Koszty utrzymania w Rzeszowie

Koszty utrzymania w Rzeszowie

Studia w Rzeszowie - koszty utrzymania

Studia w Rzeszowie koszty utrzymania

Sporą część mieszkańców Rzeszowa stanowią studenci, więc koszty utrzymania się w nim nie należą do bardzo wysokich. Skromnie gospodarując swoimi wydatkami, powinieneś wydać miesięcznie nie więcej niż 850 złotych.

Najtańszą opcją zakwaterowania jest akademik. Za pokój w nim zapłacisz od 250 do 460 złotych, w zależności od tego na iluosobowy pokój się zdecydujesz. Z kolei jeśli będziesz miał szczęście uda Ci się wynająć pokój na mieście już za 300 złotych. Ceny dochodzą maksymalnie do 800. Osoby ceniące sobie prywatność mogą zdecydować się na wynajem kawalerki. Niestety ta opcja wymaga dużo większych nakładów finansowych, bo jednopokojowe mieszkanie znajdziesz w granicach od 700 do 1000 złotych. Kolejnym wydatkiem, który również uszczupli naszą studencką kieszeń, będzie wyżywienie. Najtaniej zjemy na stołówkach studenckich, bo zestaw obiadowy uda nam się kupić już za 10 złotych. Jeśli składniki na zrobienie śniadania i kolacji będziemy kupować w markecie, na żywność powinniśmy przeznaczyć jakieś 500 złotych miesięcznie.

W kwestii poruszania się po mieście najlepiej postawić na komunikację miejską. Za bilet jednoprzejazdowy zapłacimy 1,50 w ciągu dnia i 3 złote jeśli będziemy korzystać z linii nocnej. Jeśli z kolei nie mamy ochoty pamiętać o zmiennym cenniku, najlepiej będzie kupić bilet miesięczny, którego koszt to 49 złotych.

Co robić w Rzeszowie, żeby nie nudzić się w czasie wolnym? Miłośnicy całonocnej zabawy na parkiecie powinni wybrać się do jednego z klubów muzycznych. W tym, przynależącym do Politechniki Rzeszowskiej, wstęp jest bezpłatny. A może cenisz sobie nagłe skoki adrenaliny? Idealny dla Ciebie będzie wypad na paintball! Za tego typu atrakcję zapłacisz około 50 złotych. Świetnym sposobem na spędzenie aktywnie czasu ze znajomymi jest wypad do escape roomu. Jeśli więc chcesz pobudzić swoje szare komórki i rozwinąć zdolność logicznego myślenia koniecznie powinieneś spróbować. Koszt tego typu zabawy to 60 złotych. Miłośnicy kina i teatru również znajdą coś dla siebie w Rzeszowie. Na seans będą musieli przeznaczyć 14-30 złotych, a na spektakl 30-80 złotych. 

 

Dom studencki/mieszkanie

  • Miejsce w akademiku — od 250 zł do 460 zł (kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego)
  • od 270 zł do 490 zł (kampus Politechniki Rzeszowskiej)
  • Wynajem kawalerki — od 700 zł do 1000 zł
  • Wynajem pokoju — od 300 zł do 800 zł

 

Komunikacja miejska (przy zniżkach dla studentów)

  • Bilet miesięczny — od 49 zł do 125 zł
  • Bilety czasowe — 2 zł (godzinny); 6 zł (24 godzinny)
  • Bilety wieloprzejazdowe — 1,50 zł (jeden przejazd); 5,60 zł (cztery przejazdy)

 

Rozrywka

  • Filharmonia — od 20 zł do 80 zł
  • Teatr — od 30 zł do 80 zł
  • Kino — od 14 zł do 30 zł


 

 

Karolina Stępień

Komentarze (0)