Koszty utrzymania w Bydgoszczy

Koszty utrzymania w Bydgoszczy

studia bydgoszcz utrzymanie

Koszty utrzymania na studiach w Bydgoszczy

Bydgoszcz to niezwykle malownicze miasto akademickie, do którego co roku przybywają rzesze studentów. Jego atrakcyjność ma związek nie tylko z pięknym krajobrazem, ale również z niskimi kosztami utrzymania się w nim. Osoba oszczędnie gospodarująca swoimi wydatkami będzie potrzebowała około 800 złotych miesięcznie żeby się utrzymać.

Najtańszą, a zarazem najbardziej atrakcyjną pod względem towarzyszących jej rozrywek opcją zamieszkania, na jaką możemy się zdecydować, jest Dom Studenta. Ceny pokoi wahają się w granicach od 255 do 430 złotych i są zależne od tego ile osób je zamieszkuje, do której uczelni należy akademik oraz jego standardu. Jeśli masz możliwość przeznaczenia na zakwaterowanie nieco więcej pieniędzy, zdecyduj się na stancję. Ceny pokoi wynoszą od 300 do 600 złotych. Dla bardziej wymagających, idealnym rozwiązaniem będzie wynajem kawalerki. Za ciszę i prywatność niestety trzeba zapłacić dużo więcej, bo od 650 do nawet 1350 złotych. Jeśli chodzi o wyżywienie, w Bydgoszczy absolutnie nie trzeba się martwić o to, żeby zjeść dużo i tanio. Na uczelniach znajdują się stołówki, na których syty, domowy obiad zjemy już za 11 złotych.

Jak najlepiej poruszać się po mieście? Najmniej kosztownym i najzdrowszym sposobem będzie wypożyczenie roweru aglomeracyjnego. Za godzinę jazdy dwukołowcem zapłacisz jedynie złotówkę. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem tego rozwiązania, możesz zdecydować się na podróżowanie komunikacją miejską. Za bilet jednoprzejazdowy zapłacisz 1,50, za godzinny 2,10, a za dobowy 6 złotych. Bardziej ekonomicznym wyborem będzie zakup biletu okresowego, na przykład miesięcznego (37-46 złotych) albo semestralnego studenckiego (195 złotych).

Miłośnicy imprez do białego rana koniecznie powinni się wybrać do klubu studenckiego. Wstęp za okazaniem legitymacji często jest bezpłatny, a na barze ceny są dostosowane do studenckiej kieszeni. Wielbiciele nowości filmowych, również znajdą coś dla siebie. Bilety kosztują już od 11 złotych, a latem można wybrać się na bezpłatny seans do kina plenerowego.

 

Karolina Stępień

 

Komentarze (0)