Praca po studiach we Wrocławiu

Praca po studiach we Wrocławiu

Praca po studiach we Wrocławiu

Praca po studiach we Wrocławiu 

Wrocław jest miastem, które rozwija się w bardzo szybkim tempie. Pojawia się wielu zagranicznych inwestorów, którzy poszukują wykwalifikowanych pracowników do swoich firm. Tych jednak jest jak na lekarstwo, w związku z czym osoba o odpowiednim wykształceniu nie powinna mieć żadnych problemów ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego i dobrze płatnego zatrudnienia. W powiatowym urzędzie pracy we Wrocławiu jest ponad 900 ofert, a Barometr Zawodów wskazuje na to, że deficyt pracowników znajdziemy w około stu branżach.

 

ARCHITEKTURA

Studia na tym kierunku wymagają przede wszystkim predyspozycji do nauki przedmiotów ścisłych jak i wrodzonej estetyki, kreatywności oraz wyobraźni do tworzenia przestrzeni. Trzeba być również systematycznym, bo ta cecha pomaga już na etapie samego studiowania, kiedy to mamy przygotowywać projekty czy uczyć się do zaliczeń. Barometr Zawodów pokazuje, że w mieście brakuje architektów urbanistów oraz architektów krajobrazu. We Wrocławiu, w tej branży, nie brakuje również ofert stażów i praktyk. Pojawiają się one przede wszystkim w niewielkich, prywatnych firmach, ale na pewno pomagają zdobyć cenne doświadczenie i stworzyć własne portfolio.

 

BUDOWNICTWO

W związku z dynamicznym rozwojem miasta zarówno w kwestiach budowania nowych dróg, obiektów kulturalnych, rozrywkowych czy elementami infrastruktury takimi jak ścieżki rowerowe czy place zabaw, pojawia się deficyt na budowlańców. We Wrocławiu ciężko jest znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych inspektorów nadzoru budowlanego czy inżynierów budownictwa. Brakuje również kierowników budowy. W związku z tym, na przestrzeni lat, zainteresowanie budownictwem na uczelniach wyższych jest coraz większe. Studiowanie tego kierunku pozwala na zdobycie wiedzy teoretycznej, jak również praktycznej i, co za tym idzie, cennego w branży doświadczenia.

 

IT

Branża IT oferuje swoim specjalistom przede wszystkim nieustające możliwości rozwoju i dość duże zarobki już na starcie. W dodatku na rynku nadal jest duży deficyt informatyków. Jeśli zerkniemy na Barometr Zawodów, możemy zauważyć, że wciąż najbardziej brakuje administratorów systemów komputerowych, grafików, programistów i administratorów stron internetowych czy projektantów baz danych. W tej branży liczy się przede wszystkim doświadczenie. Możemy je zdobyć dzięki praktykom i stażom, które oferuje, na przykład Bank Zachodni WBK SA. Uczelniane biura karier również pękają w szwach od ofert różnych firm z branży, którzy poszukują specjalistów. Wśród nich są takie jak TAXAT Sp. z o.o., ITMO, czy STONEHENGE Agency.

 

FINANSE

Dziedziny branży finansowej są niezwykle rozległe, co tłumaczy tak duże zainteresowanie zainteresowanie nią. Finanse to oczywiście rachunkowość, księgowość i bankowość, ale także audyt czy consulting. Jak w większości zawodów, duży nacisk kładzie się tutaj na doświdczenie. Na szczęście firmy we Wrocławiu proponują, oprócz szerokiego wachlarza ofert pracy, także staże i praktyki. Zatrudnienie znajdziemy w takich firmach jak, na przykład Parker Hannifin ESSC Sp. z o.o., TAX CARE SA, CREDIT SUISSE Poland czy BDO Sp. z o.o.. Warto pomyśleć o tym, żeby związać przyszłość z finansami, ponieważ w stolicy dolnego śląska jest duże zapotrzebowanie na samodzielnych księgowych, ekonomistów czy doradców finansowych i inwestycyjnych.

 

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI

Zarządzanie zasobami ludzkimi, to wszelkie działania organizacji, które odnoszą się do gospodarowania kapitałem ludzkim. Do zadań osoby, która się tym zajmuje należy między innymi nabór nowych pracowników, wdrożenie ich w obowiązki, monitorowanie ich pracy oraz motywowanie, które zwiększa jej wydajność. We Wrocławiu znajdziemy wiele firm, które poszukują pracowników i stażystów. Najwięcej ofert jest w sektorze rekrutacyjnym. Zatrudnienie znajdziemy takich firmach jak, na przykład Lobo, Robert Bosch Sp. z o.o., PGB Human Resources czy Adecco Poland Sp. z o.o..

 

LOGISTYKA

Logistyka, mimo iż jest stosunkowo nową branżą w Polsce, zdecydowanie należy do tych najszybciej rozwijających się. Największy wpływa na to mają przede wszystkim stabilne prawo, niezbyt wygórowane koszty pracy i duży zasób pracowników. Ze względu na dynamiczny rozwój Wrocławia, firmy logistyczne wykazują zwiększone zapotrzebowanie na zatrudnienie dobrze wykwalifikowanych pracowników z tego sektora. Są wśród nich takie przedsiębiorstwa jak DTS Transport Sp. z o.o., Solvadis Polska Sp. z o.o., DSR Sp. z o.o., jak również BIODIESEL S.A..

Zatrudnienie we Wrocławiu znajdą nie tylko osoby o wykształceniu z dziedziny nauk ścisłych. Przede wszystkim, dzięki Barometrowi Zawodów, możemy zaobserwować gigantyczne zapotrzebowanie na pedagogów. Poszukiwani są nauczyciele przedszkoli, szkół specjalnych, a także praktycznej nauki zawodu. Deficyt jest także na lektorów języków obcych. Osoby chcące studiować prawo, również nie powinny mieć problemy ze znalezieniem pracy w przyszłości, ponieważ w mieście jest duże zapotrzebowanie na prawników. Podobnie z zawodami medycznymi, takimi jak ratownictwo medyczne czy pielęgniarstwo.

 

Karolina Stępień

 

Komentarze (0)