Koszty utrzymania w Zielonej Górze

Koszty utrzymania w Zielonej Górze

studia zielona góra utrzymanie

Koszty utrzymania na studiach w Zielonej Górze

Zielona Góra jest miastem, w którym studiowanie nie obciąży znacząco naszego budżetu. Koszty utrzymania są zdecydowanie niższe niż na przykład w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu. Jeśli będziemy rozsądnie gospodarować naszymi wydatkami, do przeżycia spokojnie powinno nam wystarczyć około 700 złotych miesięcznie.

Zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania na studiach jest akademik. Atrakcyjnym nie tylko pod względem towarzyskim czy rozrywkowym, ale również ekonomicznym, ponieważ za pokój zapłacimy już od 210 złotych. Oczywiście w zależności od tego ile osób będzie go zamieszkiwać i jaki będzie miał standard, cena może ulec zmianie, ale na pewno nie przekroczy 300 złotych. Jeśli do dyspozycji mamy większą ilość pieniędzy, możemy zdecydować się na stancję. Ceny pokoi wahają cię od 250 do 800 złotych. Doskonałym rozwiązaniem jest również wynajem kawalerki. Co prawda wiąże się to z większymi kosztami, bo w granicach 600-1600 złotych, ale pozwala na zapewnienie sobie prywatności i spokoju potrzebnego do nauki. W Zielonej Górze o bycie najedzonym niewielkim kosztem nie musimy się martwić. W jadłodajniach zjemy obiad już za 6 złotych!

Najlepszym sposobem na przemieszczanie się po mieście będzie komunikacja miejska. Za bilet jednoprzejazdowy zapłacimy 1,50, a za dobowy 6 złotych. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup biletu miesięcznego, którego koszt waha się w granicach 30-45 złotych; lub też bilet studencki, który jest ważny przez cały semestr i kosztuje 170 złotych.

Miłośnicy oglądania filmów na srebrnym ekranie na pewno nie będą się nudzić w Zielonej Górze. Bilety na seans kupimy już od 11 złotych, a latem możemy wybrać się do kina plenerowego, gdzie wstęp jest całkowicie bezpłatny. Do zielonogórskiego teatru wybierzemy się już od 22 złotych, a do filharmonii od 25 złotych. W maju nie możemy zapomnieć o Bachanaliach, czyli Dniach Kultury Studenckiej, na których odbywa się wiele interesujących koncertów, a wstęp kosztuje jedynie 5 złotych.   

 
Karolina Stępień

Komentarze (0)