Praktyki i staże w Częstochowie

Praktyki i staże w Częstochowie

Praktyki i staże w Częstochowie

W poszukiwaniu pracy, praktyk lub staży można kierować się kilkoma ścieżkami. Można dla przykładu udać się do uczelnianego Biura Karier, o których piszemy więcej w artykule poświęconym właśnie akademickim Biurom Karier w Częstochowie. Można także szukać pracy lub stażu bezpośrednio u pracodawcy. Tutaj przyjrzymy się niektórym firmom, organizacjom i instytucjom, które oferują taką opcję. Na koniec, zawsze warto sięgać do Internetu, bo tam powinny się znajdować najbardziej aktualne informacje i dane kontaktowe do pracodawców lub firm rekrutujących. W związku z tym poniżej podpowiemy również, jakie strony mogą Was zainteresować w poszukiwaniu zatrudnienia lub stażu. Znajdują się tu także adresy do agencji doradztwa personalnego i strony informacyjne w Częstochowie.

 

URZĘDY, ORGANIZACJE, INSTYTUCJE

SP ZOZ Miejski Szpital Zespolony organizuje praktyki studenckie i zawodowe oraz zajęcia praktyczne, przeprowadzane w SP ZOZ Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie.

Sąd Rejonowy w Częstochowie także uczestniczy w programie praktyk w administracji rządowej. Oferty dotyczące ewentualnych miejsc wolnych znajdują się na stronie oferty.praca.gov.pl, natomiast materiały informacyjne i wzory dokumentów dotyczące praktyk studenckich znajdują się na stronie bip.kprm.

Sąd Okręgowy w Częstochowie organizuje praktyki uczelniane, przeznaczone dla studentów Wydziałów Prawa i Administracji. Dzięki temu przyszli prawnicy mogą od podszewki przekonać się. jak wygląda praca w profesjonalnym zespole urzędników skarbowych, jak wygląda dzień pracy w sądzie, a także zdobyć doświadczenie niezbędne w tym zawodzie. Aby zakwalifikować się na praktyki studenckie w SO należy złożyć komplet dokumentów, w tym: porozumienie między sądem, a uczelnią dotyczące praktyk oraz wniosek o przyjęcie na praktyki skierowany do Prezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie. Dokumenty należy złożyć w Oddziale Administracyjnym Sądu Okręgowego.

Praktyki organizuje również Toyota Motor Poland. Szczególnie poszukiwane są osoby, marzące o pracy inżyniera oraz specjalizujące się w dziedzinie motoryzacji, a także studenci kierunków: zarządzanie, ekonomia, finanse i rachunkowość oraz prawo. Wysoko cenione są te osoby, które – pomijając powyższe kwalifikacje – mogą się pochwalić bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, a także są zaangażowane, potrafią analizować dane i trafnie wyciągać wnioski. Praktyki w Toyota Motor Poland są płatne. Odbywają się w nowoczesnym, międzynarodowym środowisku, a praktykanci dostają wsparcie od Opiekuna Merytorycznego, który służy radą i pomocą podczas realizacji projektów.

Urząd Statystyczny w Katowicach także bierze udział w programie praktyk w administracji rządowej. Oferty o ewentualnych miejscach publikowane są na stronie oferty.praca.gov.pl. Praktyki można odbywać m. in. w Ośrodku Statystyki Rynku Finansowego, Oddziale w Częstochowie, Ośrodku Rachunków Regionalnych, Wydziale Badań Ankietowych, Śląskim Ośrodku Badań Regionalnych, Oddziałach w Bytomiu, Rybniku, Sosnowcu, Ośrodku Statystyki Ochrony Środowiska, Wydziale Administracyjnym oraz w Wydziale Informatyki.

Tauron Dystrybucja zaprasza studentów na praktyki. Poszukiwane są osoby otwarte, komunikatywne i niebojące się nowych wyzwań. Na bezpłatnych praktykach studenci będą wykonywać zadania pod okiem doświadczonych specjalistów oraz będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i poznać wybrany obszar firmy Tauron Dystrybucja.

Archiwum Państwowe w Częstochowie uczestniczy w rządowym programie praktyk studenckich. Oferty o wolnych miejscach publikowane są na stronie ofery.praca.gov.pl .

 

STRONY INTERNETOWE

czestochowa.naszemiasto.pl

czest.info

zycieczestochowy.pl

radiojura.pl

czestochowa.wyborcza.pl

Pracuj.pl

Jobpilot.pl

Jobs.pl

Gazetapraca.pl

Kariera.pl

Praca.money.pl

Pl.jobraido.com

Hrlink.pl

randstad.pl

manpowergroup.pl

adecco.pl

hays.pl

gov.uk/jobsearch

jobsite.co.uk

fas.ie/en

jobboard.ie

jobs.ie

ajb.dni.us

americanjobs.com

stepstone.de

jobindex.dk

heysuccess.com


 

w Częstochowie - zasady rekrutacji

Komentarze (0)