Rzeszów lotniczy

Rzeszów lotniczy

studia Rzeszów lotnictwo

Rzeszów lotniczy

Na podkarpaciu i na terenie Rzeszowa koncentruje się 90 procent polskiego przemysłu lotniczego. Co za tym idzie, znajdują się tutaj powiązane z nim uczelnie, firmy i centra badawczo-rozwojowe.

Pratt&Whitney Rzeszów to firma zajmująca się tworzeniem i konstruowaniem silników lotniczych. Podobne zadania w branży potentatów lotniczych wzięła na siebie firma MTU Aero Engines Polska, zajmująca się projektowaniem komponentów lotniczych i elektroniką. Tak jak Pratt&Whitney posiada na terenie Rzeszowa Centrum Badawczo-Rozwojowe położone na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis”.

Części lotnicze produkowane na terenie Podkarpacia nie tylko wykorzystywane są na miejscu ale również eksportowane do USA, Kanady, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii do firm Airbus Group, Boeing, Lockheed Martin, Sikorsky, Pratt&Whitney, Leonardo Helicopters, Safran, Dessault Aviation.

Mówiąc o rozwoju firm lotniczych nie można nie wspomnieć o fakcie, że województwo podkarpackie jest siedzibą Polskiej Doliny Lotniczej, w której funkcjonuje ponad sto pięćdziesiąt podmiotów związanych z lotnictwem. Ponadto, cały region słynie z przemysłu lotniczego oraz kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego. Dodatkowo, Podkarpacie określa kosmonautykę i lotnictwo jako inteligentną specjalizację w Regionalnej Strategii Innowacji.

 

Komentarze (0)