Gdzie mieszkać w Opolu

Gdzie mieszkać w Opolu

akademik Opole

Gdzie mieszkać na studiach w Opolu?

Po odebraniu świadectwa maturalnego każdego z Was przepełnia euforia. To w końcu okres, kiedy powoli wkraczacie w dorosłość. Wyswobadzacie się spod czujnych oczu rodziców, by sami rozwinąć skrzydła w wielkim świecie. Większość z Was zdecyduje się pewnie na akademik. To przecież doskonałe miejsce, aby zakosztować studenckiego życia. Bez wątpienia poznasz tam wielu zabawnych, czarujących, inteligentnych,  a niekiedy lekko irytujących znajomych. Być może to właśnie tam spotkasz przyjaciela na całe życie. Wstawanie wraz z pianiem koguta odejdzie w niepamięć, gdyż uczelnie będziesz mieć blisko siebie. Z pewnością na brak towarzystwa nie będziesz narzekać. Jeżeli jesteś znakomitym kucharzem, to wiedz, że Twoje jedzenie może się czasami teleportować z lodówki. Ale tylko tam zakosztujesz niezapomnianych imprez i niesamowitych zabaw. Ci, którzy dostają bólu głowy na myśl o dzieleniu się z kimś przestrzenią i całonocnych hulankach muszą przemyśleć o innym zakwaterowaniu. Do wyboru pozostaje: pokój, stancja lub mieszkanie. 

Akademiki Uniwersytetu Opolskiego

 

Uczelnia ma do zaoferowania nie tylko mnóstwo kierunków, ale także nawiązuje współpracę z ośrodkami naukowymi i biznesami w kraju i zagranicą. Studenci są wysyłani na praktyki w kraju i zagranicą. Czasami życie  studenckie jest ciężkie, jednak uniwersytet odpowiednio dba o swoich podopiecznych. Do dyspozycji ma cztery akademiki. Pokoje są 1,2 i 3 – osobowe. Kiedy Twój mózg będzie stanowczo odmawiał nowej dawki wiedzy, możesz udać się do bufetu czy świetlicy, sali bokserskiej. Domy studenckie są wyposażone w pralnie i suszarnie, a pokoje znajdują się kuchnie i łazienki. Ponadto w D.S. „Niechcic” pierwsze piętro zostało przystosowane dla osób niepełnosprawnych. 

Akademiki Uniwersytetu Opolskiego
 1. Dom Studenta „Kmicic” (ul. Grunwaldzka 31)
 2. Dom Studenta „Niechcic” (ul. Katowicka 87B)
 3. Dom Studenta „Spójnik” (ul. Katowicka 91-93)
 4. Dom Studenta „Mrowisko” (ul. Katowicka 89)
Ceny pokoi dla studentów Uniwersytetu Opolskiego
 • jednoosobowe 340zł/ms – 350zł/ms
 • dwuosobowe 300zł/ms – 350zł/ms
 • trzyosobowe 280zł/ms – 340zł/ms

Akademiki Politechniki Opolskiej

 

Politechnika Opolska jest jedną z dziewiętnastu uczelni technicznych w Polsce. I jak każda uczelnia, również ona dba o swoich studentów. Do wyboru są cztery akademiki o 1,2 i 3- osobowych pokojach. Dostęp do  Internetu jest bezpłatny. W pokojach znajduje się aneks kuchenny i łazienka. 

Akademiki Politechniki Opolskiej
 1. Dom Studenta I „Zaścianek” (ul. Mikołajczyka 6)
 2. Dom Studenta II „Zygzak” (ul. Mikołajczyka 10)
 3. Dom Studenta III „Pryzma” (ul. Mikołajczyka 14)
 4. Dom Studenta IV „Sokrates” (ul. Małopolska 22)
Ceny pokoi dla studentów Politechniki Opolskiej
 • jednoosobowe 330zł - 530zł
 • dwuosobowe 350zł
 • trzyosobowe 330zł

Co wyjdzie taniej – pokój czy mieszkanie?

Uważasz, że akademik nie jest dla Ciebie? W takim razie nie zwlekaj i zacznij szukać innego lokum. Im bliżej rozpoczęcia studiów, tym szansa na znalezienie mieszkania czy chociażby pokoju maleje. Pamiętaj, że na Twoje barki spadają comiesięczne opłaty, takie jak: czynsz, gaz, prąd itp. Jeśli udało Ci się znaleźć lokum, które jest oddalone od uczelni, musisz zaopatrzyć się migawkę. Nic się nie martw! Opole ma dobrą komunikację, więc nie ma szans, abyś przegapił poranne zajęcia. Kiedy mądrze zagospodarujesz pieniądze bądź pewien, że będziesz mógł pozwolić sobie od  czasu na drobne przyjemności. Plusem takiego  mieszkania jest bez wątpienia brak natrętnych współlokatorów. Masz ciszę i spokój do nauki, a Twojej koncentracji nie mącą głośne rozmowy czy imprezy.   

Jakie są przeciętne koszty wynajmu pokoju?

Pokoje

1-osobowe

2-osobowe

ZWM

450zł - 600zł

410zł - 500zł

Śródmieście

460zł - 700ł

390zł -500zł

Chabry

460zł - 900zł

300zł

Zaodrze

300zł -580zł

200zł - 530zł

 

Jakie są przeciętne koszty wynajmu mieszkania?

Mieszkanie

1-pokojowe

2-pokojowe

Śródmieście

750zł - 1500zł

650zł - 1600zł

Chabry

-

1500zł

ZWM

-

410zł – 600ł

 

Małgorzata Trepka

Komentarze (0)