Koszty utrzymania w Toruniu

Koszty utrzymania w Toruniu

studia Toruń utrzymanie

Koszty utrzymania na studiach w Toruniu

Toruń jest jednym z miast akademickich, w którym koszty utrzymania nie są zbyt wygórowane. Jeśli będziesz rozsądnie gospodarował swoimi funduszami, spokojnie wystarczy Ci na przeżycie 800-900 złotych miesięcznie.

Gdzie można lepiej poznać wszystkie zalety studenckiego życia, jeśli nie w akademiku? Na każdym kroku spotkasz kogoś znajomego, więc na pewno nie zabraknie Ci towarzystwa, a i zawsze znajdzie się ktoś, kto udostępni Ci swoje notatki. Zamieszkiwanie Domu Studenckiego ma jednak jeszcze jedną ogromną zaletę - jest tanie. Za pokój w akademiku zapłacisz w granicach 250-600 złotych, w zależności od tego jaki będzie jego standard i z iloma osobami będziesz mieszkał. Jeśli jednak uważasz, że nie jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie zdecyduj się na stancję. Wynajęcie pokoju w jednym z toruńskich mieszkań to koszt od 250 do 500 złotych. Osoby dysponujące większą ilością gotówki powinny zastanowić się nad kawalerką. Koszt wynajmu oscyluje w granicach 500-1300 złotych, ale za tę cenę, oprócz lokalu, dostajemy najlepsze warunki do nauki i prywatność.

Zastanawiasz się jak najkorzystniej poruszać się po Toruniu? Jednym ze sposobów, dzięki któremu unikniesz stania w korkach i przy okazji, poprawisz swoją kondycję jest wypożyczalnia rowerów miejskich. Za godzinną jazdę dwukołowcem zapłacisz tylko złotówkę. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem tego rozwiązania, zdecyduj się na komunikację miejską. Za bilet jednoprzejazdowy na liniach dziennych zapłacisz 1,40, a za dobowy 5,60. Ekonomiczniej będzie jednak zainwestować w bilet miesięczny, którego koszt to 38-50 złotych.

Jako że nie samą nauką człowiek żyje, nie możemy zapomnieć o rozrywce. Miłośnicy szaleństw na parkiecie powinni odwiedzić toruńskie kluby studenckie. Wstęp do nich jest bezpłatny, a ceny przy barze dostosowane do studenckiej kieszeni. Będąc w Toruniu, koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Piernika. Wstęp dla studentów kosztuje 9,50. Miłośnicy teatru również znajdą coś dla siebie. Bilet kosztuje już od 22 złotych.

 

Karolina Stępień

 

Komentarze (0)