Relaks w mieście Częstochowa

Relaks w mieście Częstochowa

studia częstochowa

Studia i relaks w mieście Częstochowa

Liczne puby, knajpki, bary, restauracje – w Częstochowie wołają one studentów, gdy Ci są jeszcze „uwięzieni” murach uczelni.
Studia to z pewnością czas, w którym celebruje się każdy wolny dzień w szczególny sposób. Z tego powodu warto znać już wcześniej odpowiednie do tego miejsca. Poniżej znajdziecie kilka bardzo ciekawych ofert zrelaksowania się po zajęciach, czyli niedrogich i nieoddalonych za bardzo od uczelni miejsc, gdzie każdy student może się zabawić i posilić przy okazji. 
 
Ministerstwo Śledzia i Wódki 
Jak sama nazwa wskazuje, to miejsce, gdzie króluje śledzik i napoje wysokoprocentowe. Do tej miejscówki wchodzą głównie miłośnicy wyżej wymienionych produktów. Jej założyciele wierzą w kult śledzia, który dawno temu posiadał magiczną moc. Co prawda jest to tzw. sieciówka, którą znajdziecie też w innych miastach, to cieszy się ono sporą popularnością w Częstochowie. Najbardziej wśród studentów. Knajpa zachęca do spożywania śledzi na każdy możliwy sposób, dlatego to ich znajdziecie najwięcej w karcie menu Ministerstwa. Zaraz po alkoholach. Zachęcające powinny być także ich ceny. Każda zakąska kosztuje 8 zł, a picie tylko 4 zł.  Zatem głodni, ani spragnieni stad nie wyjdziecie, bankowo! Wszyscy ceniący sobie walory smakowe oraz wartości odżywcze śledzia powinni odwiedzić to miejsce na ul. Śląska 7 w Częstochowie.
 
Sweet Home & Cafe’ 
Owocowa herbata, rozgrzewająca gorącą czekolada i słodkie deserki, a do tego… zakupy! Takiego miejsce nie ma nigdzie indziej! Tutaj możesz wypić filiżankę gorącej czekolady, zjeść coś słodkiego i zrobić zakupy. Wszystkie przedmioty w Sweet Home & Cafe’ są do kupienia – zarówno szklanka, w której podano Ci herbatę, jak i stolik przy którym ją pijesz. Każda dekoracja, na której zawiesiłeś swój wzrok i mebel, który zwrócił Twoją uwagę, jest na sprzedaż. Urocza i praktyczna kawiarnia znajduje się na ul. Waszyngtona 18 w Częstochowie.
 
CARPE DIEM KLUB Częstochowa
Jeżeli rockowa muzyka to coś co pobudza Wasze zmysły, a chodzenie na jej koncerty sprawia Wam niezwykłą frajdę, to Klub Carpe Diem jest obowiązkowym miejscem do odhaczenia go na Waszej mapie Częstochowy. Poza rockowymi eventami, możecie tam przeżyć imprezę z DJ-em, czy wziąć udział w imprezie „Karaoke, czyli śpiewać każdy może“. Aby odwiedzić rockowy klubu w centrum Częstochowy należy wybrać się na al. Najświętszej Maryi Panny 29. 
 
CBC, czyli Częstochowa Biznes Centrum 
Pierwszy i jedyny punkt w Częstochowie, który skupia sporą liczbę barów, pubów i restauracji w jednym miejscu. Znajdują się tam także sklepy odzieżowe i kosmetyczne. Dla wyjątkowo wymagających, lubiących załatwiać wszystkie sprawy w jednym miejscu, w CBC znajdziecie również kwiaciarnia, gabinet w okulistyczny, a nawet centrum ubezpieczeń. To idealne miejsce, do studenckich spotkań towarzyskich, tzw. miasto w mieście, czyli Częstochowa Biznes Centrum, które znajdziecie na ul. Wały Dwernickiego 11. 
 
TEATR FROM POLAND - Częstochowa
Każda dusza artystyczna się tutaj odnajdzie. Aleja NMP 2 to siedziba Teatru from Poland, Stowarzyszenia Proartystycznego „Integracja”, galerii sztuki współczesnej, sali koncertowej na 350 osób i bar. Teatr, film, koncerty, imprezy, wystawy, festiwale, warsztaty, spotkania, bufet – to wszystko znajdziecie w Teatr From Poland. Miejsce to cechuj kultura alternatywna reprezentowana przez lokalnych artystów. Odbywają się tam też liczne warsztaty teatralne, kuglarskie, a nawet bębniarskie. Dla humanistów, lub osób interesujących się literaturą organizowane są spotkania literackie.
 
Anna Ruta

Komentarze (0)