Zarobki w Gorzowie

W województwie lubuskim znajdują się trzy okręgi miejskie o najwyższych zarobkach: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski i Świebodzin. Wynagrodzenia w tych miastach są sporo wyższe niż na pozostałych terenach województwa. Poniżej przyjrzymy się, w jakich branżach można zarobić stosunkowo najwięcej.

Prym, jak i na wielu innych obszarach kraju, wiedzie branża IT. Mediana zarobków w szeroko pojętej obsłudze informatycznej wynosi około 4 200 złotych brutto miesięcznie, czyli o 900 złotych więcej niż wynosi średnia wynagrodzeń we wszystkich branżach w województwie. Także sporo powyżej średniej, bo 4 100 złotych brutto miesięcznie można zarobić w przemyśle lekkim. Prawie pięć tysięcy złotych brutto na miesiąc można zarobić na stanowisku głównego księgowego.

Z drugiej strony, najmniejsze zarobki związane są z zatrudnieniem na stanowiskach sprzedawców i kasjerów, gdzie utrzymuje się minimalna krajowa oraz w usługach ludności, usługach dla handlu i usługach dla biznesu, gdzie zarabia się średnio od 2 700 do 2 850 złotych brutto miesięcznie. Średnie wynagrodzenie, między trzy i cztery tysiące złotych brutto związane jest z wykonywaniem zawodów spawaczy czy operatorów maszyn.

Najwyższe wynagrodzenie można uzyskać w wielkich przedsiębiorstwach, liczących od 250 do 999 pracowników, gdzie mediana zarobków to ok. 3 800 złotych brutto na miesiąc. Natomiast w mikroprzedsiębiorstwach te kwoty są mniej więcej o tysiąc niższe.

Komentarze (0)