zł

Akademiki Politechniki Świętokrzyskiej

 

Niektórzy z Was pewnie od dzieciństwa śnią o majestatycznych budynkach, bez problemu dłubią w elektronicznych urządzeniach, poznając ich strukturę od podstaw, a budowanie stron internetowych uważacie za ekscytującą zabawę – to wiedz, że być może to właśnie Ty zostaniesz wybitnym absolwentem tej uczelni. Politechnika Świętokrzyska zadba nie tylko o Twój umysł, ale także zatroszczy się o Twoje zakwaterowanie. Pokoje są 1,2,3 i 4 – osobowe. W każdym z pokoi znajduje się lodówka. Nie martw się też o Internet – w każdym pomieszczeniu jest bezpłatne połączenie z siecią internetową. Na każdym piętrze są prysznice, toalety, kuchnie i pralnie.

Akademiki Politechniki Świętokrzyskiej
 1. Dom Studenta nr 1 „Filon” (ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17B)
 2. Dom Studenta nr 2 „Laura” (ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17A)
 3. Dom Studenta nr 3 „Bartek” (ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 11)
 4. Dom Studenta nr 4 „Asystent” (ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 19)
 5. Dom Studenta nr 6 „Mimoza” (ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 15)
 6. Dom Studenta nr 7 ”Proton” (ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13)
Ceny pokoi dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej (studenci innej uczelni)
 • jednoosobowe 290zł/ms -660zł/ms (313.20zł/ms – 712.80zł/ms)
 • dwuosobowe 313.20zł/ms – 40zł/ms (334zł/ms – 389zł/ms)
 • trzyosobowe 290zł/ms – 450zł/ms (313zł/ms- 420zł/ms)
Co wybrać: pokój czy mieszkanie?
Jeżeli już na samym początku „studenckiego życia” podjąłeś decyzję o samodzielnym mieszkaniu, to nie zwlekaj i zacznij poszukiwania już teraz. Kiedy w akademiku dodatkowe opłaty omijają Cię szerokim łukiem,to w tym przypadku spadają na Ciebie co miesiąc (opłaty za gaz, prąd, Internet itp.).O ile pokój wynajmujesz w mieszkaniu samotnych osób, to samo mieszkanie masz całe dla siebie. Wiadomo, że jeżeli zakwaterowanie znajduje się w centrum, tym ceny wynajmu będą rosnąć. Jeśli zdecydujesz się zamieszkać w znacznej odległości od uczelni, musisz wyposażyć się w migawkę. Jednakże dzięki dobremu połączeniu komunikacyjnego w Kielcach dotrzesz na zajęcia bez problemów. Gdy popatrzymy na cenę wynajmu pokoju czy mieszkań, można śmiało stwierdzić, że Kielce są jednym z najtańszych miejsc do życia dla studentów. Pokoje jednoosobowe znajdziesz już od 270zł/ms do 650zł/ms. Pokoje dwuosobowe są od 270zł/ms do 600zł/ms. Mieszkania jednoosobowe są od 600zł/ms do 1600zł/ms. 600Zł do 1100zł/ms. Mieszkania trzypokojowe są już od 420zł/ms do 1000zł/ms.    
 
 
Małgorzata Trepka

Komentarze (0)