PSYCHODIETETYKA

Studia w Trójmieście

psychodietetyka

Odkryj studia psychodietetyka w Trójmieście i sprawdź gdzie możesz studiować

Psychodietetyka studiaGdańsk | Gdynia | Sopot - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychodietetyka jest to ścieżka kształcenia łącząca dwie dziedziny – dietetykę i szeroko rozumiane odżywianie z psychologią. Studia te są propozycją dla osób interesujących się zarówno dietetyką, jak i psychologią oraz tych, chcących nieść pomoc między innymi osobom z zaburzeniami odżywiania.

Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z zakresu wpływu czynników psychologicznych na odżywianie zarówno dzieci, jak i osób dorosłych, a także czynników wpływających na zaburzenia odżywiania. Studenci nauczą się również prowadzenia projektów służących rozpowszechnieniu i edukowaniu z zakresu żywienia i działań profilaktycznych w celu zapobiegania chorobom oraz będą potrafili doradzać w zakresie modyfikowania nieprawidłowych zachowań, oraz nawyków żywieniowych.

Specjaliści z obszaru psychodietetyki dzięki zdobytej wiedzy i umiejętności mogą rozpocząć pracę między innymi jako edukatorzy żywieniowi, specjaliści do spraw dietetyki, żywienia czy psychodietetyki pracując na przykład w poradniach i gabinetach psychodietetycznych, sanatoriach, ośrodkach zajmujących się zaburzeniami odżywiania, domach pomocy społecznej lub założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą i rozwijać ją w obszarze psychodietetyki.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest specjalność / ścieżka kształcenia PSYCHODIETETYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Dietetyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Komentarze (0)