Gdzie mieszkać na studiach w Szczecinie

Gdzie mieszkać na studiach w Szczecinie

akademiki szczecin

Gdzie mieszkać na studiach w Szczecinie?

Szczecin to niezwykle malownicze miasto. Amatorzy wodnych szaleństw z pewnością znajdą dla siebie tu miejsce. Dzięki lokalizacji jednego z największych jezior województwa zachodniopomorskiego -Jezioro Dąbie – można cumować jachty. Jeśli nie jesteś fanem takiego wypoczynku, to z pewnością skusisz się na piesze wycieczki po najwspanialszych miejscach Szczecina, takich jak: Zamek Książąt Pomorskich czy Bramę Portową. Pewnie niektórzy z Was marzą o tym, aby stać się absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, albo Akademii Morskiej lub Uniwersytetu Medycznego. Pamiętaj, że wybranie uczelni to dopiero początek Twojej podróży na studia. Następne kroki skieruj ku mieszkaniu. Zastanów się, gdzie chcesz spędzić najlepsze lata swego życia. „Będę mieszkać w akademiku!” - wykrzyknie radośnie większość z Was. W końcu do doskonałe miejsce do poznania mnóstwa ciekawych ludzi. Zawsze znajdzie się ktoś kto z chęcią Ci pomoże. Samotność nie będzie Ci już doskwierać. Jedynie o czym musisz pamiętać, to o opłacaniu comiesięcznego pobytu. Wstawanie wraz z pianiem koguta również odejdzie w niepamięć. Akademiki znajdują się blisko uczelni i mają dobrą komunikację między innymi wydziałami. Perspektywa dzielenia się z kimś obcym przestrzenią Cię przeraża? Nie pociąga Cię perspektywa zakosztowania ”studenckiego życia”? Do wyboru pozostaje Ci mieszkanie lub pokój.

 

Akakdemiki Uniwersytetu Szczecińskiego

 

Uczelnia zadba nie tylko o wasze umysły i przekaże pewne umiejętności, ale zatroszczy się o Twój pobyt na okres studiów. Do zaoferowania ma cztery domy studenckie. Pokoje są 1,2,3 i 4 – osobowe. W pokoju znajdziesz aneks kuchenny i łazienkę. Niektóre pokoje zostały dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Akademiki Uniwersytetu Szczecińskiego
 1. Dom Studenta nr 1 „Bakałarz” (ul. Bohaterów Warszawy 75)
 2. Dom Studenta nr 2 „Belferek” (ul. Bohaterów Warszawy 74)
 3. Dom Studenta nr 3 „Kordecki” (ul. Kordeckiego 15)
 4. Dom Studenta nr 4 „Portowiec” (ul. Podgórna 26)
Ceny pokoi dla studentów Uniwersytetu Szczecińskiego
 • jednoosobowe 400zł/ms
 • dwuosobowe 380zł/ms
 • trzyosobowe 330zł/ms 
 • czteroosobowe 295zł/ms        

Akademiki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

 

To właśnie tutaj będziesz się kształcić w zakresie nauk technicznych, rolniczych i ekonomicznych. W tym miejscu będziesz przeprowadzać badania biologiczne i chemiczne, a także będziesz rozwiązywał skomplikowane równania matematyczne. Do dyspozycji studentów jest siedem akademików. Pokoje są 1,2 i 3 – osobowe. Kiedy będziesz zmęczony nauką, będziesz mógł poczatować ze znajomymi. To wszystko dzięki darmowemu Internetowi, który znajduje się w każdym pokoju. W każdym domu studenta znajdują się pralki, żelazka, kuchnie. Nie musisz się obawiać o swoje auto. Parkingi, przy akademikach, są ogrodzone i monitorowane.  

