Senat RP wczoraj i dziś. Wyjątkowa wystawa w WSAiB w Gdyni

Senat RP wczoraj i dziś. Wyjątkowa wystawa w WSAiB w Gdyni

22.11.2022

Senat RP wczoraj i dziś. Wyjątkowa wystawa w WSAiB w Gdyni

Od 23 listopada można odwiedzać wystawę przybliżającą historię polskiego Senatu. Wydarzenie w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni to część obchodów setnej rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP.

„Senat RP wczoraj i dziś” to wystawa autorstwa prof. Jerzego Kochanowskiego, przygotowana przez Kancelarię Senatu i podróżująca po całym kraju pod opieką senatora Sławomira Rybickiego. Wydarzenie jest częścią obchodów setnej rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP, ale oprócz historii prezentuje ciekawostki i mało znane fakty dotyczące tej Izby Parlamentu. Składająca się z jedenastu tablic ekspozycja ukazuje Senat od początku jego istnienia do współczesności, dużą uwagę poświęcając jego funkcjonowaniu w okresie Drugiej Rzeczypospolitej.

Sto lat temu, 28 listopada 1922 roku polski parlament odrodził się w swojej pełnej postaci. Oprócz wystawy odwiedzającej różne miasta, Senat świętuje poprzez wyjazdowe posiedzenia komisji, a Gdynia gościła dwa takie posiedzenia: Komisję Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za granicą oraz Komisję Nadzwyczajną do spraw Klimatu.

Wystawę w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni można oglądać do 4 grudnia. Następnym przystankiem w jej podróży będzie gmina Kosakowo.

 

Komentarze (0)