Jak znaleźć pracę na studiach w Łodzi

Jak znaleźć pracę na studiach w Łodzi

studia łódź

Jak znaleźć pracę na studiach w Łodzi

„Łódź pozdrawia” – to hasło kampanii promocyjnej Łodzi, komunikujące o pozytywnych zmianach w mieście. Ale Łódź również zatrudnia. I o tym w ostatnich miesiącach jest coraz głośniej.

Łódź to dynamiczne i nowoczesne miasto, ciągle zmieniające swe oblicze. Gigantyczne inwestycje w jakość życia przynoszą efekty, a miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne i rozpoznawalne. Okazuje się, że odsetek młodych ludzi w wieku 20-30 lat, którzy decydują się na przyjazd do Łodzi jest z roku na rok wyższy, co potwierdzają statystyki dotyczące migracji.

Miasto stanowi atrakcyjną lokalizację dla wielu firm. Prężnie rozwijają się w Łodzi m.in. takie branże jak produkcja, głównie AGD i elektronika, logistyka, włókiennictwo, biotechnologia, sektor BPO/SSC i IT. Firmy czują się dobrze na łódzkiej ziemi, a potwierdzają to kolejne inwestycje. I tak np. zakłady ABB, globalnego lidera w technologiach energetyki i automatyki, znajdujące się w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim, wciąż inwestują w nowe technologie i rozbudowują linie produkcyjne. Produkty z tych zakładów trafiają do niemal wszystkich krajów świata, dlatego też stale rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę i zwiększa się poziom zatrudnienia. 

Wachlarz ofert pracy jest szeroki i ciekawy, bo łódzki rynek pracy na tle Polski wykazuje dużą dynamikę. W branży nowoczesnych usług dla biznesu, która rozwija się najintensywniej, na zatrudnienie mogą liczyć osoby również bez dużego doświadczenia zawodowego, ale znające oprócz języka angielskiego także inny język obcy. Pilnie poszukiwane stanowiska to: Associate with German, specjalista ds. obsługi klienta z językiem francuskim czy też coraz bardziej poszukiwani na rynku łódzkim kandydaci ze znajomością czeskiego lub słowackiego. Osoby z niewielkim doświadczeniem mogą liczyć także na zatrudnienie w branży IT – wystarczy, że pochwalą się np. projektami wykonywanymi na studiach, gdzie wykorzystywały praktycznie swoją wiedzę w programowaniu. Sporo ciekawych możliwości na rynku daje również znajomość obszaru infrastruktury i zagadnień związanych z siecią. Tutaj stale przybywa nowych wakatów, takich jak administrator sieci, windows administrator, specjalista LAN/WLAN. Dynamicznie rozwija się również logistyka oraz sprzedaż, w których kluczową rolę w procesach rekrutacji odgrywa motywacja kandydata, umiejętności miękkie oraz wiedza techniczna - specjaliści ds. serwisu czy doradcy techniczno-handlowi to najczęściej pojawiające się ogłoszenia, na jakie natrafimy na łódzkich job boardach.

W czasie niedawnej konferencji prasowej poświęconej łódzkiemu rynkowi pracy podkreślano rosnące zapotrzebowanie na pracowników w wielu firmach zlokalizowanych w Łodzi i regionie. Jak się okazuje, blisko 3800 etatów czeka na obsadzenie. Plany zwiększenia zatrudnienia komunikują takie firmy, jak m.in. Fujitsu, Ericpol, Cybercom, GFT, Atos, Nordea, Clariant, Conduent, ABB, Asco Numatics, Arvato czy SuperDrob.

- Poszukujemy zarówno pracowników z obszaru produkcji do pracy na stanowiskach takich jak nawijacz, monter, spawacz, lakiernik, jak i osób z wyższym wykształceniem inżynierskim. W przypadku tej drugiej grupy zależy nam głównie na absolwentach kierunków: elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, mechatronika, elektronika i telekomunikacja, informatyka, energetyka czy logistyka. Pracę w naszych zespołach na pewno znajdą osoby chętne do nauki, ambitne i zaangażowane w swoją pracę – mówi Patrycja Opala, Starszy Specjalista ds. Rekrutacji w ABB.

