Rekreacja w Częstochowie

Rekreacja w Częstochowie

studia w częstochowie rekreacja

Studia i rekreacja w Częstochowie

Prawie w każdym mieście jest prawie tyle możliwości do dalszego rozwijania się po zajęciach  na częstochowskich uczelniach, że aż ciężko zliczyć. Jednakże w Częstochowie, zaraz po Kościołach, możecie zwiedzać zamki i muzea. Oto kilka, które mogą Was zaciekawić:
 
Muzeum Zapałek
Zdecydowanie najciekawsze częstochowskie muzeum to to z zapałkami. Kiedyś było ono prawdziwą, pierwszą i jedyną fabryką zapałek w Polsce. Można tutaj pooglądać sobie linie technologiczną i dwie sale wystawowe. Zakład w czasach swojej świetności produkował 1 milion 400 tysięcy zapałek na godzinę i pół miliona pudełek w czasie jednej zmiany. Robi wrażenie! Wszystkich zainteresowanych też sztuką powinna zaciekawić galeria ze wzorami pudełek i małe arcydzieła z zapałek. Kto nie chciałby odwiedzić tak intrygującego miejsca, które należy do Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego?
 
Muzeum Haliny Poświatowskiej
Jeżeli wciąż jesteśmy w temacie muzeów to nie można pominąć domu Haliny Poświatowskiej, czyli największej poetki Częstochowy. Co ciekawe muzeum prowadzi jej brat – Zbigniew Myga. Na ścianach domu możecie podziwiać fotografie poetki i fragment jej wierszy. Bardzo sentymentalne miejsce.
 
Z Częstochowy na Jurę, czyli zamek w Olsztynie
Co prawda Olsztyn oddalony jest o niecałe 10 km od Częstochowy, ale bez obaw, bo nawet jeśli nie posiadacie własnych czterech kółek możecie tam bez problemów dojechać  podmiejskimi autobusami z Częstochowy. Całe szczęście, że jest ona tak dobrze skomunikowana. Dzięki temu możecie zorganizować sobie ciekawą i aktywną wycieczkę studencką do jednego z piękniejszych zamków Jury Krakowsko- Częstochowskiej. To szczególna atrakcja dla pasjonujących się historią, gdyż został on zdewastowany w czasie Potopu i teraz można podziwiać jego ruiny. Bez wątpienia to właśnie dodaje temu miejscu ogromnego uroku. Dodatkowo starając się poczuć ducha tamtych czasów, z samego szczytu wyżyny, można nacieszyć oko panoramą Częstochowy. 
 
Anna Ruta
 

Komentarze (0)