Sport w Szczecinie

Sport w Szczecinie

uczelnie szczecin sport

Studia w Szczecinie. Sport

Jeśli lubisz się ruszać, trenować, aktywnie spędzać czas, to w Szczecinie będziesz miał do tego świetne warunki. Temat sportu i rekreacji to temat rzeka, a nawet temat morze. Powstają nowe ośrodki sportowe, siłownie, kluby fitness, boiska, a także rośnie liczba chętnych odwiedzających te miejsca. Aktywność fizyczna to moda, która na dobre zagościła w Szczecinie.

Jeśli chcielibyście połączyć przyjemne z pożytecznym i, na przykład, zwiedzać miasto poruszając się na rowerze, to w Szczecinie macie ku temu możliwość. A nazywa się ona Szczeciński Rower Miejski. To bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, która składa się z 84 stacji i 702 rowerów. Stacje są rozmieszczone co kilkaset metrów w śródmieściu Szczecina i całej części lewobrzeża, jak również na prawobrzeżu. Jak to działa? Należy zarejestrować się na stronie internetowej, zaakceptować regulamin i wpłacić 20 złotych tzw. opłaty inicjalnej. Podobnie jak w wielu innych miastach, pierwsze dwadzieścia minut jazdy jest całkowicie bezpłatne. Z rowerów można korzystać wiosną, latem i jesienią.

Jeśli liczycie na sportową i rekreacyjną różnorodność to warto odwiedzić Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tutaj znajdziecie, między innymi Floating Arenę, czyli basen 50 metrowy, przygotowany do zajęć rekreacyjnych, treningów piłki wodnej, czy też zajęć sekcji pływackiej.  Na amatorów wioślarstwa także czeka specjalny basen, z ośmioma stanowiskami. Czy to sympatycy wody mogą się tutaj odnaleźć? Oczywiście, że nie.

Na amatorów piłki nożnej czeka kompleks sportowo- rekreacyjny. W jego skład wchodzą trzy boiska trawiaste: I boisko o wymiarach 95m x 60m, II boisko o wymiarach 105m x 68m, III boisko o wymiarach 66m x 44m.

A może lekkoatletyka? Jeśli jesteście sympatykami „królowej sportu” to wystarczy udać się na obiekt, mieszczący się przy ulicy Litewskiej 20. Stadion posiada 8 torową bieżnię tartanową, rów z wodą, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku o tyczce, dwie skocznie do skoku w dal i trójskoku, zadaszoną trybunę na 1638 miejsc.

Kolejną atrakcją dla sympatyków dwóch kółek, ale w zdecydowanie innym wymiarze, jest tor kolarski, położony przy alei Wojska Polskiego 246. Składa się on z toru zadaszonego (400 metrów obwodu w linii pomiarowej) oraz widowni na 2000 miejsc.

Są tutaj amatorzy deskorolek? Jeśli tak, to w Szczecinie także znajdą swoje miejsce. A gdzie? Na terenie stadionu miejskiego im. Floriana Krygiera. Tamtejszy skate park wyposażony jest w dwanaście różnych urządzeń, na powierzchni  1594 m2.

 

 

Jan Jarmuż 

Komentarze (0)