Sport i rekreacja w Białymstoku

Sport i rekreacja w Białymstoku

18.06.2021

Studenci białostockich uczelni na sportowo

Białostocczanie uwielbiają sport! Dlatego w mieście powstają kluby sportowe, boiska, kluby fitness, organizacje, a także odbywają się ważne imprezy sportowe.

Jazda na rowerze to szybkie i sprawne przemieszczanie się, a także ogromna frajda i świetne ćwiczenie. Rowerem omijamy korki, dbamy o kondycję fizyczną, a co równie istotne nie wydajemy pieniędzy na zakup jednośladu. Dlaczego? W Białymstoku funkcjonuje system samoobsługowej wypożyczalni rowerów BiKer, czyli Białostocka Komunikacja Rowerowa, dzięki której rowerzyści mają do dyspozycji 50 stacji i 540 rowerów. BiKer bije rekordy popularności. Od uruchomienia systemu w 2014 roku, białostockie jednoślady wypożyczono już ponad 1,5 miliona razy.

Ale nie tylko jazda na rowerze daje radość i napływ pozytywnej energii. Niezła jazda może być także na rolkach lub wrotkach, dlatego Białostockie Stowarzyszenie Rolkarskie organizuje wydarzenie o nazwie „I’m Blue! – Nightskating Białystok”. To cykl przejazdów rolkarzy i wrotkarzy głównymi ulicami miasta wieczorną porą, które pozwalają spojrzeć na stolice Podlasia z nieco innej perspektywy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga żadnej rejestracji. Po prostu, wszyscy którzy mają ochotę pojeździć, łączą się w grupę i wyruszają.

A jeśli ktoś chciałby spełnić swoje marzenia o lataniu? Nie ma problemu. Wystarczy wybrać się do Aeroklubu Białostockiego, którego mottem jest: „Lotnictwo szkołą charakteru” i który podzielony jest na cztery sekcje: samolotową, szybowcową, spadochronową, modelarską. Chcecie zejść na ziemię i trochę pobiegać? W Białymstoku organizowany jest cyklicznie Bieg Godzinny, czyli bieg, w którym każdy uczestnik pokonuje inny dystans. Jak to możliwe? Zawodnicy biegną dokładnie 1 godzinę po bieżni stadionu lekkoatletycznego, a sędziowie mierzą dystans każdego z nich.

W Białymstoku znajdziecie także gimnastykę artystyczną, gimnastykę sportową, taniec sportowy, ale także kolarstwo, łyżwiarstwo szybkie i sztuki walki.

Białystok to zdecydowanie miasto dużych emocji. Jeśli chcesz aktywnie spędzać czas, to czekają na ciebie pola do paintballa, tory kartingowe, wypożyczalnie quadów, a nawet loty balonem. W Białymstoku, po prostu, nie ma rzeczy niemożliwych.

Dobrym pomysłem dla aktywnych jest uczestniczenie w Akademickich Związkach Sportowych. Z legitymacją można brać udział w wielu ciekawych sportowych przedsięwzięciach, jak chociażby organizowany wiosną test Coopera.   

Komentarze (0)