Kierunek lekarsko-dentystyczny jednolite studia magisterskie - Katowice i woj. śląskie

Kierunek lekarsko-dentystyczny jednolite studia magisterskie - Katowice i woj. śląskie

Kierunek lekarsko-dentystyczny jednolite studia magisterskie - Katowice i woj. śląskie

Studia jednolite w Katowicach i woj. śląskim

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Kierunek lekarsko-dentystyczny jednolite studia magisterskie Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Katowicach to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (lekarza dentysty).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny jednolite studia magisterskie - Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Kierunek lekarsko-dentystyczny stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku lekarsko-dentystycznego będziesz musiał zdać egzamin maturalny z języka polskiego, obcego, matematyki oraz biologii na poziomie rozszerzonym, a także dodatkowo z chemii lub z fizyki.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Katowicach najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • matematyka.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Katowicach?

Stomatologia to dział medycyny zajmujący się leczeniem chorób zębów, przyzębia oraz innych tkanek otaczających. Historia tej dyscypliny jest niezwykle długa, a jej początki datowane są na czasy starożytne. Współcześnie, kiedy świadomość zdrowotna jest coraz większa, a ludzie na całym świecie powszechnie korzystają z usług stomatologów, sukcesywnie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek lekarsko-dentystyczny w Katowicach.

Jeżeli chciałbyś aplikować na te perspektywiczne studia medyczne będziesz musiał spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszą kwestią jest zainteresowanie naukami ścisłymi, biologicznymi i medycznymi oraz osiąganie dobrych wyników z matematyki, chemii i biologii. Dużym atutem będą także rozwinięte zdolności interpersonalne oraz umiejętność pracy z innymi ludźmi.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Katowicach realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku lekarsko-dentystycznym w Katowicach oscyluje głównie wokół tematów związanych z medycyną, biologią, chemią czy i innymi naukami ścisłymi. Studenci będą mieli okazję poznać naukowe podstawy medycyny oraz rozwinąć swoją wiedzę z zakresu nauk teoretycznych, przedklinicznych i klinicznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • socjologia medycyny
 • choroby wewnętrzne
 • anatomia człowieka
 • psychologia kliniczna
 • profilaktyka chorób nowotworowych

Co więcej, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z obszaru stomatologii zachowawczej, ortodoncji czy protetyki. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się stawiania odpowiedniej diagnozy, wdrażania leczenia oraz przeproewadzania zabiegów stomatologicznych. Zajęcia praktyczne będą odbywać się w klinikach i zakładach medycznych. Integralną część studiów stanowią praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Katowicach trwają 5 lat (studia jednolite magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym w Katowicach trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu absolwenci uzyskują dyplom lekarza dentysty, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca po studiach?

Absolwenci studiów medycznych, dzięki zdobytej wiedzy i kwalifikacjom, doskonale radzą sobie zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku lekarsko-dentystycznego będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Po zakończeniu nauki, idealnie sprawdzisz się jako pracownik publicznych i niepublicznych zakładów opieki medycznej, między innymi szpitali czy gabinetów stomatologicznych. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w zakładach ortodontycznych czy protetycznych, gdzie wykorzystasz wiedzę zdobytą w trakcie studiów. Innym rozwiązaniem może być także związanie swojej przyszłości z instytucjami naukowo-badawczymi czy laboratoriami medycznymi.

Ponadto, możesz rozpocząć karierę w firmach farmaceutycznych lub w zawodzie przedstawiciela medycznego. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku lekarsko-dentystycznym w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarsko-dentystyczny w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki medyczne w Katowicach i woj. śląskim

Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)