Katarzyna Mikołajczyk, Dyrektor HR Nordea Bank AB SA. przekonuje: - Do współpracy z nami zapraszamy zarówno kandydatów, dla których będzie to pierwsza praca, jak również tych, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem zawodowym w bankowości i finansach. Ważnym kryterium jest komunikatywna znajomość języka angielskiego, umiejętność szybkiego uczenia się i motywacja do pracy w międzynarodowym środowisku. Oprócz pracowników pełnoetatowych zatrudniamy także stażystów, którzy bardzo często po ukończonym stażu otrzymują propozycję stałego zatrudnienia.

Ogromną szansę na zatrudnienie mają także studenci z innych krajów. - Jesteśmy międzynarodową organizacją i wielu naszych pracowników pochodzi z zagranicy. Zależy nam na tym, aby pracownicy tworzyli zespół i to się udaje. Poszukujemy więc konkretnych kompetencji a nie narodowości. Fakt, że jesteśmy firmą wielokulturową oznacza, że każdy ma możliwość poznania wielu ciekawych ludzi pochodzących z różnych części świata i mówiących w różnych językach. Jest to część unikatowej atmosfery Fujitsu – tłumaczy Aleksandra Królak, HR Manager w Fujitsu.

Firmy kuszą konkurencyjnymi wynagrodzeniami, benefitami, takimi jak karnety sportowe, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe czy dofinansowanie kursów.

- Gwarantujemy naszym pracownikom stabilne zatrudnienie, pracę w atmosferze wzajemnego zaufania, a przede wszystkim dostęp do wiedzy i doświadczeń, w ramach projektów prowadzonych wspólnie z departamentami w Skandynawii” – dodaje dyrektor Mikołajczyk.

- Początek pracy jest związany z on-boardingiem, który pozwala poznać firmę i sposób jej działania oraz wdrożyć się w zadania związane z danym stanowiskiem. Udostępniamy również bazę wiedzy w postaci szkoleń e-learningowych, a dodatkowo w zespołach panuje duża otwartość na dzielenie się wiedzą.” – zachęca Anna Bilska, Senior In House Recruiter z Clariant Plastics & Coatings (Polska) Spółka z o.o.

Łódź to fantastyczne miasto - kreatywne i ciekawe, o specyficznym klimacie. Różnego rodzaju atrakcje, wyjątkowe wydarzenia oraz bliskość natury sprawiają, że jest to miejsce, w którym warto być! Koncerty światowych gwiazd muzyki rozrywkowej, prestiżowe zawody sportowe, festiwale takie jak Light Move Festival czy też Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, ok. 150 km ścieżek rowerowych, ogromna liczba restauracji, kawiarenek, pubów i klubów to tylko przykłady z bogatej oferty Łodzi.

- Na korzyść Łodzi, zarówno jako atrakcyjnego miejsca dla pracowników, jak i inwestorów, z pewnością przemawia fakt, że miasto uchodzi za kolebkę polskiego przemysłu, a przy tym posiada bogate zaplecze kulturalne i szeroką ofertę rozrywkową. W dzisiejszych czasach największe znaczenie dla firm takich jak ABB ma jednak nie tylko rozwój gospodarczy miasta i potencjał inwestycyjny, ale przede wszystkim wysoce wyspecjalizowana kadra, rozbudowana infrastruktura i progres technologiczny” – przekonuje Patrycja Opala, Starszy Specjalista ds. Rekrutacji w ABB.

oferty pracy w Łodzi >                       prakatyki i staże w Łodzi>

Łódź pozdrawia. Łódź zatrudnia. Łódź przyciąga. Wykorzystaj zatem tę szansę i rozpocznij swoją karierę w Łodzi!

Komentarze (1)

Marcin odpowiedz

Ogłoszenia o pracę z Polski i za granicy. Skrój sobie pracę na własną miarę - zobacz nasze oferty na etat, dla emeryta, studenta i dla wszystkich innych potrzebujących zatrudnienia w każdym wymiarze czasu. Portal pracy XXX (nazwa została usunięta ze wzgledu na charakter reklamowy) to doskonała platforma dla pracodawców, którzy poszukują wykwalifikowanej kadry pracowników, pracowników fizycznych oraz tymczasowych.