Koszty utrzymania w Łodzi

Koszty utrzymania w Łodzi

studia w Łodzi utrzymanie

Studia w Łodzi. Koszty utrzymania

Łódź, mimo iż należy do grona największych miast w Polsce, jest niedroga. Studiowanie w niej, z pewnością nie nadszarpnie zbytnio Twojego studenckiego budżetu. Jeśli będziesz rozsądnie gospodarował swoimi pieniędzmi, spokojnie przeżyjesz miesiąc za 950-1000 złotych.

Jeśli chcesz się poczuć studentem z prawdziwego zdarzenia - zamieszkaj w akademiku. Nie dość, że nawiążesz tam mnóstwo znajomości, przeżyjesz niezapomniane chwile i zawsze będziesz miał od kogo pożyczyć notatki, to jeszcze zapłacisz najmniej za zakwaterowanie. Ceny w łódzkich Domach Studenta wahają się w granicach od 250 do 490 złotych i są zależne od tego, do której szkoły wyższej należy akademik i jak wiele osób będzie dzieliło z Tobą pokój. Możesz również zdecydować się na stancję. Wynajęcie pokoju kosztuje od 300 do 1000 złotych i jest zależne od jego standardów. Dobrym acz droższym rozwiązaniem jest kawalerka. Koszty jej wynajęcia zaczynają się od 780 i dobijają do 1300 złotych, ale będziesz miał zagwarantowane dobre warunki do nauki i prywatność.

W Łodzi najwygodniej poruszać się rowerem miejskim. Za jego wypożyczenie zapłacisz złotówkę za godzinę, a nie będziesz musiał przejmować się korkami i poprawisz swoją kondycję. Jeśli jednak nie jesteś fanem podróżowania za pomocą dwóch kółek, wybierz komunikację miejską. Za bilet jednorazowy zapłacisz od 1,30 do 6 złotych, w zależności od tego jak długo będziesz się przemieszczał. Świetnym rozwiązaniem jest zakup biletu miesięcznego, czyli łódzkiej migawki, która kosztuje 40 złotych.

Za całą pewnością to, czego w Łodzi Ci nie zabraknie, to dobra rozrywka. Oprócz wielu kin, w których za bilety zapłacisz od 10 złotych, możesz wybrać się na sens w kinie plenerowym, gdzie wstęp jest całkowicie bezpłatny. Jeśli wolisz teatr, do wyboru będziesz miał ich aż 33, a za bilet zapłacisz od 30 złotych wzwyż. Jesteś miłośnikiem imprez do białego rana za niewielkie pieniądze? Wybierz się do jednego z klubów studenckich, gdzie wstęp za okazaniem legitymacji jest darmowy, albo na ulicę Piotrkowską, gdzie cały czas coś się dzieje.

 

Karolina Stępień

Komentarze (0)