DIETETYKA MEDYCZNA

Studia w Trójmieście

dietetyka medyczna

Odkryj studia dietetyka medyczna w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować

Dietetyka medyczna studiaGdańsk | Gdynia | Sopot - specjalność / ścieżka kształcenia

Dietetyka medyczna jest to propozycja kształcenia dla osób interesujących się szeroko rozumianym odżywianiem i dietetyką, służącą zarówno poprawie wyglądu, samopoczucia, ale i przede wszystkim stanu zdrowia.

Program studiów dostarcza wiedzy między innymi z zakresu opracowywania i stosowania zaleceń żywieniowych w różnego rodzaju chorobach, planowania żywienia osób zarówno w młodym, jak i podeszłym wieku oraz wiedzy z obszaru chorób, ich przyczyn i patomechanizmów. Studenci nauczą się również oceniania wpływu chorób na odżywanie i będą potrafili dobrać odpowiedni model żywieniowy w celu leczenia wielu schorzeń oraz nauczą się prowadzenia działań profilaktyczno-edukacyjnych służących zapobieganiu chorobom żywieniowo-zależnym.

Specjaliści z zakresu dietetyki medycznej mogą znaleźć zatrudnienie na takich stanowiskach jak na przykład edukator żywieniowy, specjalista do spraw dokumentacji żywieniowej, dietetyk w poradniach oraz gabinetach dietetycznych, jako osoba zajmująca się poradnictwem, a także upowszechnianiem zdrowego odżywiania lub założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą związaną z poradnictwem dietetycznym.

 

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest specjalność / ścieżka kształcenia DIETETYKA MEDYCZNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)