Gdzie mieszkać na studiach

Gdzie mieszkać na studiach

Gdzie mieszkać na studiach w Zielonej Górze?

Studencie! Czas wziąć się do pracy! Wakacje to czas odpoczynku, ale także okres poszukiwania miejsca zamieszkania. Jeżeli mieszkasz blisko miasta, to codzienne dojeżdżanie nie sprawi Ci kłopotu. Ale jeżeli pochodzisz z daleka i pragniesz wyrwać się spod czujnych oczu rodziców to musisz już zacząć szukać. Jeżeli obawiasz się o koszty utrzymania, to nie potrzebnie się zamartwiasz. Koszty życia studenta w Zielonej Górze nie są tak wysokie, jak w innych większych miastach Polski – w Katowicach czy Warszawie. Gdy zastanawiasz się nad miejscem, gdzie dałoby się przeżyć studia, pierwszą Twoją myślą jest akademik. To miejsce, w którym zawrzesz mnóstwo nowych znajomości. Być może spotkasz też przyjaciela na całe życie. W otoczeniu studenckiej braci zawsze ktoś Ci pomoże, ale… Zawsze jest jakieś „ale”. Musisz pamiętać, że pierwszeństwo mają te osoby, którym dotarcie na uczelnie sprawiłoby wielkie trudności, a Twój współlokator może nie być takim świetnym gościem, o którym marzyłeś. Do wyboru są jeszcze mieszkania i pokoje.

Akademiki Uniwersytetu Zielonogórskiego

Uczelnia ma do dyspozycji sześć akademików. Każdy z nich jest wyposażony w Internet, na każdym piętrze znajdują się łazienki oraz kuchnie, które są wyposażone w kuchenki gazowe i zlewozmywaki, a każdy dom studencki posiada pralnię. Znajdziesz tu pokoje 1,2,3, a nawet 4-osobowe.
  1. Akademik „Piast” (ul. Podgórna 50C)
  2. Akademik „Rzepicha” (ul. Podgórna 50B)
  3. Akademik „Wcześniak” (ul. Wojska Polskiego 67)
  4. Akademik „Ziemowit” (ul. Prof. Z. Szafrana 8)
  5. Akademik „Vicewersal” (ul. Wojska Polskiego 65)
Ceny pokoi dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego
  • jednoosobowe 330zł – 375zł
  • dwuosobowe 270zł – 285zł
  • trzyosobowe 225zł – 240zł

Pokój czy mieszkanie? - co wybrać?

Musisz pamiętać, że przy wyborze pokoju czy mieszkania dochodzą Ci dodatkowe opłaty, takie jak: gaz, prąd, woda itp. Dodatkowe możesz znaleźć lokum w korzystnej cenie, za to oddalone od uczelni. Chociaż w końcu będziesz na swoim. Sam decydujesz o tym, kiedy chcesz sprzątać. Możesz się uczyć w spokoju, a Twoich myśli nie zaprząta troska o zostawione jedzenie w kuchni, które niespodziewanie może rano zniknąć. Nie musisz się też zbytnio martwić o koszty. Co prawda, mieszkając sam powinieneś trochę mądrze zagospodarować pieniędzmi. Jednakże nie musisz aż zaciskać pasa. Mieszkanie czy pokój w Zielonej Górze nie są tak drogie, jak w Warszawie czy we Wrocławiu. 
Ceny pokoi i mieszkań dla studentów w Zielonej Górze
 
Jednoosobowe
Dwuosobowe
Pokój
280zł - 500zł
350zł - 500zł
Mieszkanie
380zł - 1100zł
700zł - 1400zł
  
 
Małgorzata Trepka

Komentarze (1)

Quake2121 odpowiedz

Ile kosztuje wynajęcie pokoju dla studenta zaocznego-niestacjonarnego na weekend.