Akademiki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego
 1. Dom Studencki nr 1 „ZUT” (ul. Bohaterów Warszawy 55)
 2. Dom Studencki nr 3 „ZUT” (ul. Al. Piastów 26)
 3. Dom Studencki nr 4 „ZUT” (ul. Al. Szwoleżerów ?)
 4. Dom Studencki nr 5  „ZUT” (ul. Al. Piastów 24)
 5. Dom Studencki „Akronat ZUT”(ul. Chopina 61)
 6. Dom Studencki „Andromeda ZUT” (ul. Chopina 59)
 7. Dom Studencki”Amicus ZUT” (ul. Chopina 55)
Ceny pokoi dla studentów ZUT w Szczecinie
 • jednoosobowe 385zł - 405zł
 • dwuosobowe 342zł - 367zł
 • trzyosobowe 315zł  

Akademiki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Na szczecińskiej uczelni tej poznasz tajemnice lekarzy. Przekonasz się sam,jak funkcjonuje ludzkie ciało i jakimi sposobami możesz mu pomóc. Swe siły możesz sprawdzić w innych specjalnościach,które oferuje uniwersytet, np.: w położnictwie, kosmetologi czy dietetyce. Do zaoferowania ma trzy akademiki z pokojami 1, 2 i 3 – osobowymi. Dostęp do Internetu jest bezpłatny. 

Akademiki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego 
 1. Dom Studencki nr 3 (ul. Dunikowskiego 2)
 2. Dom Studencki nr 4 (ul. Dunikowskiego 4)
 3. Dom Studencki nr 5 „Eskulap” (ul. Dunikowskiego 6)
Ceny pokoi dla studentów PUM
 • jednoosobowe 470zł - 570zł 
 • dwuosobowe 340zł - 470zł
 • trzyosobowe 305zł 

Akademiki Akademii Morskiej

 

Mury tej uczelni opuścił już nie jeden wykwalifikowany oficer: nawigator czy mechanik, odpowiadający wymaganiom dzisiejszej floty transportowej oraz rybackiej. Do zaoferowania ma dwa akademiki, które są położone  w zieleni Parku Żeromskiego. Pokoje są 2 i 3 – osobowe. W każdym lokum znajduje się łazienka i bezpłatny dostęp do Internetu. Na każdym piętrze do dyspozycji studentów jest kuchnia i zlewozmywak. W ręce studentów oddano także: salę nauki i salę telewizyjną, pralnie i suszarnie. W sąsiedztwie domów studenckich mieści się stołówka, pływalnia, siłownia, biblioteka, przychodnia studencka i klub studencki „Pod Masztami”.

Akademiki Akademii Morskiej
 1. Studencki Dom Marynarza  „Korab” (ul. Starzyńskiego 8)
 2. Studencki  Dom Marynarza „Pasat” (ul. Starzyńskiego 9)
Ceny pokoi dla studentów Akademii Morskiej
 • jednoosobowe 500zł/ms
 • dwuosobowe 330zł/ms – 366zł/ms
 • trzyosobowe 330zł

Jakie są przeciętne koszty wynajmu mieszkania, pokoju?

Nie każdy nadaje się do życia w akademiku. Perspektywa dzielenia się pokojem, a czasami nawet osobistymi kosmetykami, przyprawia niektóre osoby o palpitacje serca. Takim osobom pozostaje do wyboru wynajęcie pokoju lub mieszkania. Kiedy w internacie martwimy się tylko o zapłacenie za  comiesięczny pobyt, to w tym przypadku musimy wziąć na swoje barki opłaty za czynsz, gaz, prąd itp. W takim miejscu sam jesteś sobie panem i władcą. Nie musisz nikogo słuchać, dostosowywać się do próśb drugiej osoby i możesz rozrzucać swoje rzeczy gdzie chcesz. W Szczecinie czekają Cie trochę spore wydatki. Jednak dzięki rozsądnemu zagospodarowaniu pieniędzmi, od czasu do czasu będziesz mógł pozwolić sobie na skromne przyjemności. Jeżeli chodzi o wynajem pokoju jednoosobowego, to ceny wahają się między 350zł – 900zł, zaś pokoje dwuosobowe są od 350zł do 800zł. Ceny mieszkań są już znacznie wyższe. W tym przypadku musisz bardziej zacisnąć pasa i rozsądniej zarządzać domowym budżetem. Ceny mieszkań jednopokojowych: 750zł – 1050zł. Mieszkania dwuosobowe 800zł -  1200zł.    
 
Małgorzata Trepka
 

Komentarze (1)

oo odpowiedz

mieszkanie na stancji to pokój dla jednej osoby co w akademiku musimy za te same pieniądze mieszka trzy osoby akademiki są nie tanie w nie których toaletach brud kto ma sprzątać te łazienki